Ņujorkas “Knicks” ar Kristapu Porziņģi priekšgalā viesosies Bostonā, kur viņus uzņems vietējā “Celtics” vienība. Bostona Austrumu konferencē ieņem pirmo pozīciju ar 36 uzvarām un 15 zaudējumiem. “Knicks” ārpus savas mājas halles ir spējuši izcīnīt tikai deviņas uzvaras 26 spēlēs.
Kristaps Porziņģis, savukārt gan mājās, gan viesos sezonas pēdējā nogrieznī ir atpakaļ savā ierastajā formā jeb “iedod man bumbu un skaties kā punkti uz tablo aug”. Par to varēja pārliecināties vakardienas spēlē, kur “Knicks” Ņujorkas NBA komandu karā jau trešo reizi šosezon bija pārāki. Kristaps bija sava pulka priekkšgalā. Viņš spēja pretinieku grozā sabombardēt 28 punktus. Punkti no perimetra krita kā lapas rudenī. No tālās distaneces tika gūti 18 punkti. Kristaps realizēja sešus no astoņiem izdarītajiem tālmetieniem, kas ir izcils procents.
Vakar Kristaps vairākas reizes neļāva iekarot “Knicks” grozu, nobloķējot divus pretinieku metienus, kas viņam ir ikdienas norma. Reti kāds piemin šo viņa efektīgo un tajā pašā laikā efektīvo talantu. Šogad viņš starp visiem NBA bagātīgā gala metienu bloķētājiem atrodas pašā augšgalā. Viņš ir labākais šajā rādītājā starp apmēram 500 spēlētājiem visā NBA. Kristaps nospēlētajās 44 spēlēs paspējis sarūgtināt pretiniekus 102 reizes, neļaujot bumbai izkrist cauri grozam. Vidēji spēlē Porziņģis nobloķē 2,3 metienus. Pakausī elpo Entonijs Deiviss no “Pelicans” ar 2,2 bloķētajiem metieniem.
Tas, protams, norakstāms uz to, ka Kristaps Porziņģis ir garāks nekā lielākā daļa NBA spēlējošie, tomēr šo unikālo un apbrīnojamo skaitli norakstīt uz garumu nebūtu pārāk prātīgi, jo šeit vēl nāk klāt spēles izpratne, kas Kristapam augusi. Vienīgais, ko aizsardzībā var kritizēt, ir viņa nespēja noturēt uzmanību savam sedzamajam un dažreiz pārāk lielā vēlme palīdzēt saviem komandas biedriem aizsardzībā. Tas noved pie tā, ka viņa sedzamais paliek brīvs, kas lielā daļā gadījumos pārtranslējas punktos. To var izskaidrot ar pieredzes nepietiekamību. Kā iegūt pieredzi? Spēlējot.
Vakardienas spēle bija pierādījums tam, cik laba var būt “Knicks” vienība, kad tai ierindā ir visi labākie spēlētāji. Pret Bruklinu “Knicks” parādīja zobus un talantu. Viņi atnāca, uzvarēja un aizgāja, parādot to, ka tā ir spējīga ne tikai klauvēt pie izslēgšanas spēļu durvīm, bet ieiet pa tām.
Vislielākais ierocis, lai cik tas ačgāni neskanētu, ir Maikls Bīzlījs, kurš var būt izcils spēlētājs, nākot no soliņa. Viņš ar jauno saspēles vadītāju Frenku Nilikinu arī otro piecinieku spēj padarīt par bīstamu ieroci. Protams, tas nesanāks pret tādām komandām kā “Toronto”, “Warriors”, “Clippers” un citām komandām ar izciliem maiņas spēlētājiem. Pret sava līmeņa komandām, kurām spēlētāji, kuri nāk uz maiņu, ir radikāli sliktāki par starta piecinieku, viņi var izpausties un graut pretinieku aizsardzību.
Par Bostonas “Celtics” grūti kaut ko jaunu patiekt. Tā ir komanda, kurai ir viens no labākajiem treneriem un bīstamākajiem saspēles vadītājiem. Neviens nevar justies droši par savām potītēm, kad uz laukuma ir Kairijs Irvings. Šis spēlētājs ir tik laimīgs, cik viens kāds spēj būt, jo viņš beidzot ir ieguvis pats savu rotaļlietu, ar kuru nav jādalās ar labāko līgas spēlētāju (Lebronu Džeimsu). Tā tas bija Klīvlendā, taču šeit Kairijs var izpausties, ko viņš veiksmīgi dara.
Jāatzīmē arī Bostonas aizsardzība, kas ļauj viņiem atrasties tur, kur viņi ir šobrīd. Starp desmit labākajiem aizsardzības spēlētājiem četri ir no Bostonas “Celtics”. Pat Kairijs Irvings izrādās spēj būt labs spēlētāju sedzējs. “Cavaliers” sistēmā nekas tāds nevienam nerādījās pat sapņos. Tas norāda uz to, cik kvalitatīva ir trenera shēma un sistēma.
“Knicks” ir mazas izredzes uz panākumu šajā spēlē, bet pēdējā laikā Bostona mazliet stagnē, taču tā tāpat ir stipra un ļoti bīstama komanda, kura jebkurā brīdī spēj sagraut pretinieku. Grūtības būs, it īpaši Kristapam, kuru segs Als Horfords.