Sanktpēterburgā aizturēti vismaz 17 homoseksuāļu tiesību aktīvisti

Sanktpēterburgā otrdien aizturēti vismaz 17 homoseksuāļu tiesību aktīvisti.

Aktīvisti bija tērpušies varavīksnes karoga krāsās un rokās turēja plakātus, pieprasot "līdztiesību un tiesības".

Policijas pārstāvis apstiprināja aktīvistu arestu faktu, taču atteicās izpaust, cik cilvēki aizturēti.

Jau ziņots, ka Sanktpēterburgā pieņemts daudz peltais likums, kas paredz sodus par "homoseksuālisma propagandas" izplatīšanu jaunatnes vidū.

Saskaņā ar jauno likumu ikvienam, kurš piedalīsies "publiskos aktos", lai propagandētu homoseksualitāti, biseksualitāti vai transdzimuma identitāti nepilngadīgo vidū, draudēs līdz 3000 rubļu (50 latu) liela sodanauda, bet šādu pasākumu organizatoriem līdz 50 000 rubļu (900 latu) liels naudassods.

Savukārt ikvienam, kurš piedalīsies "publiskos aktos", lai propagandētu pedofiliju, draudēs 5000 rubļu (90 latu) liels naudassods, bet šādu pasākumu organizatoriem nāksies rēķināties ar miljonu rubļu (18 000 latu) lielu naudassodu.

Likumā ietvertā "publisko aktu" definīcija ļaus varasiestādēm vērsties pret tā dēvētajiem geju praidiem, kas Krievijā pastāvīgi tiek aizliegti, norāda tiesību aizstāvji.

Homoseksualitāte Krievijā tika dekriminalizēta 1993.gadā.

Kā martā atzina starptautiskā cilvēktiesību organizācija "Human Rights Watch", šī likuma "formulējums ir tik neskaidrs un plašs, ka tas varētu tikt izmantots, lai aizliegtu varavīksnes karogus vai lai aizliegtu valkāt T-kreklus ar homoseksuāļus atbalstošiem logo, vai pat lai aizliegtu pilsētā rīkot ar LGBT [lesbietēm, gejiem, biseksuāļiem un transseksuāļiem] saistītus mītiņus."

Arī ASV februārī pauda satraukumu par šo likumu, savukārt Krievijas Ārlietu ministrija šo Vašingtonas soli kritizēja, sakot, ka tā ir "iejaukšanās, turklāt publiska, Krievijas juridiskajā procesā".

Pasaulē

“Radio brīvā Eiropa” un “Radio brīvība” (RFE/RL) Krievijas biroja līdzstrādnieki Marks Krutovs* un Sergejs Dobriņins* izanalizējuši slepenu militāro pētījumu centru, kas ir bēdīgi slavens ar savu lomu Padomju Savienības bioloģisko ieroču programmā un kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā ir ievērojami paplašinājies.

Svarīgākais