Varēs atgūt naudu par neapmeklētu pasākumu Covid-19 drošības pasākumu dēļ

© f64.lv, Ģirts Ozoliņš

Šodien stājas spēkā grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā, kas paredz, ka iedzīvotāji var atgūt naudu par biļetēm uz pasākumiem, ja tos nevar apmeklēt epidemioloģiskās drošības prasību dēļ.

Likuma izmaiņas paredz tiesības skatītājiem atgūt naudu par iegādātajām biļetēm uz kultūras pasākumiem, ja pasākuma organizators ir mainījis iepriekš pārdošanā izliktā pasākuma norises noteikumus un noteicis tādas epidemioloģiskās drošības prasības, kas liedz pasākumu apmeklēt tādēļ, ka personai nav derīga Covid-19 vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāta. Pakalpojuma sniedzējs naudu par iegādāto biļeti uz pasākumiem, kas bija izlikti pārdošanai līdz šī gada 15.jūnijam, jāatmaksā līdz šī gada 31.oktobrim.

Kā iepriekš informēja Kultūras ministrijas (KM) Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale, visi tie kultūras pasākumu apmeklētāji, kuri pasākumus nevarēs apmeklēt tādēļ, ka veiktā Covid-19 testa rezultāts izrādīsies pozitīvs, nevis negatīvs, neapmeklēto kultūras pasākumu biļešu naudas atmaksu varēs pieteikt līdz 31.decembrim.

Savukārt nauda par biļetēm uz pasākumiem, kas izlikti pārdošanai pēc šī gada 15.jūnija, ja personai 48 stundas pirms pasākuma vai pasākuma norises dienā ir pozitīvs Covid-19 testa rezultāts, pasākuma organizatoriem būs jāizmaksā 30 dienu laikā pēc pasākuma norises.

Tāpat grozījumi likumā paredz, ka pasākumu apmeklētāji varēs atgūt naudu par biļetēm, ja viņi nevarēs apmeklēt iepriekš pārdošanā izlikto pasākumu, ko organizatori pārcēluši uz citu laiku. Pakalpojuma sniedzējam biļešu nauda pēc personas pieprasījuma būs jāatmaksā termiņā, kas nav ilgāks par sešiem mēnešiem pēc attiecīgo ierobežojumu atcelšanas dienas.

Jau vēstīts, ka šī gada maija beigās Ministru kabinets noteica, ka no 15.jūnija pasākumus ir tiesīgas apmeklēt tikai vakcinētas un testētas personas.

Likuma grozījumi rosināti, lai nodrošinātu iedzīvotāju tiesības atgūt naudu par iegādātajām biļetēm uz pasākumiem, kurus tie nevar apmeklēt noteikto ierobežojumu dēļ, jo nav paspējuši vai nav varējuši saņemt vakcīnu vai arī citu iemeslu dēļ nav vakcinējušies, kā arī nav izslimojuši Covid-19, teikts pieņemto grozījumu anotācijā.

Savukārt KM pārstāve Kokale iepriekš norādīja, ka kultūras pasākumu rīkotājiem no valsts budžeta līdzekļiem caur Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) mērķprogrammu tiks kompensēta skatītājiem atmaksātā biļešu nauda 80% apmērā, lai pasākuma rīkotājs būtu pasargāts no zaudējumiem neparedzētu apstākļu dēļ.

KM iepriekš norādīja, ka atbalsts Covid-19 krīzes ietekmētajiem kultūras pasākumu rīkotājiem VKKF mērķprogrammā "Kultūras pasākumu rīkotāju biļešu kompensācija" būs pieejams līdz 31.decembrim, un tā īstenošanai rezervēts finansējums, kas nepārsniedz 2,1 miljonu eiro.

Finansējums tiek piešķirts pēc katrai mērķprogrammas kārtai iesniegto pieteikumu izvērtēšanas VKKF. Pirmajās trīs mērķprogrammas kārtās kultūras pasākumu rīkotājiem jau atmaksāti 1,6 miljoni eiro.

Kultūra

2024. gada novembrī noslēdzies pirmais posms reģistrācijai Svētkiem. Balstoties uz reģistrācijas sistēmas datiem, kas apkopoti 2024. gada 1. novembrī, XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem gatavojas 20774 tautas deju dejotāji, 12426 kordziedātāji, 3245 mūsdienu deju dejotāji, 1520 folkloras kopu dalībnieki, 1315 pūtēju orķestru mūziķi, 1018 simfonisko orķestru mūziķi, 468 koklētāji un 245 akordeonisti. Svētkiem gatavojas arī instrumentālie ansambļi, vokālie ansambļi, teātri, kapelas, profesionālo izglītības iestāžu kolektīvi, speciālo izglītības iestāžu kolektīvi un vizuālās, vizuāli plastiskās mākslas pulciņu dalībnieki.

Svarīgākais