Mariupolē apšaudē nogalināti 20 kaujinieki

Ukrainas drošības spēku karavīri piektdien atsituši separātistu kaujinieku uzbrukumu Mariupoles iekšlietu pārvaldes ēkai.Sadursmēs pilsētā nogalināti 20 teroristi, vēsta UNIAN.

Iekšlietu ministrijas pārvaldes ēkas aizsardzībai ieradušies īpašā bataljona "Azov" kaujinieki, pievienojušies arī Ukrainas Drošības dienesta vietējās nodaļas pārstāvji.

Vēl pirms tam Mariupolē no lidostas puses iebraucis bruņu transports ar Ukrainas karogiem. Pie biedrības "Dosaaf" izvietoti bruņutransportieri.

"Teroristu grupa, kurā bija aptuveni 60 ar automātiem bruņoti cilvēki, uzbruka Mariupolesmilicijas nodaļai. Tas bija ēkas sagrābšanas mēģinājums bez jelkādu sākotnējo prasību izvirzīšanas," sociālajā tīklā "Facebook" pavēstīja Ukrainas iekšlietu ministrs Arsēns Avakovs. "Ēkā izraisījās kauja", un tās gaitā "teroristu grupējuma daļa tika iznīcināta".

"Aptuveni 20 teroristi iznīcināti, četri sagūstīti. Daļa uzbrucēju, pametuši ieročus, patvērās pilsētas dzīvojamo namu kvartālos. Mūsu zaudējumi - viens nogalinātais, pieci ievainotie," apliecināja ministrs.

Viņš arī atzina, ka iekšlietu pārvaldes ēka ir liesmās.

Savukārt Mariupoles tīmekļa vietne 0629 vēsta, ka tā dēvētās Doņeckas tautas republikas kaujinieki esot sagrābuši tanku.

Krievijas diversanti un vietējo separātistu kaujinieki kopš aprīļa vidus Ukrainas austrumos sagrābuši vairākas valsts iestāžu un milicijas nodaļu ēkas, kā arī citus stratēģiskos objektus, piemēram, lidlaukus, bet uz ceļiem izveidojuši kontrolposteņus. Reaģējot uz šiem notikumiem, Ukrainas varasiestādes sākušas pretterorisma operāciju.

Krievija februāra beigās okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu, bet martā to anektēja. Starptautiskā sabiedrība nosodījusi Krimas okupāciju un tās aneksiju neatzīst.

Pasaulē

Amerikā 1967. gada 12. janvārī nomira 73 gadus vecais Džeimss Bedfords. Viņš jau ilgu laiku slimoja ar nieru vēzi, tā metastāzes bija sasniegušas plaušas. Tomēr pēc nāves Džeimss netika kremēts vai apglabāts zārkā - viņš kļuva par pirmo cilvēku, kurš tika iesaldēts ar mērķi atdzīvināt vēlāk, kad zinātne un tehnoloģijas būs pietiekami attīstītas, lai viņu varētu izglābt. Ar stāstu dalās “postimees.ee”.

Svarīgākais