Neatkarīgā iesaka: Kultūras pasākumi līdz 3. februārim, apmeklējami bez maksas

© Publicitātes foto

****

Reiņa Dzudzilo pirmā galerijas personālizstāde

Galerijā “Alma” (Tērbatas ielā 64, Rīgā) līdz 11. martam būs apskatāma Reiņa Dzudzilo pirmā galerijas personālizstāde “Nekad nebeidzas”. Martā tai sekos Kristas Dzudzilo (abi attēlā) personālizstāde.

Abas izstādes gaidāmas kā pirmās mākslinieku solo izstādes, līdz šīm strādājot tandēmā pie audiovizuālām performancēm, kameroperām, kustību un vizuālās mākslas izrādēm, iegūstot starptautisku atpazīstamību ar nosvērti patētisku vizuālu valodu.

Mākslinieku pāris mainījis Latvijas teātra izskatu vēsturiskā griezumā ar vairāk nekā 30 vizuālu dramaturģiju un scenogrāfiju veidošanu.

Galerija “Alma” ar Reini Dzudzilo sadarbojas no 2020. gada, kad galerijā bija apskatāma “Dzudzilo & Dzudzilo” izstāde “Almamater”. 2022. gada nogalē “Alma” piedalījās “NADA Miami” mākslas mesē Miami, Floridā, ASV ar Kristas un Reiņa Dzudzilo darbu “Tu mani padarīji par stiklu”, kas sastāv no trijiem spoguļobjektiem. Darbs tika speciāli veidots izstādei “Galerija “Alma” @ Padures muiža” 2021. gadā.

Turpinājumu lasi nākamajā lapā

Pasākumi

Saulgriežiem tuvojoties un to kontekstā vienmēr ir interesanti uzzināt, ko svētkos iecerējusi darīt apvienība “Tautumeitas” – kā zināms, grupas līdere Asnate Rancāne ir diplomēta etnomuzikoloģe. Pagājušajā gadā “Tautumeitas” pārsteidza ar to, ka ap saulgriežiem devās uzstāties prestižajā Glastonberijas festivālā – to būtu grūti atkārtot, taču arī šogad Asnatei ar komandu ir vērā ņemamas un pat pārsteidzošas novitātes.

Svarīgākais