Francijas Iekšējās izlūkošanas centrālais direktorāts (DCRI) piespiedis populārās tiešsaites enciklopēdijas "Vikipēdija" franču versijas administratoru izdzēst rakstu par kādu militāro radio staciju.
Kā ziņo "Vikipēdija" uzturētāji Vikimēdiju Fonds, Francijas izlūkdienests marta sākumā vērsās pie viņiem ar prasību izdzēst rakstu par Pjērsurota militāro raidītāju, kas it kā saturot slepenu informāciju, tādējādi pārkāpjot Francijas likumdošanu. Tika secināts, ka raksts izveidots jau 2009. gada vidū un satur informāciju no kāda Internetā brīvi pieejama video, kurā militārā objekta vadītājs izrāda to žurnālistam. Tā kā izlūkdienests atteicās precizēt, kura informācijas daļa viņiem šķiet problemātiska un turpināja pieprasīt, lai tiktu dzēsts viss raksts, Vikimēdiju Fonds atteicās informāciju izņemt.
Neapmierināti ar šādu atbildi, izlūkdienesta darbinieki aprīļa sākumā izsauca uz pārrunām franču "Vikipēdijas" administratoru Remī Matisu. Matiss ir nevalstiskās organizācijas Vikimēdiji Francijā vadītājs un pazīstams ar saviem centieniem popularizēt informācijas brīvību. Izlūkdienests jau agrāk bija sadarbojies ar Matisa pārstāvēto nevalstisko organizāciju, tāpēc viņš domājis, ka tiek aicināts konsultēt "Vikipēdijas" darbību, taču, viņam par pārsteigumu, tika pieprasīts dzēst rakstu. Esot piedraudēts, ka, ja tas netikšot darīts, viņš tiks arestēts (Francijas likumi atļauj bez pamatota iemesla aizturēt kādu uz laiku līdz divām dienaktīm) un var tik tiesāts. Matiss centies paskaidrot, ka nepārstāv "Vikipēdijas" uzturētājus un šeit informāciju var ievietot jebkurš interneta lietotājs, taāpat arī to, ka viņš pats ne vien nav piedalījies raksta tapšanā, bet vispār nav zinājis, ka tāds pastāv, tāpēc nekādi nevar būt atbildīgs par tā saturu. Tomēr, spiedienam turpinoties, viņam neatlika nekas cits kā rakstu izdzēst.
Taču tālākie notikumi diez vai franču spiegus apmierina. Kad Matiss par notikušo informēja citus "Vikipēdijas" lietotājus, rakstu atjaunoja kāds cits, Šveicē dzīvojošs administrators, izcēlās pamatīgs skandāls. Raksta skatījumu skaits pieaudzis par 45 000 reizes un tas ātri vien kļuvis par visvairāk apmeklēto rakstu "Vikipēdijā" , turklāt tas ievietots jau vairāk kā divdesmit citu valodu "Vikipēdijas".
Kā ziņo Francijas prese, Francijas Iekšlietu ministrija pagaidām atsakās komentēt notikušo, taču kāds anonīms avots atklājis, ka tracis iespējams izcēlies, jo rakstā pieminēts, ka radiostaciju var izmantot, lai pārraidītu kodolraķešu palaišanas pavēles.