Pasaulē

3.jūl
Lietuva iesniegusi Krievijas vēstniecībai Viļņā notu, kurā pausts satraukums par nopietnajiem vides aizsardzības noteikumu pārkāpumiem, kas konstatēti vienā no naftas ieguves platformām Baltijas jūras piekrastē.
 
3.jūl
Krievijas prezidents Vladimirs Putins piektdien parakstīja dekrētu par tautas nobalsošanā apstiprināto konstitūcijas grozījumu stāšanos spēkā, kas ļaus viņam palikt amatā vēl uz diviem pilnvaru termiņiem.
 
3.jūl
Francijas prezidents Emanuels Makrons iecēlis premjerministra amatā Žanu Kasteksu, piektdien paziņojis prezidenta birojs.
 
3.jūl
Trešdien Krievijā noslēdzās nedēļu ilgais tautas balsojums par konstitūcijas labojumu (formāli tiek balsots par vienu labojumu, kas sevī ietver daudzus labojumus), kas paredz pašreizējā konstitūcijā ierakstīto Krievijas prezidenta maksimālo divu ievēlēšanas reižu skaitu sākt skaitīt no jauna pēc pašreizējā termiņa beigām 2024. gadā. Tas nozīmē, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins varēs likumīgi valdīt Kremlī līdz 2036. gadam.
 
3.jūl
Oficiāli paziņots, ka uz nedēļu ilgušo balsošanu kopā ieradušies 67,97% balsstiesīgo iedzīvotāju, no kuriem 77,92% balsojuši par konstitūcijas grozījumiem jeb atļauju tagadējam Krievijas Federācijas prezidentam Vladimiram Putinam 2024. gadā piekto reizi izvirzīt savu kandidatūru prezidenta amatam.
 
3.jūl
Grozījumi, Krievijas Federācijas konstitūcijā, kas cita starpā kaimiņvalsts prezidentam Vladimiram Putinam paver iespēju saglabāt amatu līdz pat 2036. gadam, Latvijas attiecības ar lielo kaimiņvalsti būtiski neietekmēs. Pamats satraukumam būtu, ja Kremļa plāns neizdotos.
 
2.jūl
Krievijas neatkarīgā vēlēšanu novērotāju organizācija "Golos" ("Balss") ceturtdien paziņojusi, ka Krievijā notikušais referendums par grozījumiem konstitūcijā nav noritējis godīgi un notikusi krāpšanās.
 
2.jūl
Eiropas Savienības (ES) un Lielbritānijas pēcbreksita sarunas Briselē šonedēļ noslēdzās ātrāk, nekā bija plānots.
 
1.jūl
Krievijā nedēļu ilgušajā tautas nobalsošanā vairākums dalībnieku atbalstījuši konstitūcijas grozījumus, kas ļaus prezidentam Vladimiram Putinam kandidēt vēl uz diviem termiņiem valsts galvas amatā un palikt pie varas līdz 2036.gadam, liecina provizoriskie rezultāti.
 
1.jūl
Ķīna, uzspiežot Honkongai jauno nacionālās drošības likumu, pārkāpusi vienošanos ar Lielbritāniju par Honkongas statusu, trešdien paziņojis Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons.
 
30.jun
No divām sliktām ziņām par Eiropas pagrimumu un pasaules mēroga kara varbūtību ļoti drīzā laikā izriet vismaz Latvijai laba ziņa, ka šoreiz karš nenotikšot Eiropā.
 
29.jun
Pirmdien Briselē sākas nākamā kārta Eiropas Savienības (ES) un Lielbritānijas sarunās par abu pušu attiecībām pēc breksita.
 
29.jun
Francijas tiesa pirmdien piespriedusi piecu gadu cietumsodu bijušajam Francijas premjerministram un konservatīvo kandidātam uz valsts prezidenta amatu Fransuā Fijonam, atzīstot viņu par vainīgu valsts līdzekļu ļaunprātīgā izmantošanā, iekārtojot savu sievu fiktīvā darbā.
 
29.jun
Irāna izdevusi orderus ASV prezidenta Donalda Trampa un vēl vairāk nekā 30 cilvēku aizturēšanai un lūgusi Interpola palīdzību, pirmdien paziņojis Irānas prokurors.
 
29.jun
Polijas prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā nākammēnes sacentīsies pašreizējais valsts galva Andžejs Duda un Varšavas mērs Rafals Tšaskovskis, liecina pirmdien publiskotie pirmās kārtas provizoriskie rezultāti, kas iegūti, saskaitot biļetenus 87% vēlēšanu iecirkņu.
 
26.jun
Francijas prezidents Emanuels Makrons ir pārliecināts par progresa iespējām svarīgās jomās attiecībās ar Krieviju, konkrēti attiecībā uz Lībijas krīzi, piektdien pēc Makrona videokonferences ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu pavēstīja Makrona birojs.
 
24.jun
Novembrī gaidāmajās ASV prezidenta vēlēšanās par Demokrātu partijas kandidātu, bijušo viceprezidentu Džo Baidenu gatavi balsot 50% vēlētāju, liecina trešdien publiskotie pēc laikraksta "The New York Times" pasūtījuma veiktās sabiedriskās domas aptaujas rezultāti.
 
22.jun
ASV un Krievijas augsta ranga diplomāti pirmdien Vīnē sākuši sarunas par kodolieroču kontroli.
 
22.jun
ASV prezidenta Donalda Trampa pārvēlēšanas kampaņa svētdien noraidīja apgalvojumus, ka video lietotnes "TikTok" lietotāju sociālo mediju kampaņa ir atbildīga par zemo apmeklētāju skaitu Trampa sestdienas mītiņā Oklahomā.
 
21.jun
Krievijas prezidents Vladimirs Putins pieļāvis, ka atkārtoti kandidēs uz prezidenta amatu.
 
21.jun
Brazīlijas prezidents Žairs Bolsonaru piektdien kultūras sekretāra amatā iecēlis aktieri un seriālu zvaigzni Mariu Friasu, kas šajā amatā stājas citas seriālu zvaigznes vietā.
 
20.jun
ASV tiesa sestdien atļāvusi publicēt bijušā Baltā nama nacionālās drošības padomnieka Džona Boltona memuārus, noraidot prezidenta Donalda Trampa administrācijas prasību izdot tiesas aizliegumu, lai grāmatas izdošanu apturētu.