Apšaudē Austrālijā seši upuri - arī divi policisti

Austrālijas Kvīnslendas štata policisti ir šokā par divu savu kolēģu nāvi © EPA/Scanpix

Kādā nomaļā apdzīvotā vietā Austrālijas Kvīnslendas štatā notikusi šai valstij neraksturīgi nikna apšaude, kuras laikā gājuši bojā seši cilvēki, tai skaitā divi policisti. Visi trīs noziedznieki, kuri no slēpņa uzbrukuši likuma sargiem, likvidēti vairāk nekā sešas stundas pēc tam, kad viņu īpašumu ielenca policijas papildspēki. Bojā gājis arī kaimiņos dzīvojošais vīrietis, kurš netīšām nonācis apšaudes zonā.

"Tā bija īsta kauja, likās, ka izcēlies karš," par dramatiskajiem notikumiem Vīembilā, kas atrodas aptuveni 300 kilometrus no štata galvaspilsētas Brisbenas, reģionālajai radiostacijai izteicies kāds iedzīvotājs. Policijas darbinieki gan uzsvaru liek uz citu aspektu, norādot, ka pirms īpašuma aplenkšanas un ilgākas apšaudes, tajā esošie noziedznieki aukstasinīgi nogalinājuši divus policijas darbiniekus, kuriem nebija ne jausmas, ka viņiem kāds varētu uzbrukt.

Kvīnslendas štata policijas komisāre Ketrīna Kerola paziņojusi, ka četru policistu grupa uz nomaļo rančo devās pēc tam, kad bija saņēmusi informāciju, ka tajā varētu atrasties kāda persona, kas kaimiņu štatā jau vairāk nekā gadu tiek uzskatīta par bezvēsts pazudušu, ziņo Reuters. Kad policisti tuvojušies dzīvojamajai ēkai un atradušies klajā vietā, uz viņiem bez brīdinājuma atklāta uguns, turklāt noziedznieki izmantojuši arī automātiskos ieročus. "Policistus centās vienkārši aukstasinīgi noslepkavot, uzbrūkot viņiem no slēpņa. Brīnums, ka divi no četriem šajā nelietīgajā uzbrukumā izdzīvoja un paspēja izsaukt papildspēkus," viņa sacījusi. Policijas arodbiedrības prezidents Īens Līverss stāstījis, ka viena no policijas virsniecēm centusies no ložu krusas paslēpties garajā zālē, taču uzbrucēji to aizdedzinājuši, šādā veidā cerot izsvēpēt policisti no paslēptuves un nogalināt. Laimīgā kārtā viņa tikusi cauri vien ar vieglu ievainojumu. Taču nav paveicies kaimiņam, kurš, sadzirdot apšaudes trokšņus nācis skatīties, kas notiek - noziedznieki nogalinājuši arī viņu.

Uzzinot par notiekošo, kājās sacelta visa štata policija, un jau drīz vien ēka, kurā atradās policistu slepkavas, tika ielenkta. Vairāku stundu ilgie mēģinājumi pierunāt noziedzniekus padoties, rezultātu nav devuši - uz policistiem atkal raidīta ložu krusa. Pēc īpašo uzdevumu vienības ierašanās pieņemts lēmums ēku ieņemt triecienā, un uzbrukuma laikā nogalināti visi trīs tajā esošie šāvēji - divi vīrieši un sieviete. Policija atzinusi, ka viņu rīcības motīvi joprojām nav skaidri, taču sīkāku informāciju par noziedznieku personībām (piemēram, to, vai viņi bijuši krimināli sodīti, vai atradušies meklēšanā) nesniedz.

Reuters norāda, ka Austrālijā slepkavības, kurās tiek izmantoti šaujamieroči, ir samērā retas. 1996.kāds uzbrucējs Tasmanijas salā tūristu iecienītā rajona nošāva 35 cilvēkus, un pēc tam valstī tika pieņemti ļoti stingri ierobežojumi attiecībā uz šaujamieroču iegādi un glabāšanu.

Pasaulē

“Radio brīvā Eiropa” un “Radio brīvība” (RFE/RL) Krievijas biroja līdzstrādnieki Marks Krutovs* un Sergejs Dobriņins* izanalizējuši slepenu militāro pētījumu centru, kas ir bēdīgi slavens ar savu lomu Padomju Savienības bioloģisko ieroču programmā un kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā ir ievērojami paplašinājies.

Svarīgākais