Pasaulē

9:39
Vācijas vienošanās ar Krieviju par dabasgāzes piegādēm pa gāzesvadu "Nord Stream 2" ir "smieklīga" un nav "piemērota" , otrdien paziņoja ASV prezidents Donalds Tramps, atkal kritizējot šo vienošanos, pret kuru ir izteikti iebildumi Eiropā un citur.
 
9:14
Polija piedāvā samaksāt vismaz divus miljardus ASV dolāru par pastāvīgas ASV karabāzes izvietošanu šajā valstī, un Vašingtona nopietni apsver šo piedāvājumu, otrdien paziņoja ASV prezidents Donalds Tramps.
 
Vakar, 13:07
Eiropadomes prezidents Donalds Tusks otrdien paziņojis, ka var būt nepieciešams vēl viens samits novembrī, lai panāktu "Breksita" vienošanos ar Lielbritāniju.
 
Vakar, 9:10
ASV prezidenta Donalda Trampa administrācija pirmdien samazināja 2019.finanšu gadā uzņemamo bēgļu maksimālo skaitu līdz 30 tūkstošiem, veicot šādu samazināšanu otro gadu pēc kārtas.
 
17.sep
Krievija un Turcija vienojušās izveidot "demilitarizētu zonu" ap nemiernieku kontrolēto Idlibas provinci, pirmdien pēc sarunām ar Turcijas prezidentu Redžepu Tajipu Erdoanu pavēstīja Krievijas prezidents Vladimirs Putins.
 
17.sep
Krievijas Komunistiskās partijas kandidāts uz Piejūras novada gubernatora amatu Andrejs Iščenko pirmdien pieteicis badastreiku, protestējot pret svētdien notikušās vēlēšanu otrās kārtas rezultātiem.
 
16.sep
Aptuveni tūkstoš spāņu demonstrantu svētdien Barselonā piedalījās protesta gājienā pret Katalonijas neatkarības centieniem un pieprasīja pastiprināt spāņu valodas mācīšanu Katalonijas skolās, kur lielākā daļa priekšmetu šobrīd tiek mācīti katalāņu valodā.
 
16.sep
Īrijas Latvijas Tirdzniecības kamera (ĪLTK) un Latviešu biedrība Īrijā (LBĪ) 22.septembrī rīko diskusiju ar politisko partiju pārstāvjiem Dublinā, liecina portāla "latviesi.com" publicētā informācija.
 
16.sep
Londonas mērs Sadiks Hans aicinājis sarīkot vēl vienu Breksita referendumu, brīdinot, ka Lielbritānijai var nākties izstāties no Eiropas Savienības, tā arī nepanākot pienācīgu vienošanos par turpmākajām attiecībām ar bloku.
 
16.sep
ASV prezidents Donalds Tramps gatavojas jau pirmdien vai otrdien noteikt jaunus muitas tarifus Ķīnas preču importam līdz 200 miljardu ASV dolāru apmērā, vēsta ASV mediji.
 
15.sep
Valsts prezidents Raimonds Vējonis no šodienas līdz 20.septembrim uzturēsies darba vizītē Ķīnā, kur tiksies ar Ķīnas prezidentu Sji Dziņpiņu un premjerministru Li Kecjanu, informēja Valsts prezidenta kancelejā.
 
14.sep
Vācijas kanclere Angela Merkele piektdien solījusi, ka Eiropas Savienība (ES) turpinās sankcijas pret Krieviju, bet vienlaikus aizstāvējusi gāzesvada "Nord Stream" projektu.
 
14.sep
Eiropai jāuzņemas lielāka atbildība par savu drošību, piektdien uzsvērusi Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite, uzrunājot žurnālistus pirms tikšanās ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli.
 
13.sep
Zviedrijas kreiso partiju neformālā bloka jau tā niecīgais pārsvars pār līdz šim opozīcijā bijušo labēji centrisko partiju Aliansi ceturtdien vēl vairāk sarucis, liecina sākotnējie rezultāti, kas iegūti, pabeidzot skaitīt arī ārvalstīs nodotās balsis.
 
13.sep
Saeima šodien pieņēma paziņojumu, kurā aicina Krieviju nekavējoties bez nosacījumiem atbrīvot no ieslodzījuma Ukrainas režisoru Oļegu Sencovu.
 
12.sep
Vācijas kanclere Angela Merkele trešdien apliecināja parlamentam, ka nopietni uztver vāciešu bažas par migrantu pastrādātajiem noziegumiem, un solīja uz tiem stingru atbildi, tomēr vienlaikus nosodīja naida izpausmes nesenajās demonstrācijās, kas izraisījās pēc divu patvēruma lūdzēju pastrādātās slepkavības Kemnicā.
 
12.sep
Lielbritānija trešdien apsūdzēja Krieviju "apzinātā lietas būtības izkropļošanā un melos", ar šādu vērtējumu nākot klajā pēc tam, kad Krievijas prezidents Vladimirs Putins bija noliedzis, ka divi vīrieši, kurus Lielbritānija apsūdz uzbrukumā bijušajam Krievijas dubultaģentam Sergejam Skripaļam, būtu militārā izlūkdienesta aģenti.
 
12.sep
Lielbritānija pēc izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) nevarēs pilnībā vai daļēji izmantot ES brīvā tirgus priekšrocības, trešdien brīdināja Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers.
 
12.sep
Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers trešdien ierosinājis atteikties no visu 28 Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu vienprātības principa atsevišķos ārpolitikas jautājumos, piemēram, lēmumos, kas saistīti ar cilvēktiesībām un civilajām misijām.
 
11.sep
Rietumvalstu un Krievijas attiecību manevrētspējas ierobežo arī tādas "dziļbumbas" kā situācija Ukrainas austrumos un Sīrijā, sacīja Latvijas Ārpolitikas institūta (LĀI) direktors Andris Sprūds.
 
11.sep
Bijušais Krievijas prezidenta Vladimira Putina miesassargs un šī brīža valsts nacionālās gvardes komandieris Viktors Zolotovs publicējis video, kurā uz dueli izaicinājis Kremļa kritiķi, opozicionāru Alekseju Navaļniju.
 
11.sep
Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns pārmetis Eiropas Parlamentam (EP) mēģinājumu šantažēt Budapeštu par tās nostāju imigrācijas jautājumos un nodēvējis ziņojumu, kurā aplūkoti iespējamie likuma varas pārkāpumi, par apvainojumu Ungārijai.