42 raflēzijas ziedu sugas, kas pazīstamas arī kā "līķa zieds", ir pakļautas izzušanas riskam meža biotopu iznīcināšanas dēļ.
Zinātnieki ir noraizējušies, ka pasaulē lielākais zieds - parazīts raflēzija, ko bieži dēvē par “līķa ziedu” tam raksturīgās trūdošās miesas smaržas dēļ, ir pakļauts izzušanas riskam.
Saskaņā ar “Guardian”, dabā ir sastopamas 42 raflēzijas zieda sugas, un pētnieki brīdina, ka šobrīd tās visas ir pakļautas izzušanas riskam, jo Dienvidaustrumāzijā tiek iznīcinātas meža dzīvotnes.
Šie ziedi ir diezgan maz pētīti, un joprojām tiek atklātas jaunas to sugas. Zinātnieki ir pārliecināti, ka dažas no šķirnēm ir sastopamas tikai pāris simtos eksemplāru,un uzsver, ka šādas populācijas var izzust, vēl pirms tās tiek atklātas.
Tikai viena suga - Rafflesia magnifica - ir iekļauta Starptautiskās Dabas aizsardzības savienības sarakstā kā kritiski apdraudēta, taču pētnieki vēlas panākt, lai pilnīgi visas šī zieda sugas tiktu iekļautas IUCN apdraudēto sugu sarkanajā sarakstā.
Raflēzija pieprasa lielāku biotopu aizsardzību, labāku izpratni par esošajām sugām un jaunas tās pavairošanas metodes - pašlaik mēģinājumi to izdarīt botāniskajos dārzos ir bijuši diezgan nesekmīgi.
Šobrīd raflēzijas ir izplatītas Brunejas, Indonēzijas, Malaizijas, Filipīnu un Taizemes tropiskajos džungļos. Raflēzija lielāko daļu savas dzīves pavada paslēpusies starp liānām, bet pēc tam veido pumpuru, kas izaug par milzu ziedu, dažkārt diametrā sasniedzot vairāk nekā metru. Ziedu apputeksnē mušas, kuras piesaista trūdošās gaļas izskats un smarža.