Pasaulē

Vakar, 21:21
ASV parlamentā impīčmenta izmeklēšanā pret ASV prezidentu Donaldu Trampu trešdien sākās pirmās publiskās sēdes, un Pārstāvju palātas Izlūkošanas komitejas priekšsēdētājs Adams Šifs atklāšanas runā aicināja procesu virzīt bez naida un kavēšanās.
 
Vakar, 11:15
Zviedru klimata aktīviste Grēta Tūnberga dosies atpakaļ uz Eiropu pāri Atlantijas okeānam ar katamarānu, lai piedalītos pasaules klimata konferencē (COP25) Madridē.
 
10.nov
Rietumbalkānu valstu līderi paziņojuši, ka vēlas cieši sadarboties, lai reģionā atceltu robežas un izveidotu brīvu preču un cilvēku kustību.
 
8.nov
ASV prezidents Donalds Tramps piektdien paziņojis, ka apsver iespēju nākamgad doties uz Krieviju, lai klātienē noskatītes 9.maija parādi Maskavā.
 
8.nov
Tiesnese Ņujorkā likusi ASV prezidentam Donaldam Trampam samaksāt divus miljonus ASV dolāru (1,8 miljonus eiro) par viņa bijušās labdarības organizācijas izmantošanu saviem politiskajiem un biznesa mērķiem.
 
7.nov
Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans ceturtdien, viesojoties Ungārijā, atkārtojis savus draudus atvērt nelegālajiem imigrantiem durvis uz Eiropu, ja starptautiskā sabiedrība nepalielinās atbalstu Turcijai.
 
7.nov
Bijušā Ukrainas prezidenta Viktora Janukoviča administrācijas vadītājs Sergejs Ļevočkins un viņa māsa Jūlija Ļevočkina bijuši slēpti "Trasta komercbankas" akcionāri, atklājis pētniecisko žurnālistu konsorcijs "Organized Crime and Corruption Reporting Project" (OCCRP).
 
5.nov
ASV otrdien klajā laista Savienoto Valstu prezidenta dēla Donalda Trampa juniora grāmatā, kurā viņš pauž asu kritiku kreiso nometnei, vienlaikus atzīstot, ka politika viņu aizrāvusi un ka arī pats nākotnē varētu kandidēt uz politisku amatu.
 
5.nov
Phenjana otrdien paziņojusi, ka iespēja noorganizēt Ziemeļkorejas un ASV sarunas par kodoljautājumiem samazinās.
 
1.nov
ASV zina, kas ir teroristu grupējuma "Islāma valsts" jaunais līderis, piektdien apliecināja Savienoto Valstu prezidents Donalds Tramps.
 
31.okt
Ceturtdien atkāpies Lielbritānijas parlamenta apakšpalātas spīkers Džons Berkovs, kurš šajā amatā atradies desmit gadus.
 
31.okt
Eiropas Savienība nupat piekritusi pagarināt Lielbritānijas izstāšanās termiņu līdz 31. janvārim, kas nozīmē – nebeidzamais “Brexit” stāsts turpināsies arī nākamgad. “Betsafe” prognozē, ka Lielbritānijas izstāšanās varētu notikt līdz jūnija beigām. Šādu iespēju bukmeikeri novērtējuši ar 60% varbūtību.
 
30.okt
Lielbritānijas politiskās partijas trešdien sāk priekšvēlēšanu kampaņas, gatavojoties 12.decembrī gaidāmajām parlamenta pirmstermiņa vēlēšanām, kas nepilnu piecu gadu laikā būs jau trešās.
 
30.okt
Sīrijas pilsoņkara pretējo pušu pārstāvji pirmo reizi kopš astoņus ar pusi gadus ilgstošā konflikta sākuma trešdien sēdīsies pie viena sarunu galda, lai vienotos darbam pie jaunās konstitūcijas.
 
29.okt
Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons plāno vēl šodien iesniegt jaunu priekšlikumu parlamentā par pirmstermiņa vēlēšanu rīkošanu 12.decembrī.
 
28.okt
Eiropas Savienība(ES) piekritusi "Brexit" pagarinājumam līdz 31.janvārim, raksta britu raidsabiedrība BBC.
 
25.okt
RīgaTV 24 raidījumā ‘’Globuss’’ ārpolitikas eksperti - NBS Apvienotā štāba departamenta bijušais direktors Raimonds Rublovskis, bijušais Ārpolitikas institūta vadītājs un 13. Saeimas deputāts Atis Lejiņš (JV) un starptautisko notikumu eksperts Edvīns Inkēns pieļauj, ka Trampa izredzes nākamajās ASV prezidenta vēlēšanās ir ļoti lielas.
 
25.okt
Krievijas Valsts domes priekšsēdētāja Vjačeslava Volodina publiski paustais liecina, ka Krievija intensīvāk mēģinās uzspiest savu vēstures pārrakstīšanas jeb tendenciozas interpretācijas kursu, to Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK) secinājusi pēc Volodina šodienas uzrunas Eiropas Padomes (EP) dalībvalstu parlamentu priekšsēdētāju konferencē.
 
25.okt
Eiropas Savienības (ES) vēstnieki līdz nākamajai nedēļai atlikuši lēmuma pieņemšanu par to, uz cik ilgu laiku atliekama Lielbritānijas izstāšanos no ES, piektdien pēc sarunām Briselē pavēstīja diplomāti.
 
24.okt
Krievija ceturtdien pieprasījusi, lai no Sīrijas tiek izvesti pilnīgi visi ASV karavīri, nodēvējot Savienotās Valstis par okupējošu spēku.
 
23.okt
Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons, šķiet, centīsies panākt parlamenta pirmstermiņa vēlēšanas.
 
23.okt
Baltijas valstīm ir jāuzmanās no jebkādām pārmaiņām Krievijā, šādu viedokli intervijā aģentūrai LETA pauda Londonā bāzētās starptautisko attiecību domnīcas "Chatham House" Krievijas eksperte Lilija Ševcova, jautāta par Krievijas politikas maiņas iespējamo ietekmi uz Baltijas valstīm.
 

Rīgas namu pārvaldnieks