Reliģiskais darbinieks imams Ali al Rabiei 28 maijā paziņojis, ka piešķirs 450 000 dolāru lielu prēmiju tam, kurš nogalinās Sīrijas prezidentu Bašaru Asadu, vēsta lenta. ru, atsaucoties uz Gulf News.
Imams paziņojis, ka šādu soli spēris uzzinot par asiņainajiem notikumiem Hulā, kur 25. maijā tika nogalināti vairāk nekā 116 cilvēku.
ANO Drošības padome svētdien vienbalsīgi pieņēma nesaistošu paziņojumu, stingri nosodot Sīrijas valdību par artilērijas lietošanu slaktiņā Hulas pilsētā, kurā piektdien nogalināti vismaz 108 cilvēki un ievainoti 300.
"ANO Drošības padome visstingrākajā formā nosoda Hulas ciemā, līdzās Himsas pilsētai, notikušo vairāku desmitu vīriešu, sieviešu un bērnu nogalināšanu un simtu cilvēku ievainošanu, ko apstiprina ANO novērotāji un kas notikusi uzbrukumu rezultātā, cita starpā arī artilērijai un valdības karaspēka tankiem apšaudot dzīvojamos kvartālus," teikts padomes paziņojumā.
Padome arī nosodījusi mierīgo iedzīvotāju nogalināšanu, kas veikta, šaujot uz viņiem tiešā trāpījumā, kā arī citu fiziskās vardarbības formu rezultātā.
Sīrijas valdība kategoriski noliedz, ka tai būtu jelkāda saistība ar Hulā piektdien un sestdien notikušo slaktiņu, un tā pilsētas apšaudē vaino teroristus.
Francijas prezidenta birojs pirmdien apliecināja, ka Sīrijas līderiem būs jāatbild par "asiņaino neprātu"."Hulas slaktiņš un pēdējo dienu notikumi Sīrijā un Libānā no jauna ilustrē to, ka prezidenta Bašara al Asada režīma soļi ir bīstami Sīrijas tautai," teikts Elizejas pils paziņojumā. "Damaskas režīma asiņainais neprāts rada draudus reģiona drošībai, un tā līderiem par saviem soļiem būs jāatbild."
Svētdien Francijas prezidents Fransuā Olands un Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kemerons telefonsarunā apsprieduši Sīrijas krīzi.
"Ņemot vērā šo situāciju un to, ka Damaskas režīms nepieņemamā kārtā pret pamieru izturas nicinoši", Olands un Kemerons vienojušies izvērtēt iespējas, lai, strādājot kopā, kāpinātu starptautisko spiedienu pret Asadu "un apturētu asiņainās represijas, kādām pakļauta Sīrijas tauta, kas alkst pēc brīvības un demokrātijas".
Savukārt Sīrijas Musulmaņu brālība norāda: "Vienkārši paužot tukšu paziņojumu par Hulas slaktiņu, kurā tika nogalināti vairāk nekā 100 cilvēku, tā vietā, lai pieņemtu rezolūciju atbilstoši 7.nodaļai, Drošības padome pauž nepareizu vēstījumu vai arī slepkavošanas un iznīcības vēstījumu."
ANO hartas 7.nodaļā ir runa par soļiem, kādus Drošības padome var spert, arī par spēka pielietošanu, reaģējot uz draudiem mieram, miera pārkāpumu vai arī agresiju.
"Drošības padome ceturto vai piekto reizi nav spējusi pieņemt lēmumu par notikumiem Sīrijā.Mēs uzskatām, ka visi tie, kas Sīrijā atbalsta un aizstāv Asada noziedzīgos kaujiniekus un pieļauj viņu noziegumus, ir līdzvainīgi slaktiņā, kas tiek izvērsts pret mierīgajiem iedzīvotājiem," norādīja organizācija.