Pasaulē

16.jūl
Bijusī Lielbritānijas izglītības ministre Džastina Grīninga pirmdien aicinājusi sarīkot vēl vienu referendumu, lai izkļūtu no parlamentārā strupceļa, ko radījis premjerministres Terēzas Mejas priekšlikumu pēc "Breksita" veidot jaunu brīvās tirdzniecības zonu ar Eiropas Savienību (ES).
 
16.jūl
Pirms pirmdien gaidāmās tikšanās ar Krievijas līderi Vladimiru Putinu ASV prezidents Donalds Tramps paziņojis, ka sliktajās attiecībās ar Maskavu vainojama izmeklēšana, kas uzsākta, lai noskaidrotu, vai krievi ir iejaukušies Savienoto Valstu vēlēšanās.
 
16.jūl
Ar lielu interesi un zināmām bažām pasaulē gaida šodien Helsinkos ieplānotās ASV prezidenta Donalda Trampa un viņa Krievijas kolēģa Vladimira Putina sarunas. Tajās apspriežamie temati oficiāli netiek atklāti, taču tiek uzskatīts, ka prezidenti runās par abu lielvalstu kodolieroču arsenāliem un tādu valstu kā Ziemeļkoreja un Irāna kodolambīcijām, apspriedīs situāciju Sīrijā un Ukrainā, apmainīsies viedokļiem par cīņu pret starptautisko terorismu, kā arī diskutēs par ASV noteiktajām importa nodevām tēraudam un alumīnijam.
 
16.jūl
Helsinkos pirmdien notiks ASV prezidenta Donalda Trampa un Krievijas prezidenta Vladimira Putina tikšanās, kas tiek uzskatīta par nozīmīgāko abu valstu līderu divpusējo tikšanos kopš pagājušā gadsimta deviņdesmitajiem gadiem.
 
16.jūl
Desmit mēneši palikuši līdz prezidenta vēlēšanām Ukrainā, un priekšvēlēšanu cīņas gaita rāda: ļoti reāla ir iespēja, ka mierīgais, stabilais un kompetentais, uz Rietumiem orientētais Petro Porošenko var tikt nepārvēlēts.
 
15.jūl
ASV prezidents Donalds Tramps svētdien izteicies, ka no pirmdien Helsinkos paredzētās tikšanās ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu negaida īpašus rezultātus.
 
15.jūl
ASV prezidents Donalds Tramps svētdien, dienu pirms tikšanās ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, intervijā telekanālam CBS nosaucis par ASV sāncenšiem gan Krieviju, gan Eiropas Savienību, gan Ķīnu.
 
15.jūl
Nākamnedēļ gaidāmā ASV prezidenta Donalda Trampa un Krievijas prezidenta Vladimira Putina tikšanās būs jāvērtē nevis pēc publiskiem paziņojumiem, bet gan konkrētām darbībām pēc notikušās tikšanās, uzsvēra Latvijas Universitātes (LU) Sociālo zinātņu fakultātes profesors Ojārs Skudra.
 
15.jūl
Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja svētdien atzinusi, ka ASV prezidents Donalds Tramps viņai ieteicis tiesāties ar Eiropas Savienību (ES) par "Breksita" noteikumiem, nevis risināt sarunas par tiem.
 
15.jūl
NATO dalībvalstu aizsardzības izdevumu palielināšana līdz 4% no iekšzemes kopprodukta (IKP), ko NATO samitā Briselē pieprasīja ASV prezidents Donalds Tramps, nenotiks un nav nepieciešama, sarunā uzsvēra Latvijas Ārpolitikas institūta (LĀI) direktors Andris Sprūds.
 
13.jūl
ASV Tieslietu ministrija piektdien izvirzījusi apsūdzības 12 Krievijas pilsoņiem par Demokrātu Nacionālās komitejas, Hilarijas Klintones kampaņas štāba un citu organizāciju datoru uzlaušanu nolūkā ietekmēt 2016.gada prezidenta vēlēšanu iznākumu.
 
13.jūl
Ja Latvijai nāktos ieguldīt aizsardzībā 4% no iekšzemes kopprodukta (IKP), tas būtu vairāk nekā viens miljards eiro. Grandioza summa, kuras apgūšana radītu milzu problēmas.
 
13.jūl
Ja ASV prezidents Donalds Tramps vēlētos izstāties no NATO, tad bez ASV Kongresa atbalsta tas nemaz nebūtu iespējams, sarunā ar norādīja Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks Kalniņš (V).
 
12.jūl
Francijas prezidents Emanuels Makrons ceturtdien paziņojis, ka NATO valstu solījumi palielināt aizsardzības izdevumus ir palikuši nemainīgi.
 
12.jūl
ASV prezidents Donalds Tramps ceturtdien tviterī publicējis vēstuli no Ziemeļkorejas līdera Kima Čenuna, kurš atzinīgi novērtējis Trampa "enerģiskos un neparastos centienus" uzlabot attiecības starp abām valstīm.
 
12.jūl
Savienoto Valstu prezidents Donalds Tramps pieļāvis, ka nākamnedēļ paredzētajās sarunās ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu varētu skart jautājumu par ASV spēku mācībām Baltijas valstīs.
 
12.jūl
ASV aiziešana no NATO radītu milzīgas pārmaiņas pasaules drošībā, taču jāšaubās, vai šāds lēmums reāli varētu tikt pieņemts, teica bijušais Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Raimonds Graube, komentējot ASV prezidenta Donalda Trampa it kā piedraudēto par izstāšanos no alianses, ja sabiedrotie nekavējoties nepalielinās aizsardzības izdevumus.
 
11.jūl
Lielbritānijas policija trešdien paziņojusi, ka gatavojas daudzām protesta akcijām, ar kurām briti grasās sagaidīt ASV prezidentu Donaldu Trampu, kurš ceturtdien ierodas trīs dienu vizītē Apvienotajā Karalistē.
 
11.jūl
Neskatoties uz pieaugušo spriedzi sabiedroto starpā, NATO dalībvalstu līderi trešdien samitā Briselē vienojušies par pasākumiem alianses stiprināšanai.
 
11.jūl
NATO samitā Briselē ASV prezidents Donalds Tramps pārējo dalībvalstu līderiem paziņojis, ka viņiem aizsardzības izdevumi jāpalielina līdz četriem procentiem no iekšzemes kopprodukta, nevis līdz 2% no IKP, par ko bija panākta vienošanās iepriekš.
 
11.jūl
Pēc tam, kad Maķedonijai izdevies atrisināt konfliktu ar Grieķiju par valsts nosaukumu, NATO dalībvalstu līderi trešdien oficiāli uzaicinājuši Skopji pievienoties aliansei.
 
11.jūl
Francijas prezidents Emanuels Makrons, kurš izlēmis apmeklēt Maskavā notiekošo Pasaules kausa izcīņas finālu futbolā, svētdien arī tiksies ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, aģentūrai AFP pavēstījis kāds Elizejas pils darbinieks.