Praktiski

7.aug 2020
Kā liecina “Fazer Latvija” un pētījumu aģentūras “Norstat” veiktais pētījums*, 29,3% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 – 74 gadu vecumam baltmaizi saista ar tās patīkamo garšu. Savukārt 27% iedzīvotāju uzskata, ka baltmaizi raksturo tās mīkstums, kukulīša forma (10%), baltums (9,3%), gaisīgums un vieglums (7,7%), kā arī svaigums (5,3%).
7.aug 2020
Mūsu attiecības ar naudu nav vienkāršas. Tās lielā mērā veido gan mūsu ģimenes pieredze, gan naudas kultūra mums apkārt. Turklāt tās mainās, tāpēc parunāsim par galvenajiem posmiem sievietes attiecībās ar naudu viņas dzīves cikla laikā.
3.aug 2020
Bīstamā augu karantīnas slimība - bakteriālā iedega - šogad līdz šim kopumā konstatēta trīs vietās Latvijā - Dobeles, Nīcas un Daugavpils novados, informēja Valsts augu aizsardzības dienestā (VAAD).
2.aug 2020
Saskaņā ar automobiļu, autobūves un tehnoloģiju nozares ekspertu konsultatīvās padomes "Izjūtas uz jūdzi" prognozi tagad savienojamība ir iebūvēta 48% jaunu automobiļu visā pasaulē, bet līdz 2030.gadam šis skaitlis pieaugs līdz 96% (satīkloti auto / connected cars). Pārskatā arī teikts, ka klientu vēlmes mainās no vienkāršām viedtehnoloģijām uz satīklotiem pakalpojumiem, ieskaitot automobiļa apkopi.
2.aug 2020
Nule kā pasaule ir piedzīvojusi trīs ievērojamus kiberdrošības draudus. Tādu atpazīstamu personību kā Obamas, Maska un Geitsa "Twitter" konti tika uzlauzti ar mērķi veicināt krāpniecību ar "Bitcoin". Ar vīrusu inficēta kriptovalūtas lietotne vāca "Apple Mac" datoru lietotāju finanšu datus. Savukārt septiņi virtuālo privāto tīklu servisu sniedzēji nopludāja datus par vairāk nekā 20 miljoniem lietotāju. Tas viss liek domāt, ka neviens nav drošs kiberuzbrukuma priekšā, turklāt internetā valstu robežas nepastāv - šie uzbrukumi varēja skart arī Latvijas iedzīvotājus. Kā pārliecināties, vai neesi kļuvis par krāpniecības upuri un kā kopumā sevi pasargāt no potenciāliem kiberuzbrukumiem un vīrusiem? To skaidro drošības programmatūras "ESET" tehnoloģiju konsultants Egils Rupenheits un "LDC Datortehnika" IT iekārtu speciālists Kārlis Kalns.
1.aug 2020
Ledusskapis ir jebkura mājokļa neatņemama sastāvdaļa, kur tas darbojas bez pārtraukuma. Pārpildīts ledusskapis, nepareiza produktu izvietošana un uzglabāšana –tikai dažas no kļūdām, ko nereti ikdienā pieļaujam, ietekmējot gan ledusskapja darbību, gan produktu kvalitāti. Lai no tām izvairītos, eksperti dalās interesantos padomos par ledusskapja lietošanu ikdienā par ko, iespējams, nebijāt pat aizdomājušies.
31.jūl 2020
Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) aicina iedzīvotājus neaizmirst par drošību un atbildību, gan nomājot piepūšamās rotaļu iekārtas, gan izmantojot publisko pakalpojumu sniedzēju piedāvātās atrakcijas,  informēja PTAC Patērētāju atbalsta, sabiedrības informēšanas un komunikāciju daļas vadītāja Sanita Gertmane.
