Neatkarīgā iesaka: Kultūras pasākumi līdz 27. janvārim, apmeklējami bez maksas

© Katrīna Ģelze

*****

Fotogrāfa Reiņa Hofmaņa personālizstāde

Fotogrāfa Reiņa Hofmaņa (attēlā) personālizstāde «Telpa Nr. 13» ISSP galerijā, kas šomēnes tika izvirzīta «Purvīša balvai 2023», pagarināta līdz 26. janvārim. Izstādes pēdējā dienā apmeklētāji aicināti uz tikšanos ar autoru.

«Telpa Nr. 13» ir Reiņa Hofmaņa trīspadsmitā personālizstāde. Industriālo ēku tehnoloģiskās telpas, dažādu materiālu glabātavas un krātuves, sen pamestas vai, tieši pretēji, mūsdienām pielāgotas telpas no trīsdimensionālas pieredzes pārtapušas vizuāli tīkamos divdimensiju attēlos. Līdz ar fotogrāfijās redzamo pieklusināto estētiku tajās jaušama nepārprotama cilvēka un vides mijiedarbība laikā.

«Savā ziņā fotogrāfijās redzamās telpas ir neredzamas, uz tām nevar nokļūt pa centrālajām kāpnēm vai ar liftu, taču tās eksistē un ļoti personiski, jo nekritiskā cilvēka roka tās veidojusi, ļaujoties mirkļa vajadzībai,» par Reiņa Hofmaņa izstādi saka «Purvīša balvas 2023» neatkarīgo ekspertu darba grupas pārstāve, mākslas zinātniece Antra Priede. «Tas rezultējas pārliecinošos attēlu labirintos, kas kā Nārnijas durvju atslēgas paver skatu uz apslēpto, bet ne mazāk patieso un aizraujošo. Reiņa Hofmaņa patiesā un cieņpilnā antropoloģiskā griba attiecībā uz dokumentēto realitāti neaizskar nevienu telpu, bet skrupulozi to apbrīno - no krokas tapešu atlokā līdz ļoti nozīmīgam 1 cm diametra caurumam sienā, kas rada caurvēju.»

Izstādes pēdējā dienā, ceturtdien, 26. janvārī, no pulksten 18.00 līdz 22.00 galeriju vakara «Riga Last Thursdays» ietvaros apmeklētāji aicināti uz tikšanos ar izstādes autoru.

Reinis Hofmanis (1985) ir mākslinieks un fotogrāfs. Studējis fotogrāfiju Lietišķo zinātņu un mākslas universitātē Hannoverē Vācijā un ieguvis maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas

Vizuālās komunikācijas nodaļā. Reiņa darbus raksturo sociālantropoloģisks skatījums, kas izpaužas interesē tipoloģizēt dažādas sabiedrības grupas, to uzvedības modeļus un radīto vai ietekmēto vidi. Ieguvis galveno balvu «Archifoto» 2012. un 2013. gadā, saņēmis 2. vietu «Sony World Photography Awards» arhitektūras kategorijā. Viņa darbi ir publicēti izdevumos «New York Times», «Financial Times», «Spiegel», «Esquire», «Bloomberg», «Le Monde», «The Globe and Mail», «The British Journal of Photography».

Izstāde «Telpa Nr. 13» norisinās ar Rīgas domes, Valsts kultūrkapitāla fonda un «Groglass» atbalstu. Scenogrāfiju un telpiskos risinājumus veido mākslinieks Aleksejs Beļeckis. Izstādes kuratore - Iveta Gabaliņa.

ISSP galerijas adrese: Berga bazārs, Marijas iela 13 k-3. Galerijas telpas ir pielāgotas cilvēkiem ar funkcionālajiem traucējumiem un cilvēkiem ratiņkrēslā.

Ieeja bez maksas.

Turpinājumu lasi nākamajā lapā

Pasākumi

Vēl pirms pāris gadiem neviens Cēsīs nespēja iedomāties, ka gadiem nīstos metālistus apbalvos un godinās. Tagad tas ir noticis, un jau trešo gadu 13. jūlijā Vaivē notiek smagās mūzikas festivāls agrāk ar nosaukumu "Zāģis", tagad ar nosaukumu "Zombifests".

Svarīgākais