Neatkarīgā iesaka:Kultūras pasākumi no 7. līdz 13. janvārim, apmeklējami bez maksas

© Publicitātes foto

5.lapa

Ziemas mūzikas festivāls

Publicitātes foto

Ziema gurkst, brakšķ, sprakšķ, švīkst, burbuļo, kraukšķ, spindz, pūš, šalc. Ziema skan un neskan, klusē un neklusē. Reizēm nevar saprast, kā klusums pārtop skaņā un otrādi. Ziemas skaņa ir īpaša - robežas pazūd un paliek netveramais. Valmiera aicina jauno gadu sākt, piedzīvojot īpašo Ziemas mūzikas festivāla skanējumu - no 9. līdz 15. janvārim dažādos koncertos Valmierā.

«Ziemas mūzikas festivāla moto ir nemainīgs - ar saknēm zemē un mūziku dvēselē. Vēlamies, lai šis ir brīnišķīgs piedzīvojums mums visiem kopā - gan mūzikas skolu bērniem, gan viņu ģimenēm, gan ikvienam, kam mūzika tuvu sirdij. Festivāls ir kopā būšanas prieks, muzicēšana, arī sevis pārvarēšana un augšana. Notikumi, kurus pieredzam kopīgi, veido mūs katru pašu, tad arī aug tauta ar saknēm zemē un mūziku dvēselē. Tiekamies Ziemas mūzikas festivālā,» aicina Valmieras Mūzikas skolas direktore Inese Sudraba.

Festivāls sāksies pirmdien, 9. janvārī, pulksten 18.00 ar klaviermūzikas un vokālistu koncertu Valmieras Kultūras centrā. Uzstāsies Valmieras novada mūzikas skolu audzēkņi un absolventi, kā arī viesi no citu novadu mūzikas skolām. Vakaru bagātinās Rīgas Doma kora skola, Valmierā uzstājoties Valdas Dzenes kora klases audzēkņiem.

Otrdien, 10. janvārī, pulksten 19.00 Valmieras Kultūras centrā uzstāsies Getisburgas koledžas simfoniskais orķestris «Sunderman Conservatory Symphony Orchestra & Wind Symphony» no ASV (attēlā). Valmiera būs viena no orķestra Eiropas tūres pieturvietām. Koncerts «Divas pasaules pasaulē: Amerika un Eiropa» ir bez maksas, taču interesenti aicināti izņemt ielūgumus Valmieras Kultūras centra kasē vai Valmieras Mūzikas skolā. Pirmais orķestra koncerts Latvijā notiks 8. janvārī Rīgā, Lielajā ģildē. Ielūgumi - bez maksas visās «Biļešu Paradīzes» kasēs

Trešdien, 11. janvārī, pulksten 18.00 Valmieras 5. vidusskolā tiek aicināti tikties kora mūzikas mīļotāji, kā arī tie, kuriem tuvas akordeonu skaņas. Koncertā būs iespēja dzirdēt vairāku Valmieras novada mūzikas skolu koru un akordeonistu sveicienu, kā arī viesus.

Savukārt ceturtdien, 12. janvārī, pulksten 18.00 Valmieras 5. vidusskolā gaidāms stīgu instrumentu rondo - vijoļu, kokļu, ģitāru skanējums orķestru un ansambļu izpildījumā.

Piektdien, 13. janvārī, pulksten 18.00 Valmieras Kultūras centrā uzstāsies pūtēju orķestri, skanēs sitaminstrumentu spēle un būs solistu sasaukšanās. Valmierā tiksies mūziķi un topošie mūziķi no tuvākām un tālākām Latvijas vietām.

Sestdien, 14. janvārī, pulksten 16.00 koncertzālē «Valmiera» būs iespēja piedzīvot muzicējošo ģimeņu spietu «Medus dvēselei». «Šis tiešām būs koncerts dvēselei. Uzstāsies ģimenes, kur kopā muzicē vairākas paaudzes, ģimenes, kas to dara ikdienā, un ģimenes, kas tieši šim notikumam par godu būs pulcējušas radus un ģimenes draugus. Spietosim kopā - dziedāsim, muzicēsim, dejosim - tautas mūzikā, mūzikas dižgaru sacerējumos, popā, džezā, solo, duetā, ansamblī. Repertuāra izvēlē ierobežojumu nav. Pateicoties par drosmi, jo tā ir uzdrīkstēšanās uzstāties klausītājiem, un sirds siltumu, ģimenēm koncerta izskaņā uzstāsies muzikālā Sējānu ģimene,» stāsta Inese Sudraba.

Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc interesentus, kuri vēlas būt klausītāju rindās, aicināti pieteikties, zvanot pa tālruni 22012688, 26454469, 26496827 vai rakstot uz liene.zvirbule@valmiera.edu.lv, santa.tanenberga@valmiera.edu.lv.

Ziemas mūzikas festivāls noslēgsies ar koncertu Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā svētdien, 15. janvārī, pulksten 14.00, uzstājoties ērģelniecei Līgai Ivānei, vijolniecei Maijai Ozolai un flautistei Elitai Ezermalei. Ērģeļu, vijoles un flautas skaņu mistrojums būs īpašs piedzīvojums un aicinājums festivālā tikties atkal nākamreiz.

Visu norišu apmeklējums ir bez maksas.

Turpinājumu lasi nākamajā lapā

Pasākumi

Šis mēnesis Latgalē aizrit kāda nebijuša un varbūt pat unikāla mūzikas un dzejas kopprojekta zīmē – uz vienas skatuves un vienā kultūrtelpā satiekas 20. gadsimta latgaliešu dzeja ar 21. gadsimta latviešu hiphopu. Proti, Seimaņa Putāna dzeja tiek apspēlēta Ūgas, anša, Gustavo un citu hiphopa meistaru radošajā apdarē.