Golubeva noraida ideju slēgt Latvijas robežu ar Krieviju un Baltkrieviju

© f64.lv, Dmitrijs Suļžics

Neraugoties uz Ukrainas lūgumu Baltijas valstīm slēgt robežas ar Krieviju un Baltkrieviju, Latvija to darīt negrasās, intervijā ReTV sacīja iekšlietu ministre Marija Golubeva.

Ministre norāda, ka pagaidām neredzot iespēju, ka varētu slēgt Eiropas Savienības ārējās robežas un pārtraukt transporta satiksmi ar Krieviju un Baltkrieviju. “Pašlaik tas nebūtu ļoti reāli, ņemot vērā gan mūsu valsts piederīgos, gan tos cilvēkus, kas bēg no Ukrainas caur Krieviju, Baltkrieviju. Līdz ar to es nevaru iedomāties, kā mēs to varētu darīt, tajā pašā laikā palīdzēt šiem cilvēkiem,” saka Marija Golubeva, iekšlietu ministre.

Uz jautājumu par Ukrainas bēgļu reģistrāciju jau uz robežas Golubeva ReTV atkārtoti stāsta, ka šīs personas tiek legalizētas brīdī, kad viņas vēršas kādā no valsts iestādēm, lai saņemtu pakalpojumus. “Pašlaik robežsardze monitorē uz ceļiem, kas ved no Lietuvas uz lielākajiem, vai ir kādi riski uztverti un vai nevajag apturēt mašīnas, vai mašīnās ir to cilvēku bērni, kas viņus ved, vai viņi ir nepavadīti nepilngadīgi iedzīvotāji.”

Pašlaik bēgļu reģistrāciju uz robežas veic Igaunijā. Ukraina vērsusies ar lūgumu slēgt robežas pie Baltijas valstīm un Polijas, lai pilnībā bloķētu jebkuras piegādes Krievijai.

Politika

Piektdien pēcpusdienā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) izplatīja informāciju, ka nav apstiprinājusies aplokšņu algu maksāšana partijas "Vienotība" birojā, par ko bija 11 personu iesniegumi. Tāpat nav konstatētas nelikumības saistībā ar informācijas tehnoloģiju uzņēmuma "SOAAR" veidoto vēlēšanu sistēmu izmantošanu.