Pasaulē

27.sep
Reaģējot uz karadarbības sākumu pie Kalnu Karabahas faktiskās robežas, Turcija svētdien paziņojusi, ka sniegs pilnīgu atbalstu Azerbaidžānai, un aicinājusi Armēniju pārtraukt savu "agresiju".
 
24.sep
Tuvākajās dienās tiks publicēts visu trīs Baltijas valstu "melnais saraksts" ar aptuveni 100 personu vārdiem no Baltkrievijas, Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" pastāstīja Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).
 
23.sep
Baltkrievijas autoritārā līdera Aleksandra Lukašenko inaugurācija prezidenta amatā ir farss, trešdien apliecināja neseno prezidenta vēlēšanu opozīcijas kandidāte Svetlana Tihanovska.
 
23.sep
Vācija neatzīst Aleksandru Lukašenko par Baltkrievijas prezidentu, jo viņa pārvēlēšanai trūcis "demokrātiskas leģitimitātes", trešdien paziņoja Vācijas valdības preses sekretārs Štefens Zeiberts.
 
23.sep
Latvija neuzskata, ka šodien veiktā inaugurācijas ceremonija leģitimizē un pilnvaro bijušo Baltkrievijas prezidentu Aleksandru Lukašenko ieņemt prezidenta amatu sesto termiņu, uzsver Latvijas Ārlietu ministrija (ĀM).
 
22.sep
ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs otrdien, atklājot Ģenerālās asamblejas ikgadējās debates, brīdinājis par jaunu auksto karu starp ASV un Ķīnu.
 
21.sep
Baltkrievijas tiesa pirmdien noraidījusi opozīcijas izveidotās Koordinācijas padomes prezidija locekles Marijas Koļesņikovas prasību atbrīvot viņu no pirmstiesas apcietinājuma, un aizturēšanas izolatorā viņai nāksies palikt vismaz līdz 8.novembrim.
 
20.sep
Tieši pirms 75 gadiem, 1945. gada 2. septembrī, Japānas valdība parakstīja kapitulācijas aktu un Otrais pasaules karš beidzās arī Āzijas un Klusā okeāna daļā.
 
18.sep
Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija saindēšanas lieta ir provokācija, lai paplašinātu Krievijai noteiktās Eiropas Savienības (ES) sankcijas, piektdien sacīja Krievijas parlamenta apakšnama spīkers Vjačeslavs Volodins.
 
17.sep
Baltkrievija slēgusi robežu ar Poliju un Lietuvu un pastiprina Ukrainas robežas apsardzi, ceturtdien paziņoja Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko.
 
17.sep
Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans ceturtdien sacīja, ka Franciju vada "nespējīgs" prezidents, šādi Turcijas līderim vēl vairāk saasinot ieilgušo strīdu ar Francijas prezidentu Emanuelu Makronu.
 
17.sep
Latvijas Eiropas Parlamenta (EP) deputāti Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētājas Urzulas fon der Leienas ikgadējā uzrunā par stāvokli Eiropas Savienībā atzinīgi vērtē ambīcijas veselības jomā un Zaļā kursa mērķu sasniegšanā.
 
17.sep
Karību reģiona salu valsts Barbadosa paziņojusi, ka nākamgad gatavojas pārtapt par republiku, atsakoties no Elizabetes II kā oficiālās valsts galvas.
 
16.sep
Krievijas Ārējās izlūkošanas dienesta (SVR) direktors Sergejs Nariškins trešdien pārmetis Savienotajām Valstīm, ka tās aizsargā Baltkrievijas opozīcijas līderi Svetlanu Tihanovsku, un apgalvoja, ka ASV atvēlējušas 20 miljonus dolāru protestu atbalstam Baltkrievijā.
 
16.sep
Par bildi, kurā Baltkrievijas prezidenta vēlēšanas zaudējušais diktators Aleksandrs Lukašenko, Sočos sarunājoties ar Krievijas prezidentu Vladimira Putinu, neveikli padevīgā pozā sēž savam augumam neērta krēslā, jau izsmējušies visi pasaules mediji un politiskie apskatnieki.
 
15.sep
Eiropas Parlamenta (EP) deputāti ar Eiropas Savienības (ES) augsto pārstāvi ārlietās un drošības politikas jautājumos Žuzepu Borelu šodien apspriedīs ārpolitikas aktualitātes, tostarp protestus Baltkrievijā un Krievijas opozīcijas politiķa Alekseja Navaļnija noindēšanas mēģinājumu Krievijā.
 
14.sep
Krievijas prezidents Vladimirs Putins pirmdien paudis atbalstu savam Minskas kolēģim Aleksandram Lukašenko un izteicis pārliecību, ka viņš spēs atrisināt politisko krīzi, kas pārņēmusi Baltkrieviju, un īstenot apsolītās reformas.
 
14.sep
Baltkrievijas līdzšinējais prezidents Aleksandrs Lukašenko pirmdien ieradies Sočos, lai tiktos ar savu Krievijas kolēģī Vladimiru Putinu.
 
12.sep
Savienotās Valstis drīzumā piemēros jaunas sankcijas Baltkrievijai un aicina Minsku un tās sabiedroto Krieviju pārtraukt protestu apspiešanu, piektdien paziņojusi augsta ranga amatpersona.
 
11.sep
Patlaban Latvija ir izsniegusi 57 vīzas tām personām, kuras varētu tikt pakļautas politiskai vajāšanai Baltkrievijā, televīzijas kanāla "Rīga TV24" raidījumā "Dienas personība" sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).
 
10.sep
Francijas prezidents Emanuels Makrons šomēnes plāno ierasties vizītē Lietuvā, ziņu aģentūrai BNS apliecinājuši informēti avoti.
 
10.sep
ASV prezidents Donalds Tramps biedē vāciešus vairāk nekā iespēja inficēties ar jauno koronavīrusu, liecina ceturtdien publiskotā ikgadējā aptauja par cilvēku bailēm.