Ziemeļkoreja publicēs savu "rožaino" cilvēktiesību ziņojumu

© scanpix

Ziemeļkoreja pirmdien paziņoja, ka tā publicēs savu "rožaino" ziņojumu par cilvēktiesībām valstī, kas būs atbilde uz ANO pirms sešiem mēnešiem publicētu pētījumu, kurā bija iekļauts saraksts ar cilvēktiesību pārkāpumiem, kas uzskatāmi par noziegumiem pret cilvēci, informē Ziemeļkorejas oficiālā ziņu aģentūra KCNA.

Ziemeļkorejas cilvēktiesību asociācija pavēstīja, ka ANO ziņojums satur "naidīgu spēku" "melus un safabricējumus" par cilvēktiesībām šajā no pārējās pasaules izolētajā valstī.

Dažādos valstu, ANO aģentūru un cilvēktiesību novērotāju sagatavotajos reitingos Ziemeļkoreja regulāri tiek minēta kā viena no lielākajām cilvēktiesību pārkāpējām pasaulē.

ANO komisijas februārī publicētajā pētījumā par cilvēktiesībām Ziemeļkorejā, kurš ir viens no līdz šim visaptverošākajiem šāda veida pētījumiem, ir detalizēti aprakstīti dažādi pastāvīgi veikti noziegumi pret cilvēci - slepkavības, apspiešana un spīdzināšana.

Komisija savā pētījumā norāda, ka daudzi no šiem pārkāpumiem ir uzskatāmi par noziegumiem pret cilvēci, kā arī ieteica šos pārkāpumus izskatīt Starptautiskajā Krimināltiesā. Pētījumā bija teikts, ka šo noziegumu apmērs un nežēlība padara Ziemeļkoreju par valsti, kas nekādā mērā neatbilst mūsdienu pasaules principiem.

Ziemeļkoreja savukārt nosauca šo pētījumu par "pilnīgu safabricējumu", ko paveikušas ASV un to sabiedrotie.

Ziemeļkorejas cilvēktiesību asociācijas pārstāvis paziņoja, ka tās ziņojums "novērsīs aizspriedumus un pārpratumus" par cilvēktiesībām šajā valstī.

"Ziņojums parādīs patieso ainu par cilvēkiem Ziemeļkorejā, kas strauji virzās uz gaišāku un rožaināku nākotni," viņš sacīja intervijā Ziemeļkorejas oficiālajai ziņu aģentūrai KCNA.

Konkrētu ziņojuma publicēšanas datumu pārstāvis neminēja, vien teica, ka tas tiks publicēts "tuvākajā laikā".

Nabadzībā slīkstošo, toties ar atomieročiem bruņoto Ziemeļkoreju gandrīz sešdesmit gadus pārvalda Kimu ģimenes dinastija, kas saglabājusi savu varu ar "dzelzs dūri" un pilnīgu politiskās opozīcijas apspiešanu. Aplēsts, ka Ziemeļkorejā ir 80 000-120 000 politieslodzīto.

Cilvēkus, kas pieķerti, bēgot no nabadzības un apspiestības un mēģinot, šķērsojot valsts robežu, iekļūt Ķīnā, nereti iesloga cietumā vai piespriež nāvessodu.

Pasaulē

Krievija sevi ir ilgstoši pasniegusi kā globālu lielvaru, kas uzvar karos un atbalsta savus sabiedrotos, līdz ar to Bašara al Asada režīma krišana Sīrijā šo Krievijas imidžu Tuvajos Austrumos ir pamatīgi iedragājusi, intervijā aģentūrai LETA izteicās Izraēlas pulkvežleitnants, Krievijas informācijas operāciju un Krievijas Tuvo Austrumu politikas eksperts Daniels Rakovs.

Svarīgākais