"Grupai, kas raujas pie varas, nav man saprotamu mērķu". Arī Andris Vītols pamet JKP

© Dāvis Ūlands/F64

"Esmu izstājies no politiskās partijas JKP - Jaunā konservatīvā partija. Ķekavas novada domē turpināšu strādāt kā bezpartejiskais," mikrobogošanas vietnē "X" raksta nu jau kādreizējais JKP biedrs Andris Vītols.

Savu lēmumu viņš pamato ar to, ka "grupai, kas raujas pie varas, nav vīzijas un man saprotamu mērķu".

Jau vēstīts, ka Jaunās konservatīvās partijas (JKP) valdi pametušie aktīvisti 28.septembrī rosina sasaukt sanāksmi jaunas vadības un valdes ievēlēšanai, informēja JKP Latgales attīstības centra vadītājs, bijušais valdes loceklis Guntis Rasims.

Vasaras izskaņā līdz ar Rasimu no valdes aizgāja Marija Balcere, Valters Bergs un Margarita Kolosova. 11. septembrī JKP mājaslapā pieejamā informācija liecināja, ka partijas valdē ir palikuši divi cilvēki - Gatis Eglītis, kurš ieņem valdes priekšsēdētāja amatu, un Andris Vītols, kurš tobrīd ieņēma valdes priekšsēdētāja vietnieka amatu.

Savukārt Eiropas Parlamenta vēlēšanu saraksta līderi Tālis Linkaits un Liāna Langa nesen paziņoja par izstāšanās no partijas.

JKP valdi pametušie vēlas nomainīt partijas vadību. Rasims paziņojumā medijiem pauž, ka "JKP aktīvāko biedru daļa, reaģējot uz identificētiem izaicinājumiem līdzšinējā partijas darbībā, izteikusi vēlmi ievēlēt valdi, kas savlaicīgi varētu koncentrēt uzmanību uz nākamā gada vēlēšanām. JKP pamats ir organizācijas biedru nodaļas, kuru atbildība ir arī izvirzīt nākamo valdes locekļu un priekšsēdētāju pretendentus, tos piesakot līdz 15.septembrim".

JKP kopsapulce ir sasaukta 28.septembrī plkst.10 Rīgas Latviešu Biedrības namā, Merķeļa ielā 13, Rīgā, pauž partijas valdi pametušais Rasims.

Rasims neatklāj, ko plānots virzīt JKP priekšsēdētāja amatam Eglīša vietā, bet "Latvijas Avīzei", atsaucoties uz neoficiālu informāciju, vēstīja, ka tā varētu būt bijusī Saeimas deputāte Dagmāra Beitnere-Le Galla. Laikraksts arī vēstīja, ka JKP divu cilvēku valdei esot citi plāni un tā lēmusi kongresu sasaukt citā datumā oktobra beigās. Eglīša pilnvaras partijas vadībā beidzoties novembrī.

Pēc Rasima vārdiem, patlaban notiek aktīvas sarunas ar vairāku politisko organizāciju pārstāvjiem, kā arī ar pašvaldību vēlēšanu sarakstu potenciālajiem kandidātiem. JKP pašvaldību vēlēšanās plāno piedalīties gan ar atsevišķiem partijas sarakstiem, gan arī veidojot tos kopā ar citiem politiskajiem spēkiem.

Rasims atzīmē, ka partijas pārstāvji pagājušajās pašvaldību vēlēšanās tika ievēlēti vairāk nekā desmit pašvaldību domēs. "JKP deputāti sevi jau ir kvalitatīvi pierādījuši, gan strādājot komiteju priekšsēdētāju un domju priekšsēdētāju vietnieku pozīcijās, gan citur konstruktīvi darbojoties opozīcijās," klāsta Rasims.

Kā ziņots, JKP EP vēlēšanās startēja nesekmīgi un ieguva 1,5% vēlētāju atbalstu. Pirms tam partija netika pārvēlēta 14. Saeimā, kam sekoja daļas redzamu biedru izstāšanās no partijas. JKP savulaik veidoja jurists Jānis Bordāns, kurš pēc partijai nesekmīgajām pēdējām Saeimas vēlēšanām attālinājās no politiskās darbības.

Politika

Koalīcijas iekšējās sarunās par vienotu Latvijas Bankas prezidenta amata kandidātu netiek izskatīta bijušā prezidenta Mārtiņa Kazāka kandidatūra, liecina aģentūras LETA rīcībā esoša neoficiāla informācija.

Svarīgākais