27.jūl 2020
Ja dzīvojamo namu telpas no ziņkārīgiem skatieniem slēpj aizkari vai žalūzijas, dārzos un pagalmos līdzīgu funkciju veic dzīvžogi. Kādus augus izvēlēties biezas, krāšņas dabiskās sienas veidošanai un kā dzīvžogu pareizi kopt, lai tas ne tikai norobežotu teritoriju, bet arī priecētu saimnieku un garāmgājēju acis, stāsta augu speciāliste Līna Spure.
26.jūl 2020
VAS Latvijas autoceļu uzturētājs (LAU) informatīvās kampaņas "Nebrauc man virsū" sociālā eksperimenta laikā novērots, ka remontdarbu un ceļu uzturēšanas darbu laikā daļa no transportlīdzekļu vadītājiem pārkāpj ceļu satiksmes noteikumus, tādējādi apdraudot savu, citu satiksmes dalībnieku un darbinieku drošību. Lai gan attiecīgie ceļu posmi aprīkoti ar ātruma ierobežojumu un brīdinājuma ceļa zīmēm, tomēr 53% autovadītāju tās neievēro, liecina LAU veiktā aptauja. Lai mazinātu ceļu satiksmes negadījumu risku, kā arī atgādinātu par drošu pārvietošanos remontdarbu un ceļu uzturēšanas posmos, Drošas braukšanas skolas eksperts Edmunds Ozolnieks apkopojis piecus svarīgākos padomus, kas noderēs ikvienam autovadītājam.
25.jūl 2020
Kas jāievēro mūsdienu pircējiem, kuri preces iegādājas internetā?
24.jūl 2020
Lai gan daudz tiek runāts par privāto datu zādzībām vai krāpšanu internetā, kopumā interneta lietotāji, joprojām ir vieglprātīgi attiecībā par to, ka paši plaši sniedz ziņas par sevi un saviem tuvajiem sociālajos tīklos, kas rada draudus pašu un citu datiem.
24.jūl 2020
Ļaujoties sēņošanas prieka pozitīvajai apmātībai, kas pamazām pārņem Latviju, jābūt gataviem sastapties arī ar kādu ērci. Kā šo tikšanos padarīt iespējami nekaitīgāku – par to farmaceite Linda Fevraļeva.
22.jūl 2020
Pēdējo nedēļu laikā gan policija, gan bankas ziņojušas par gadījumiem, kad iedzīvotāji saņem zvanus no krāpniekiem, kas, uzdodoties par bankas darbiniekiem, cenšas izvilināt bankas klientu datus, internetbankas pieejas, Smart-ID PIN kodus un citu sensitīvu informāciju, kas ļauj piekļūt klientu finanšu līdzekļiem. Lai neiekristu krāpnieku lamatās, Luminor bankas eksperte Jekaterina Zinica dalās ar vienkāršiem padomiem, kā atpazīt krāpniekus, kas uzdodas par bankas pārstāvjiem.
21.jūl 2020
Kājām ir diendienā jāiztur gana liela slodze – jāpieveic vismaz 10 000 soļu un pakāpienu, tajā pašā laikā – mēdzam arī ilgstoši sēdēt nekustīgā pozā ar sakrustotām kājām, tādējādi nosprostojot asinsriti un pakļaujot kājas ne vien tūskas, bet arī papildu slimību riskam. Savukārt vasarā kāju tūska ir īpaši izplatīta problēma, kas rada sāpes un smaguma sajūtu kājās. Kā mazināt kāju tūsku un sevi pasargāt no iespējamām vēnu saslimšanām, ieteikumos dalās farmaceite Zane Melberga.
18.jūl 2020
No kiberuzbrukumiem pilnībā nav aizsargāts neviens - to upuri ir gan globālie milži, gan vietējais mazais un vidējais bizness. 2019.gadā 15% mazo uzņēmumu saskarās ar kiberdraudiem - uzbrukumiem, vīrusiem vai datu noplūdēm. Savukārt 64% aptaujāto mazo uzņēmumu plānoja novirzīt vairāk resursu kiberdrošībai 2020.gadā. Koronavīrusa Covid-19 pandēmijas laikā šie jautājumi kļūst vēl aktuālāki.
