Pasaulē

30.mar
ASV prezidents Donalds Tramps un Krievijas prezidents Vladimirs Putins pirmdien telefonsarunā apsprieduši ciešāku sadarbību cīņā ar koronavīru un nepieciešamību konsultēties par naftas cenām, paziņojis Kremlis.
 
29.mar
Latvijas vēstniecība Krievijā aicina Latvijas valstspiederīgos līdz 30.marta pusnaktij pa sauszemi izceļot no Krievijas, informēja vēstniecībā.
 
28.mar
ASV prezidents Donalds Tramps sestdien paziņojis, ka apsver iespēju noteikt karantīnu Ņujorkas štatā, kas tiek uzskatīts par jaunā koronavīrusa izplatības epicentru Amerikas Savienotajās Valstīs, kā arī kaimiņu štatos.
 
27.mar
ASV prezidenta Donalda Trampa popularitātes reitings ir nedaudz uzlabojies, lai gan liela daļa cilvēku uzskata, ka viņš nav pietiekami ātri reaģējis uz Covid-19 pandēmiju, liecina laikraksta "Washington Post" un raidorganizācijas ABC aptauja.
 
26.mar
Krievijas prezidents Vladimirs Putins ceturtdien G20 valstu līderu virtuālajā sanāksmē aicinājis atvieglot sankcijas Covid-19 pandēmijas laikā.
 
21.mar
Šodien plkst.17 Latvijas valstspiederīgajiem tiks slēgta robeža iekļūšanai Turcijā, un pēdējais repatriācijas reiss no Stambulas uz Rīgu būs 23.martā, pastāstīja Ārlietu ministrijas preses sekretārs Jānis Beķeris.
 
20.mar
Neraugoties uz koronavīrusa pandēmiju, Krievija tomēr gatavojas nākammēnes rīkot referendumu par konstitūcijas grozījumiem, kas potenciāli var paildzināt prezidenta Vladimira Putina atrašanos pie varas, piektdien vēsta oficiālie mediji.
 
19.mar
Lai sabiedrības drošības labā novērstu koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 iekļūšanu ieslodzījumu un īslaicīgās aizturēšanas vietās, līdz ārkārtējās situācijas beigām tiks apturēta administratīvo arestu un īslaicīgās brīvības atņemšanas sodu izpilde Latvijas ieslodzījuma vietās, noskaidroja Tieslietu ministrijā.
 
19.mar
Bijušais ASV viceprezidents Džo Baidens kļuvis par demokrātu partijas priekšvēlēšanu cīņas neapšaubāmu favorītu, un, visticamāk, tieši viņš stāsies pretim pašreizējam Baltā nama saimniekam Donaldam Trampam 3. novembrī ieplānotajās prezidenta vēlēšanās. Otrdien Dž. Baidens savu vienīgo palikušo sāncensi – senatoru Bērniju Sandersu – sakāva visās trīs pavalstīs, kur notika balsošana. Partijas kandidāts prezidenta amatam tiks nosaukts jūlijā Milvoki paredzētajā kongresā. Dž. Baidens jau nodrošinājis vairāk nekā pusi nepieciešamo delegātu skaitu, un uz B. Sandersu tiek izdarīts aizvien lielāks spiediens, lai viņš pārtrauktu bezcerīgo cīņu.
 
10.mar
Par lielāko ilglaicīgo apdraudējumu NATO joprojām uzskatāma Krievija, un Rietumvalstu pasivitāte attiecībā uz šīs valsts militārajām aktivitātēm tikai uzkurina Maskavas agresiju, otrdien uzsvēris Lietuvas prezidents Gitans Nausēda, uzrunājot tā dēvētā Bukarestes deviņnieka (B9) valstu ārlietu ministrus, kas pulcējušies uz sanāksmi Viļņā.
 
10.mar
Kremlis saņēmis informāciju pa diplomātiskajiem kanāliem, ka ASV prezidents Donalds Tramps nevarēs ierasties Maskavā uz svinībām, kas 9.maijā tiks rīkotas par godu 75.gadskārtai kopš Padomju Savienības uzvaras pār nacistisko Vāciju Otrajā pasaules karā, otrdien pavēstīja Kremļa preses sekretārs Dmitrijs Peskovs.
 
6.mar
ASV prezidents Donalds Tramps piektdien pieļāva, ka talibi, "iespējams", sagrābs varu Afganistānā, kad valsti būs pametis ASV karaspēks.
 
4.mar
Ukrainas parlaments trešdien premjerministra amatā apstiprinājis līdzšinējo vicepremjeru Denisu Šmigalu, iepriekš apstiprinot viņa priekšteča Oleksija Hončaruka demisiju.
 
4.mar
Mediju magnāts un miljardieris Maikls Blūmbergs, kas savā priekšvēlēšanu kampaņā bija ieguldījis miljoniem dolāru personīgo līdzekļu, pēc tā dēvētajā Lielajā otrdienā ciestās neveiksmes, trešdien paziņojis, ka pārtrauc cīņu par Demokrātu partijas nomināciju startam novembrī gaidāmajās ASV prezidenta vēlēšanās.
 
3.mar
ASV šodien, tā dēvētajā Lielajā otrdienā, 14 štatos notiek demokrātu priekšvēlēšanas, kurās tiks sadalīta aptuveni trešdaļa Demokrātu Nacionālajā konventa delegātu, kam jūlijā būs jāizraugās partijas kandidāts, kuram vēlēšanās 3.novembrī būs jāstājas pretī pašreizējam ASV prezidentam republikānim Donaldam Trampam.
 
2.mar
ASV senatore Eimija Klobušāra izstāsies no cīņas par Demokrātu partijas Baltā nama nomināciju un paudīs atbalstu viceprezidentam Džo Baidenam, pirmdien vēsta ASV mediji.
 
1.mar
Dienvidkarolīnas pavalstī sestdien notikušajās Demokrātu partijas priekšvēlēšanās pirms novembrī gaidāmajām ASV prezidenta vēlēšanām uzvarējis bijušais viceprezidents Džo Baidens, liecina provizoriskie rezultāti.
 
29.feb
Ukrainas premjerministrs Oleksijs Hončaruks atkārtoti iesniedzis demisijas rakstu, reaģējot uz ziņām, ka prezidents Volodimirs Zelenskis, iespējams, apsverot viņa atcelšanu no amata, piektdienas vakarā vēstījusi ziņu vietne NV.
 
29.feb
Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdoans sestdien paziņojis, ka telefonsarunā ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu pēc 33 turku karavīru nogalināšanas Sīrijas aviācijas uzlidojumā Idlibas provincē pieprasījis viņam "aizvākties no ceļa".
 
29.feb
Krievijas un Turcijas prezidenti Vladimirs Putins un Redžeps Tajips Erdoans varētu tikties nākamnedēļ Maskavā, piektdien paziņojis Kremlis.
 
28.feb
Jautājumā par to, vai Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam vajadzētu palikt pie varas arī pēc pašreizējā pilnvaru termiņa beigām 2024.gadā, krievi ir sašķelti aptuveni vienādās daļās, konstatēts Levadas centra jaunākajā aptaujā.
 
28.feb
ASV prezidents Donalds Tramps piektdien apstiprinājis, ka "drīzumā" tiks parakstīta vienošanās ar talibiem un ka valsts sekretāram uzdots doties uz Dohu, lai to parakstītu.