Aviopasažiera bagāžā desmitiem pusdzīvu rāpuļu

Eksotisko dzīvnieku kontrabandista kravā bija arī divas čūskas.  © AFP/Scanpix

Austrijas policisti Vīnes lidostā aizturējuši vīrieti, kurš ieradies ar reisu no Etiopijas un mēģinājis nelegāli ievest valstī 85 gekonus, divas čūskas un divus skorpionus. Viņa ceļasomās esošajās noslēgtajās plastmasas kastēs ievietotās radības bijušas nomocītas un cietušas no organisma atūdeņošanās, taču nu, kad kādu laiku pavadījušas Šēnbrunnas zoodārzā, jau atkopušās.

Par incidentu, kas noticis 23. maijā Austrijas Finanšu ministrija, kuras pakļautībā atrodas muitas dienests, paziņojusi tikai šonedēļ, vēsta “Deutsche Welle”. Starp lidmašīnas, kas no Adisabebas ieradusies Vīnē, pasažieriem bijis arī kāds 50 gadus vecs Čehijas pilsonis. Saņēmis savu bagāžu, viņš ar vairākām ceļasomām devies pa “zaļo koridoru”, tādējādi liekot saprast, ka nekā deklarējama viņam nav. Taču muitnieki šo cilvēku jau bija gaidījuši. Vēl pirms lidmašīnas nosēšanās, izpētot tās pasažieru sarakstu, viņi bija konstatējuši, ka konkrētās personas uzvārds iekļauts datu bāzē ar norādi - ir liela varbūtība, ka viņš nodarbojas ar eksotisku dzīvnieku kontrabandu.

Šoreiz Čehijas pilsonis pieķerts ar lietiskajiem pierādījumiem. Austrijas varasiestādes lēš, ka viņa kravas vērtība eksotisko dzīvnieku “melnajā tirgū” var sasniegt 47 000 eiro. Starp gekoniem bijuši vairāki diezgan retu sugu pārstāvji, par kuriem interesenti varētu maksāt pat 600 eiro gabalā. Pārējos gekonus un čūskas kontrabandists, visticamāk, domājis pārdot par aptuveni 250 eiro gabalā. Šīs detaļas atklājuši Šēnbrunnas zooloģiskā dārza darbinieki, kuriem bijis nepieciešams zināms laiks, lai noskaidrotu kādu tieši sugu pārstāvjus kontrabandists centies ievest. Labā ziņa - visas viņam konfiscētās dzīvās radības nu jau atguvušās pēc mokošās transportēšanas, bet sliktā - zoodārzam tik daudz gekonu nevajag, un pašlaik nav skaidrs, kas ar viņiem notiks tālāk. Austrijas mediji arī neziņo par to, vai kontrabandistam ir izvirzītas oficiālas apsūdzības un kāds sods viņam draud.

Pasaulē

“Radio brīvā Eiropa” un “Radio brīvība” (RFE/RL) Krievijas biroja līdzstrādnieki Marks Krutovs* un Sergejs Dobriņins* izanalizējuši slepenu militāro pētījumu centru, kas ir bēdīgi slavens ar savu lomu Padomju Savienības bioloģisko ieroču programmā un kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā ir ievērojami paplašinājies.

Svarīgākais