Kaljulaida atsauc savu kandidatūru OECD ģenerālsekretāra amatam

© Imago images/Scanpix/LETA

Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida atsaukusi savu kandidatūru Ekonomiskas sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) ģenerālsekretāra amatam.

Kā iemeslu šādam lēmumam Kaljulaida minējusi to, ka konsultācijās ar OECD dalībvalstīm noskaidrojies, ka ne visas valstis ir gatavas piekrist Kaljulaidas izvirzītajam nosacījumam par laiku, kad viņa būtu gatava stāties OECD ģenerālsekretāra amatā. Kaljulaida norādījusi, ka gadījumā, ja viņa tiktu izraudzītu par nākamo OECD ģenerālsekretāri, viņa šo amatu būtu gatava ieņemt nevis jūnijā, kad beigsies pašreizējā 'ģenerālsekretāra Anhela Gurrijas pilnvaru termiņš, bet tikai oktobrī, kad beigsies viņas termiņš Igaunijas prezidenta amatā,

"OECD ir organizācija, kurā jautājumi tiek risināti pēc vienprātības principa. Pēc konsultācijām ar dažādām OECD dalībvalstīm esmu sapratusi, ka ne visām der variants, ka gadījumā, ja tikšu izvēlēta par ģenerālsekretāri, amatu ieņemšu tikai pēc prezidenta pilvaru termiņa beigām. Tāpēc esmu atteikusies no tālākas cīņas par ģenerālsekretāra amatu," Kaljulaidas teiktais citēts prezidenta kancelejas izplatītajā paziņojumā,

Jau vēstīts, ka Igaunija Kaljulaidas kandidatūru OECD ģenerālsekretāra amatam izvirzīja 1.oktobrī.

Pašreizējais OECD ģenerālsekretārs, meksikāņu ekonomists un diplomāts Hosē Anhels Gurrija paziņojis, ka nekandidēs uz ceturto termiņu šai amatā, ko viņš ieņēmis kopš 2006.gada.

OECD, kas tiek dēvēta arī par bagāto valstu klubu, apvieno 37 pasaules valstis.

Igaunija organizācijai pievienojās 2010.gadā, Latvija - 2016.gadā un Lietuva - 2018.gadā.

Politika

Lai cik ierobežota arī nebūtu Latvijas Bankas (LB) ietekme uz eirozonas monetāro politiku, LB prezidentam joprojām ir nozīmīga loma mūsu valsts ekonomiskajā, finansiālajā un banku sistēmas attīstībā. Tāpēc mūsu politiķu izvēlei – kuram uzticēt šo svarīgo amatu pēc tam, kad šā gada 21. decembrī beigsies pilnvaru termiņš esošajam LB prezidentam Mārtiņam Kazākam – jāpieiet ar pilnu nopietnību.

Svarīgākais