Latvijas valstsvienība pasaules kērlinga čempionātā piekāpjas arī Krievijas un Skotijas izlasēm

19.martā, trešajā čempionāta dienā Latvija aizvadīja spēles ar Krieviju un Skotiju. Spēles sākums ar Krievijas izlasi Latvijas komandai neizdevās pārāk veiksmīgs. Sākot no piektā enda Latvijas valstsvienībai izdevās lauzt spēles gaitu, tomēr devītais ends nebija veiksmīgs un nācās atzīt Krievijas izlases pārākumu ar rezultātu 9-7. Spēlē ar Skotiju izšķirošais bija septītais ends, kurā skotietēm izdevās izcīnīt trīs punktus. Latvietēm pretinieces neizdevās panākt un spēle noslēdzās ar rezultātu 9-5.

Trešajā čempionāta dienā Latvijas valstsvienība bija mainījusi savu komandas sastāvu, Daces Munčas vietā uz spēles laukuma devās Una Ģērmane.

Pirmā spēle trešajā čempionāta dienā Latvijai bija paredzēta ar Krievijas izlasi. Pirmajā spēles daļā dominēja krievietes, pateicoties izcīnītajiem trim punktiem gan otrajā, gan ceturtajā endā, atstājot Latvijas valstsvienību iedzinējos. Mūsu komandai pirmajā un trešajā endā bija izdevies izcīnīt vien pa punktam, tādēļ pēc ceturtā enda rezultāts jau bija 2-6 par labu Krievijas izlasei. Sākot ar piekto endu Latvijas valstsvienība ieguva kontroli pār spēli. Piektajā endā tika izcīnīts viens punkts, tāpat Latvijas valstsvienība izcīnīja punktus arī sestajā, septītajā un astotajā endā, kuros mūsu komandai nebija pēdējā akmens tiesības. Sestajā un astotajā endā tika gūti pa vienam punktam, bet septītajā pat divi. Izšķirošais bija devītais ends, kad Krievijai atkal izdevās izcīnīt 3 punktus un spēle noslēdzās ar rezultātu 9-7 par labu mūsu kaimiņvalsts pārstāvēm.

Pēc spēles ar Krieviju Latvijas komandas kapteine Iveta Staša-Šaršūne norādīja: "Pats pēdējais ends bija mazliet sasteigts, tāpēc komandas biedrenes vairs nevarēja mierīgi izvērtēt situāciju un nejuta, cik stipri atsperties. Tomēr šī mana vērtējumā bija labākā čempionāta spēle, ja nebūtu pēdējā endā laika trūkums, tad viss būtu labi. Mums trijos endos izdevās nozagt punktus un vienā no tiem pat divus punktus, kas bieži negadās sevišķi pret tāda līmeņa komandu. Arī savu izpildījumu šajā spēlē vērtēju krietni labāk nekā iepriekšējās spēlēs, līdz ar to pieauga pārliecība par savu komandu. Brīdī, kad Krievijas komanda jau bija punktu skaita ziņā krietni priekšā, tad mūsu uzstādījums bija zagt punktus, to mēs arī izpildījām."

Čempionāta trešajā dienā Latvijas izlases pretiniece bija arī Skotijas izlase. Latvija guva pa punktam otrajā, ceturtajā endā, bet sestajā endā divus. Skotija vienu punktu guva pirmajā endā un pa diviem punktiem trešajā un piektajā endā. Pēc sestā enda rezultāts bija 4-5 par labu Skotijas izlasei. Tomēr septītajā endā Skotijai izdevās gūt trīs punktus un Latvija atradās jau iedzinēja lomā un rezultāts bija 4-8 par labu Skotijai. Astotajā endā Latvijai izdevās gūt punktu, bet devītajā tas izdevās atkal Skotijai un spēle noslēdzās ar rezultātu 9-5 par labu skotietēm.

Latvijas komandas kapteine Iveta Staša- Šaršūne pēc spēles ar Skotijas izlasi secina "Kopumā jāsaka, ka neizdevās spēles sākums, lai gan gūtie punkti par to neliecināja. Bija daudz rupju kļūdu. Piemēram, pirmo endu pretinieces nozaga, lai gan mums bija pēdējā akmens tiesības. Varējām iegūt vismaz vienu punktu vai mēģināt dabūt divus punktus. Septītajā endā mans mestais akmens bija nedaudz par vāju, mēs varējām nodrošināt, ka pretinieces iegūst nevis trīs, bet divus punktus. Astotajā endā, kurā mērija akmens attālumu, mums nedaudz nepaveicās, arī šajā endā mēs varējām iegūt divus punktus. Jāsaka, ka šajā spēlē pielietotais spēks akmens izmešanā nebija īsti precīzs. Vai nu sanāca par vāju, vai nu par platu un par stipru vai par vāju un šauru , tādēļ ar birstēšanu vairs neko nevarēja izlabot. "

Par tālākajiem čempionāta mērķiem Iveta Staša-Šaršūne stāsta: "Centīsimies spēlēt cik vien labi ir iespējams. Mērķis nav mainījies un joprojām vēlamies divas uzvaras, bet tas nav vienīgais."

Devītajā spēļu sesijā Šveice ar rezultātu 7-6 pieveica ASV, Krievija ar 5-4 Dāniju, Ķīna ar 7-5 Vāciju, Japāna ar 6-4 Itāliju. Desmitajā spēļu sesijā Ķīna pieveica Zviedriju ar 6-4, Kanāda Itāliju ar 7-6, Skotija Šveici ar 11-4. Vienpadsmitajā spēļu sesijā Dānija ar 6-5 uzvarēja Dāniju, ASV ar 10-3 Japānu, Zviedrija ar 8-4 Kanādu.

Svarīgākais