Pirmdiena, 2.oktobris

redeem Ilma, Skaidris

arrow_downwardPasaulē

Polijas prezidents Andžejs Duda paziņojis, ka viņa valsts ir sagatavojusi tranzīta koridorus Ukrainas labības eksportam.
24.sep Ziņu aģentūra LETA
Polijas premjerministra Mateuša Moravecka pieļāvumi mazināt bruņojuma piegādes Ukrainai saistībā ar domstarpībām par labības eksportu liecina, ka Moraveckim viņa partijas pārvēlēšana ir svarīgāka par solidaritāti ar Ukrainu, šādu vērtējumu aģentūrai LETA pauda Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Ivars Ijabs (LA).
21.sep Ziņu aģentūra LETA
Igaunijā esošos automobiļus ar Krievijas reģistrācijas numura zīmēm sešu mēnešu laikā būs jāpārreģistrē Igaunijā vai jāizved no valsts, ceturtdien nolēma Igaunijas valdība.
21.sep Ziņu aģentūra LETA
Itālijas valdība pirmdien apstiprinājusi stingrākus pasākumus cīņā ar nelegālo migrāciju pāri Vidusjūrai.
18.sep Ziņu aģentūra LETA
Ķīnas ārlietu ministrs Vans Ji pēc Maltā divas dienas notikušajām konsultācijām ar ASV nacionālās drošības padomnieku Džeiku Salivanu, kur cita starpā tika runāts par Ukrainu, dosies uz Krieviju, pavēstīja Ķīnas Ārlietu ministrija.
18.sep Ziņu aģentūra LETA
Eiropas Savienība (ES) ir atcēlusi sankcijas, kas tika noteiktas trim Krievijas uzņēmējiem par viņu lomu Krievijas iebrukumā Ukrainā, vienlaikus pagarinot Krievija noteikto sankciju termiņu, trešdien paziņojušas ES amatpersonas.
13.sep Ziņu aģentūra LETA
Rīgā bāzētā krievu tīmekļa medija "Meduza" dibinātājas Gaļinas Timčenko "iPhone" ticis inficēts ar spiegprogrammatūru "Pegasus", trešdien paziņoja bezpeļņas organizācija "Access Now" un pats izdevums.
13.sep Ziņu aģentūra LETA
Romas Katoļu baznīcas pāvests Francisks pirmdien atzina, ka viņa nesenie izteikumi par Krievijas vēsturi bijuši neveiksmīgi, un norādīja, ka, izsakoties par Krievijas diženumu, domājis kultūras, nevis politisko aspektu.
5.sep Ziņu aģentūra LETA
Krievijas prezidents Vladimirs Putins un Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans tiksies pirmdien Krievijas Melnās jūras kūrortpilsētā Sočos, piektdien pavēstīja Kremļa preses sekretārs Dmitrijs Peskovs.
1.sep Ziņu aģentūra LETA
Lielbritānijas aizsardzības ministrs Bens Volless, kas pagājušajā mēnesī paziņoja par nodomu atstāt amatu, ir oficiāli atkāpies, ceturtdien paziņojusi premjerministra kanceleja.
31.aug Ziņu aģentūra LETA
Šveicē Sanktgallenes krimināltiesas priekšā stāsies bijušais Baltkrievijas Sevišķās ātrās reaģēšanas vienības (SOBR) kaujinieks Jurijs Garavskis, kas tiek apsūdzēts par līdzdalību diktatora Aleksandra Lukašenko trīs oponentu vardarbīgā pazušanā.
30.aug Ziņu aģentūra LETA
Igaunijas laikraksti otrdien komentāros nosoda premjerministres Kajas Kallasas lēmumu neierasties uz divu Rīgikogu komisiju kopīgo sēdi, lai atbildētu par viņas vīra biznesa sakariem Krievijā, norādot, ka šāda Kallasas rīcība grauj parlamentāro demokrātiju.
29.aug Ziņu aģentūra LETA
Krievijas prezidenta Vladimira Putina kleptokrātiskais režīms, iedarbinot masīvu propagandas mašīnu 20 gadu garumā, spēja atmodināt lielās Krievijas iedzīvotāju masās snaudušo impērijas ideju, uzsvēra Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētājas izpildvietnieks Valdis Dombrovskis (JV).
29.aug Ziņu aģentūra LETA
Lietuvai vajadzētu izstāties no Konvencijas par kasešu munīciju, paziņoja Lietuvas aizsardzības ministrs Arvīds Anušausks.
21.aug Ziņu aģentūra LETA
Murmanskas (Krievija) dabas liegums "Pasvik" no Norvēģijas pieprasīja 47 miljonus kronu (vairāk nekā 423,2 miljonus rubļu) par to, ka 40 norvēģu ziemeļbrieži šķērsojot ledu, nonāca Krievijas teritorijā un divus mēnešus ganījās "Pasvikā". Tā portālam "B-ostas" norādīja rezervāta direktore Natālija Poļikarpova. Šo stāstu stāsta arī norvēģu laikraksts "The Barents Observer", raksta portāls "Insider".
19.aug Portāls nra.lv
ontroles saglabāšana uz Vācijas un Austrijas robežas ir nepieciešama, piektdien Zalcburgā pēc tikšanās ar Austrijas kolēģi paziņojis Vācijas kanclers Olafs Šolcs.
18.aug Ziņu aģentūra LETA
Polija nosūtīs papildu 2000 karavīru, lai nostiprinātu tās robežu ar Baltkrieviju, trešdien paziņoja Polijas iekšlietu ministra vietnieks Macejs Vasiks.
9.aug Ziņu aģentūra LETA
Spānija trešdien no Lielbritānijas pārņēma NATO patrulēšanas misijas Baltijas valstu gaisa telpā atbalstu no Emari gaisa spēku bāzes Igaunijas ziemeļrietumos.
2.aug Ziņu aģentūra LETA
Bijušajam ASV prezidentam Donaldam Trampam otrdien tika izvirzītas apsūdzības krimināllietā saistībā ar viņa mēģinājumiem palikt pie varas pēc zaudējuma 2020.gada prezidenta vēlēšanās.
2.aug Ziņu aģentūra LETA
Stokholmā pirmdien pie Zviedrijas parlamenta ēkas divi vīrieši protesta akcijas gaitā dedzināja Korānu, no notikuma vietas vēsta ziņu aģentūras AFP korespondents.
31.jūl Ziņu aģentūra LETA
Piektdien Krievijā tika aizturēts un vēlāk arī uz diviem mēnešiem arestēts bēdīgi slavenais terorists un kara noziedznieks Igors Girkins-Strelkovs. 2022. gada novembrī tiesa Hāgā atzina viņu par vainīgu Malaizijas pasažieru lidmašīnas HM17 notriekšanā virs Ukrainas austrumdaļas 2014. gada 17. jūlijā un aizmuguriski piesprieda viņam mūža ieslodzījumu. Tagad viņš Krievijā apsūdzēts ekstrēmismā (?!).
24.jūl Bens Latkovskis
Francijas varasiestādes aizliegušas politiķiem pirms vēlēšanām pie saviem profiliem sociālajā platformā "Twitter" izmantot zilo atzīmi ("Twitter Blue").
22.jūl Ziņu aģentūra LETA