Pasaulē

25.aug
Lai gan Igaunijas valdība apsolījusi uzņemt līdz 30 Afganistānas pilsoņiem, kas savulaik palīdzējuši Igaunijai un baidās no iespējamās islāmistu grupējuma "Taliban" atmaksas, reālais evakuēto skaits varētu būt mazāks, jo daļai no viņiem varētu neizdoties pamest Afganistānu līdz augusta beigām, trešdien Igaunijas sabiedriskajai raidorganizācijai atzinusi Iekšlietu ministrijas Pilsonības un migrācijas politikas departamenta poriekšniece Ruta Annusa.
 
25.aug
Nīderlandes policija otrdienas vakarā izklīdinājusi protestētājus pie viena no afgāņu bēgļu izmitināšanas centriem.
 
25.aug
Pēc tam, kad pilnībā potēto skaits sasniedzis gandrīz 60% no iedzīvotāju kopskaita, Vācijā sākušās debates par pieejas maiņu Covid-19 pandēmijai.
 
25.aug
Krievijas iedzīvotājs no Kuriļu arhipelāga Kunaširas, kas, ģērbies hidrotērpā, uzradies Japānas Hokaido salā, Japānā pieprasījis patvērumu, trešdien vēsta vietējie mediji un amatpersonas.
 
25.aug
Armēnijas parlamentā trešdien izraisījušies kautiņi starp valdošās partijas "Pilsoniskais līgums" un opozīcijas bloku "Armēnija" un "Man ir gods" deputātiem, vēsta ziņu aģentūra TASS.
 
24.aug
ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) direktoram Viljamam Bērnsam Kabulā bijusi slepena tikšanās ar islāmistu organizācijas "Taliban" līdzdibinātāju Abdulgani Baradaru, otrdien vēsta laikraksts "Washington Post".
 
24.aug
No Afganistānas ar sabiedroto palīdzību evakuēti pirmie 13 afgāņi, kas palīdzējuši Igaunijai, iekams kontroli valstī pārņēma islāmistu grupējums "Taliban", otrdien Igaunijas sabiedriskajai raidorganizācijai ERR paziņojusi ārlietu ministre Eva Marija Līmetsa.
 
24.aug
Krievijas prezidents Vladimirs Putins licis pensionāriem izmaksāt 10 000 rubļu (115 eiro) lielu pabalstu, šādi, pēc visa spriežot, cenšoties vairot atbalstu pirms septembrī gaidāmajām parlamenta vēlēšanām, kurās nepopulārajai valdošajai partijai "Vienotā Krievija" gaidāmas smagas cīņas.
 
24.aug
Lietuvas valdība nepiešķirs subsīdijas Lietuvas uzņēmumiem, kam ir ciešas saiknes ar Baltkrieviju, otrdien paziņojusi ekonomikas un inovāciju ministre Aušrine Armonaite.
 
24.aug
Francija uzsākusi kāda no Afganistānas evakuēta cilvēka novērošanu, par kuru radušās aizdomas, ka viņam ir sakari ar islāmistu kaujinieku organizāciju "Taliban", pirmdien atzinis Francijas iekšlietu ministrs Žeralds Dermanēns.
 
24.aug
Sestdien Lielbritānijā, nelielās laivās šķērsojot Lamanšu, ieradušies 828 nelegālie imigranti, pirmdien pavēstīja Iekšlietu ministrija.
 
24.aug
Izraēlas armijai okupētajā Rietumkrastā ieejot pie Nāblusas esošajā bēgļu nometnē, lai meklētu kādu aizdomās turamo, otrdien izcēlušās sadursmes, kurās nošauts kāds 15 gadus vecs palestīnietis.
 
24.aug
Aizvadītajā diennaktī Lietuvas robežsargi piespieduši doties atpakaļ uz Baltkrieviju mazāk nekā desmit migrantus, kuri nelikumīgi mēģinājuši iekļūt Lietuvas teritorijā, otrdien paziņoja Lietuvas Valsts robežsardzes dienests (VSAT) un Statistikas departaments.
 
24.aug
Talibi, kas sagrābuši varu Afganistānā, izlēmuši valsts pārvaldīšanai izveidot padomi 12 cilvēku sastāvā, atsaucoties uz islāmistu grupējuma vadībai tuvu stāvošiem avotiem, ziņo žurnāls "Foreign Policy".
 
23.aug
Ukraina pirmdien nobloķējusi vairāku prominentu Krievijas mediju tīmekļa vietnes, kas apsūdzētas Kremļa propagandas izplatīšanā.
 
23.aug
Vakcinācijas likumprojekts nav vienīgais valdības īstenotais pasākums, lai panāktu epidemioloģisko drošību, izriet no veselības ministra Daniela Pavļuta (AP) un tieslietu ministra Jāņa Bordāna (JKP) paustā šodien pēc koalīcijas partiju pārstāvju sēdes.
 
23.aug
Krievijas Ģenerālprokuratūra par nevēlamu atzinusi četru Latvijas un Ukrainas reliģisko organizāciju darbību, pirmdien pavēstīja Ģenerālprokuratūras pārstāvji.
 
23.aug
Talibi neizziņos jaunās Afganistānas valdības aprises, līdz ASV nebūs pilnībā pabeigušas sava karaspēka izvešanu, ziņu aģentūrai AFP pirmdien apliecināja divi avoti "de facto" varu teju visā Afganistānā pārņēmušajā islāmistu kaujinieku kustībā.
 
21.aug
Medijs Reuters publicējis foto, kuros redzami izmisīgi iedzīvotāju centieni pamest valsti.
 
20.aug
Vācija kārtējo reizi pieprasījusi atbrīvot no ieslodzījuma Krievijas opozīcijas līderi Alekseju Navaļniju, piektdien Maskavā pēc sarunām ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu paziņoja Vācijas kanclere Angela Merkele.
 
20.aug
Lietuvas prezidenta Gitana Nausēdas birojs atsaucis viņa izteikumu, ka Lietuvā tiks veidota NATO analītiskā struktūrvienība, precizējot, ka Lietuvā ieradīsies alianses Atbalsta komanda cīņai ar hibrīddraudiem.
 
20.aug
Pašreizējie notikumi Afganistānā, humānā krīze, kas tur izveidojusies pēc ASV lēmuma izvest no šīs valsts savus spēkus, liek parūpēties par starptautiskās drošības stiprināšanu, un viens no risinājuma elementiem būs NATO analītiskās struktūrvienības veidošana Lietuvā, intervijā Lietuvas sabiedriskajai raidorganizācijai LRT sacījis prezidents Gitans Nausēda.