Lielbritānijas iespējamās pabalstu izmaiņas lielu ietekmi uz tautiešiem Lielbritānijā tā arī neatstās, jo salīdzinoši maz cilvēku tur devušies, lai pārtiktu tikai no tiem, uzskata Starptautiskās Migrācijas organizācijas Rīgas biroja vadītājs Ilmārs Mežs.
Runājot par Lielbritānijas iespējamo izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) un iespējamām pabalstu izmaiņām, Mežs aģentūrai LETA norādīja, ka šāda pabalstu sistēmas izmantošana nav taisnīga arī gadījumos, ja tiek saņemta nauda par bērnu, kurš Lielbritānijā nemaz nedzīvo.
"Mēs taču Latvijā arī nepiekristu scenārijam, ka pabalsts tiek maksāts par bērniem, kuri dzīvo citās valstīs. Kaut gan tas attiecas uz gadījumiem, ja tajā valstī pabalsts ir mazāks nekā Latvijā. Tā laikam ir tikai Bulgārijā. Ja bulgāru ģimene dzīvo šeit, mēs maksājam tos 11 eiro par pirmo un 22 eiro par otro bērnu ģimenei. Arī tad, ja bērni šeit nedzīvo," viņš pauda.
Starptautiskās Migrācijas organizācijas Rīgas biroja vadītājs arī zināja sacīt, ka tie ārvalstnieki, kuri devušies uz Lielbritāniju, lielākoties izmanto piedāvātās darba iespējas, tostarp mazāk kvalificētajās jomās. Viņš pieļāva, ka lielākajai daļai cilvēku šāda iespēja šķiet vilinošāka par "vienkāršu sēdēšanu uz pabalstiem".
Turklāt gadījumā, ja Lielbritānija gaidāmajā referendumā tiešām nobalsos par izstāšanos no ES, lielas tautiešu plūsmas, atstājot valsti, nav gaidāmas. Viņa ieskatā iespējas atrast darbu un strādāt Lielbritānijā saglabāsies, jo Lielbritānijas amatpersonas lieliski saprot, ka darbaspēks no Austrumeiropas spējis nest pievienoto vērtību valsts ekonomikas augšupejai. Savukārt pabalstu apjomi uz šī fona esot salīdzinoši niecīgi.
"Jautājums gan ir - vai balsojuma trakumā Lielbritānijas iedzīvotāji maz pievērsīs uzmanību pētījumiem?" vaicāja Mežs, kura ieskatā referendums drīzāk būs emocionāls.
LETA jau ziņoja, ka pēc smagām sarunām ES dalībvalstu līderi panāca vienošanos par Lielbritānijas premjerministra Deivida Kamerona pieprasītajām bloka reformām.
Vienošanās palielina iespēju, ka referendumā par Lielbritānijas turpmāko dalību ES, kas varētu notikt 23.jūnijā, briti tomēr izšķirsies par palikšanu blokā.