Pasaulē

Vakar, 9:21
Tieši pirms 75 gadiem, 1945. gada 2. septembrī, Japānas valdība parakstīja kapitulācijas aktu un Otrais pasaules karš beidzās arī Āzijas un Klusā okeāna daļā.
 
18.sep
Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija saindēšanas lieta ir provokācija, lai paplašinātu Krievijai noteiktās Eiropas Savienības (ES) sankcijas, piektdien sacīja Krievijas parlamenta apakšnama spīkers Vjačeslavs Volodins.
 
17.sep
Baltkrievija slēgusi robežu ar Poliju un Lietuvu un pastiprina Ukrainas robežas apsardzi, ceturtdien paziņoja Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko.
 
17.sep
Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans ceturtdien sacīja, ka Franciju vada "nespējīgs" prezidents, šādi Turcijas līderim vēl vairāk saasinot ieilgušo strīdu ar Francijas prezidentu Emanuelu Makronu.
 
17.sep
Latvijas Eiropas Parlamenta (EP) deputāti Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētājas Urzulas fon der Leienas ikgadējā uzrunā par stāvokli Eiropas Savienībā atzinīgi vērtē ambīcijas veselības jomā un Zaļā kursa mērķu sasniegšanā.
 
17.sep
Karību reģiona salu valsts Barbadosa paziņojusi, ka nākamgad gatavojas pārtapt par republiku, atsakoties no Elizabetes II kā oficiālās valsts galvas.
 
16.sep
Krievijas Ārējās izlūkošanas dienesta (SVR) direktors Sergejs Nariškins trešdien pārmetis Savienotajām Valstīm, ka tās aizsargā Baltkrievijas opozīcijas līderi Svetlanu Tihanovsku, un apgalvoja, ka ASV atvēlējušas 20 miljonus dolāru protestu atbalstam Baltkrievijā.
 
16.sep
Par bildi, kurā Baltkrievijas prezidenta vēlēšanas zaudējušais diktators Aleksandrs Lukašenko, Sočos sarunājoties ar Krievijas prezidentu Vladimira Putinu, neveikli padevīgā pozā sēž savam augumam neērta krēslā, jau izsmējušies visi pasaules mediji un politiskie apskatnieki.
 
15.sep
Eiropas Parlamenta (EP) deputāti ar Eiropas Savienības (ES) augsto pārstāvi ārlietās un drošības politikas jautājumos Žuzepu Borelu šodien apspriedīs ārpolitikas aktualitātes, tostarp protestus Baltkrievijā un Krievijas opozīcijas politiķa Alekseja Navaļnija noindēšanas mēģinājumu Krievijā.
 
14.sep
Krievijas prezidents Vladimirs Putins pirmdien paudis atbalstu savam Minskas kolēģim Aleksandram Lukašenko un izteicis pārliecību, ka viņš spēs atrisināt politisko krīzi, kas pārņēmusi Baltkrieviju, un īstenot apsolītās reformas.
 
14.sep
Baltkrievijas līdzšinējais prezidents Aleksandrs Lukašenko pirmdien ieradies Sočos, lai tiktos ar savu Krievijas kolēģī Vladimiru Putinu.
 
12.sep
Savienotās Valstis drīzumā piemēros jaunas sankcijas Baltkrievijai un aicina Minsku un tās sabiedroto Krieviju pārtraukt protestu apspiešanu, piektdien paziņojusi augsta ranga amatpersona.
 
11.sep
Patlaban Latvija ir izsniegusi 57 vīzas tām personām, kuras varētu tikt pakļautas politiskai vajāšanai Baltkrievijā, televīzijas kanāla "Rīga TV24" raidījumā "Dienas personība" sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).
 
10.sep
Francijas prezidents Emanuels Makrons šomēnes plāno ierasties vizītē Lietuvā, ziņu aģentūrai BNS apliecinājuši informēti avoti.
 
10.sep
ASV prezidents Donalds Tramps biedē vāciešus vairāk nekā iespēja inficēties ar jauno koronavīrusu, liecina ceturtdien publiskotā ikgadējā aptauja par cilvēku bailēm.
 
10.sep
Baltkrievijas vadītājs Aleksandrs Lukašenko ir nogulējis pārmaiņas savā valstī, līdz ar to tur ir vērojama mūsdienīga sabiedrība iepretim pagātnē dzīvojošam prezidentam, tādu viedokli Latvijas Ārpolitikas institūta organizētajā diskusijā par pārmaiņām Baltkrievijā pauda Somijas ārpolitikas institūta pārstāvis Arkādijs Mošess.
 
10.sep
Eiropadomes prezidents Šarls Mišels trešdien mudināja Eiropas Savienības (ES) valstis paātrināt sankciju noteikšanu Baltkrievijai saistībā ar falsificētajām prezidenta vēlēšanām un protestu brutālo apspiešanu.
 
9.sep
Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko trešdien paziņoja, ka neizslēdz pirmstermiņa vēlēšanu izsludināšanu, taču ir pāragri nosaukt datumu.
 
9.sep
Lielbritānijas valdība publiskojusi atsvaidzinātās vadlīnijas mīļdzīvnieku ieceļošanai un izceļošanai no valsts pēc 1. janvāra. Obligāta četru mēnešu karantīna nozīmē, ka pārvietošanās kopā ar kaķi, suni vai sesku kļūs tikpat kā neiespējama. Latviešiem, kas breksita dēļ plāno kopā ar savu mīluli atgriezties dzimtenē, tas jāpagūst izdarīt līdz gadumijai. Bet par kucēnu puslegālo tirdzniecību vispār var aizmirst.
 
8.sep
Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko intervijā Krievijas medijiem pieļāvis, ka, iespējams, valsts galvas amatā aizkavējies pārāk ilgi, otrdien vēsta Krievijas raidsabiedrība "Govorit Moskva".
 
7.sep
Lielbritānijas ārlietu ministrs Dominiks Rābs pirmdien paziņoja, ka valdība izsaukusi Krievijas vēstnieku, lai izteiktu "dziļas bažas" par Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija saindēšanu.
 
7.sep
Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko tuvākajās dienās tiek gaidīts ierodamies vizītē Krievijā, pirmdien paziņojis Kremļa preses sekretārs Dmitrijs Peskovs.