Islāmistu draudi nošaut autorus liek cenzēt "Dienvidparku"

 

"Dienvidparka" radītāji Trejs Pārkers un Mets Stouns pārmet amerikāņu telekanālam "Comedy Central" cenzūru, ko kanāls uzlicis islāmistu draudu dēļ. Viņus saniknojusi sērija, kurā attēlots Muhameds.

Muhameda tēla vietā redzams melns kvadrāts ar uzrakstu "censored" (cenzēts). Cenzēta ir 35 sekunžu gara epizode, kurā diskutē Kails, Jēzus un Santaklauss. Autori pārmet telekanālam, ka šī cenzūra uzlikt bez viņu ziņas un tas neesot viņu joks. Telekanāls savu rīcību nekomentē.

Islāmistu draudi tikuši publicēti portālā "RevolutionMuslim.com" pēc 200. sērijas iznākšanas, kurā musulmaņu garīgais līderis attēlots lāča kostīmā. Portālā islāmisti brīdina seriāla autorus Pārkeru un Stounu, ka viņus var piemeklēt Teo van Goga liktenis. Van Gogs uzņēma filmu par musulmaņu sievietēm. 2004. gadā kāds reliģiozs fanātiķis nošāva uz kādas Amsterdamas ielas.

"Mēs gribam brīdināt, ka Mets un Trejs dara muļķības un, ja viņi turpinās rādīt savu šovu, tad viņiem var viss beigties ka Teo van Gogam. Tie nav draudi, bet vienkārši brīdinājums tam, kas var notikt," vēstījis paziņojums. Komentāram klāt bijusi pievienota nošautā nīderlandiešu režisora fotogrāfija.

 

Abonē