Pasaulē

23.sep
Eiropas Savienības (ES) valstis sākušas nākt klajā ar idejām jaunām sankcijām pret Krieviju.
 
22.sep
Kazahstāna neizdos pastāvīgās uzturēšanās atļaujas Krievijas pilsoņiem bez Maskavas atļaujas, paziņojis parlamenta spīkers.
 
22.sep
Krievijā sāktā mobilizācija dos "kaut kādu efektu", bet Ukrainā tomēr ir tehnikas karš, vienlaikus no abām karojošām pusēm šogad lielas uzbrukuma operācijas, visticamāk, var negaidīt, aģentūrai LETA atzina Zemessardzes štāba virsnieks, majors Jānis Slaidiņš.
 
22.sep
Izdevums "Novaja Gazeta. Evropa", atsaucoties uz avotu Krievijas prezidenta Vladimira Putina administrācijā, ziņo, ka mobilizācijas dekrēta septītais punkts, kas aizslepenots ar atzīmi "dienesta lietošanai", patiesībā ļauj mobilizēt līdz vienam miljonam cilvēku.
 
22.sep
Ziemeļkoreja paziņojusi, ka nepiegādā ieročus Krievijai, un apsūdzējusi Vašingtonu baumu izplatīšanā.
 
20.sep
Igaunijas premjerministre Kaja Kallasa aicināja konfiscēt krieviem un baltkrieviem valstī esošos šaujamieročus, kas viņiem pieder saskaņā ar likumu, raksta portāls "Postimees".
 
19.sep
13.Saeimas sasaukums pirms tā pilnvaru beigām paspēs pieņemt prezidenta neizsludināto jauno Pašvaldību likumu, pirmdien pēc valdošās koalīcijas partiju sanāksmes paredzēja visi koalīcijas partiju pārstāvji.
 
19.sep
ASV prezidents Džo Baidens svētdien intervijā telekanālam CBS atzina, ka sliecas kandidēt uz otro amata termiņu, tomēr galīgais lēmums vēl nav pieņemts.
 
19.sep
Tuvojoties Saeimas vēlēšanu dienai, vēlētājiem der paanalizēt partiju priekšvēlēšanu programmas, lai noskaidrotu sev svarīgos jautājumus. Ko partijas saka par Ukrainu un Krieviju?
 
16.sep
Latvijas prezidents Egils Levits 21.septembrī ANO Ģenerālajā asamblejā uzsvērs Krievijas atbildību par karu Ukrainā, informēja Valsts prezidenta kancelejas Mediju centra vadītāja Justīne Deičmane.
 
14.sep
Smēķētāju skaita nemazināšanās, augstie veselības un pāragras nāves riski, ko izraisa smēķēšana, ir pamats uzskatīt, ka Latvijā nepieciešamas izmaiņas smēķēšanas mazināšanas politikā.
 
12.sep
Krievijas gubernatoru un reģionālo parlamentu vēlēšanās, kā jau bija paredzams, uzvarējuši Kremļa atbalstītie kandidāti, pirmdien ziņo Krievijas mediji.
 
11.sep
Austrālijas premjerministrs Entonijs Albanīzs paziņojis, ka aiz cieņas pret mirušo Lielbritānijas karalieni Elizabeti II pagaidām neplāno rīkot referendumu par monarhijas atcelšanu valstī.
 
11.sep
Spiežot uz Ukrainu vienoties ar Krieviju un akceptēt teritoriju zaudējumus, netiks nonākts pie miera, bet gan pie lielākiem apdraudējumiem nākotnē, turklāt plašākā mērogā, šādu nostāju paudis Latvijas prezidents Egils Levits, kurš šīs nedēļas izskaņā uzturas Ukrainā.
 
11.sep
Labējās partijas cer atgriezties pie varas, pirmo reizi vēsturē paļaujoties uz galēji labējo atbalstu, kas varētu tām nodrošināt pārsvaru pār citu kreiso balstītajiem sociāldemokrātiem.
 
9.sep
Lielbritānijas karalim Čārlzam III būs grūti iemantot līdzīgu autoritāti kā nelaiķei karalienei Elizabetei II, uzskata politologs Kārlis Daukšts.
 
6.sep
Līdzšinējā Lielbritānijas ārlietu ministre Liza Trasa otrdien kļuvusi par jauno Lielbritānijas premjerministri.
 
2.sep
Vācijas ārlietu ministre Annalēna Bērboka ar saviem izteikumiem Ukrainas atbalstam nonākusi kritikas krustugunīs, viņas oponentiem pārmetot, ka ministre izrādījusi necieņu pret vēlētājiem.
 
30.aug
Šodien valdība atbalstīja Latvijas un Baltkrievijas valdību vienošanās par pārrobežu sadarbības pamatprincipiem denonsēšanu jeb vienpusēju pārtraukšanu.
 
28.aug
Latvijas iedzīvotājiem ir jāsāk dzīvot ar domu, ka karš noteikti būs, un, tikai dzīvojot ar šādu domu, iespējams sagatavot augsti profesionālus un spējīgus bruņotos spēkus, norādījis Ukrainas prezidenta biroja padomnieks Oleksijs Arestovičs.
 
24.aug
Saeima ārkārtas sēdē šodien nodeva izskatīšanai Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai opozīcijas deputātu virzīto lēmumprojektu uzdot valdībai izstrādāt papildu risinājumus energokrīzei.
 
23.aug
Somijas premjerministrei Sannai Marinai veiktais narkotiku tests ir negatīvs, ziņo Igaunijas mediji.