12.jūl 2020
Dārza darbi, grilēšana, aktīvā atpūta brīvā dabā – šīs ir tikai dažas vasaras nodarbēm, kuras veicot, esam pakļauti dažādu sadzīves traumu riskam, piemēram, iegrieztām brūcēm vai pirmās pakāpes apdegumiem. Lai traumas par sevi neatgādinātu arī vēlāk, svarīgi ir tās pareizi iztīrīt un apkopt. To, kas veicina rētu rašanos un kā apkopt brūces, lai no rētām izvairītos, skaidro sertificētā farmaceite Alīna Fleišmane.
9.jūl 2020
Latvijā, kur pat rīdziniekiem nav sarežģīti tikt līdz mežam, sēņošana ir ierasta nodarbe. „Ja sēņošanas sezonā aptiekā vēršas ar jautājumu, kā palīdzēt tuviniekam, kurš jūtas slikti un ir kādas saindēšanās pazīmes, vienmēr vaicāju – vai nav ēstas sēnes. Tad farmaceita norādījums gan būs steigšus zvanīt ārstam vai neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam,” saka farmaceits Vadims Brižaņs.
3.jūl 2020
Lai pievērstu Latvijas iedzīvotāju uzmanību apjomīgajam plastmasas maisiņu patēriņam un mudinātu to samazināt, šodien, 3.jūlijā "Latvijas Zaļais punkts" kopā ar lielveikalu tīklu "Rimi" aicina ikvienu nodot mājās uzkrātos plastmasas maisiņus. Akcijas dienā tos varēs ievietot kādā no specializētajiem šķirošanas konteineriem pie 17 Rimi Hyper veikaliem Rīgā.
30.jun 2020
Pēc mājās pavadītā pavasara atnākusi skaista un saulaina vasara. Vīruss, šķiet, sāk atkāpties, ierobežojumu ir mazāk, un mēs atkal domājam par kopīgiem svētkiem, atpūtu pie dabas, grilēšanu un ugunskuriem. Tāpēc jāatceras, ka bērni ir jāsargā no apdegumiem. Kā droši izbaudīt vakarus pie ugunskura un ko darīt, ja mazais tomēr apdedzinājies, stāsta Rimi Bērniem eksperte, pediatre Sanita Mitenberga.
29.jun 2020
Atvaļinājuma sezonā noteikti jāparūpējas, lai drošībā būtu gan tuvinieki, jo īpaši – bērni, gan mājoklis, jo jebkuri nepatīkami notikumi var izjaukt ģimenes plānus, atgādina apdrošināšanas akciju sabiedrība “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk – BTA).
28.jun 2020
Lai atvieglotu noklīdušu mājdzīvnieku identificēšanu un laicīgu atgriešanu pie saimniekiem, Liepājas pašvaldība atgādina, ka visiem suņiem līdz 4 mēnešu vecumam obligāti jābūt čipētiem un reģistrētiem Lauksaimniecības datu centra datubāzē. Citu mājdzīvnieku reģistrācija ir brīvprātīga, bet tā būtiski atvieglo noklīduša mājdzīvnieka atgriešanu pie saimniekiem, informē Liepājas pašvaldība.
28.jun 2020
Kaspersky pētnieki tiešsaistes iepirkšanās vietnēs ir konstatējuši jaunu tā dēvētā tīmekļa datsmelšanas veida lietotāju maksājumu informācijas zagšanas paņēmienu. Uzbrucēji var ievākt lietotāju kredītkaršu datus, reģistrējot Google Analytics kontus un šo kontu izsekošanas kodu iespraužot vietnes pirmkodā. Ar šo paņēmienu tika uzlauzti aptuveni divi desmiti tiešsaistes veikalu visā pasaulē.