Eirozonas finanšu ministriem neizdodas vienoties ar Grieķiju

© F64

Grieķijai un eirozonas dalībvalstu finanšu ministriem pirmdien nav izdevies panākt vienošanos, paziņojis Grieķijas premjerministra Alekša Cipra birojs.

Taču Eiropas Savienības (ES) avoti ziņo, ka sarunas joprojām turpinās.

Cipra biroja izplatītajā paziņojumā teikts, ka eirozonas dalībvalstu finanšu ministru sanāksmē Briselē "apspriests nesaprātīgs un nepieņemams teksta uzmetums par aizdevuma pagarināšanu" un uzsvērts, ka "šādos apstākļos vienošanās šodien nav iespējama".

Kāds avots Grieķijas valdībā atklāja, ka Atēnas Eiropas Savienības (ES) priekšlikumu uzskata par absurdu un nepieņemamu.

Avots norādīja, ka Grieķijai sarunās ieteikts respektēt pašreizējos aizdevuma nosacījumus.

Eirogrupas paziņojuma teksts, kas nonācis aģentūras DPA rīcībā, liecina, ka apspriesta pašreizējās Grieķijas glābšanas programmas termiņa pagarināšana par sešiem mēnešiem.

Pašreizējās programmas termiņš beidzas 28.februārī.

Nespēja panākt vienošanos par šīs programmas termiņa pagarināšanu vai kredītlīnijas piešķiršanu līdz mēneša beigām nozīmētu, ka Grieķija ātri vien piedzīvotu maksātnespēju un pat varētu pārtraukt dalību eirozonā.

Politika

17. septembrī mediju ziņas par Libānā notikušo raisīja asociācijas ar asa sižeta spiegu filmām un neatstāja lasītājus vienaldzīgus. Beirūtas dienvidu priekšpilsētās un citos šiītu kaujinieku grupējuma "Hizbollah" bastionos vienlaicīgi eksplodēja tūkstošiem peidžeru. Šie notikumi pasaulē izraisīja bažas un diskusijas par to, vai turpmāk līdzīgi uzbrukumi gaidāmi arī citos konfliktos un kādi draudi var slēpties ārvalstīs ražotās sadzīves ierīcēs un citās precēs.

Svarīgākais