Neatkarīgā iesaka: Bezmaksas TOP 10 kultūras pasākumi līdz 26. novembrim

© Publicitātes foto

3.lapa

Pārpratums ceļā pie Dieva

Publicitātes foto

Grāmatnīcā/bārā «Bolderāja» atklāta Ievas Stalšenes izstāde «Pārpratums ceļā pie Dieva», kas turpina iesākto izstāžu triloģiju.

Novembra sākumā mākslas krustpunktā «Bolderāja» ar Elīnas Semanes izstādi aizsākās izstāžu cikls «Mammu, nomirt spēšu pats». Latvijai tradicionālajā neatkarības mēnesī trīs mākslinieces risina jautājumus par gara brīvību, meklējot abstraktā jēdziena izpausmes un pazīmes. Cikla kuratore un māksliniece Ieva Stalšene savā izstādē pievēršas ticības aspektam, pakļāvībai un neatkarībai.

«Ticība ieņem būtisku lomu manā dzīvē, taču tai nav konkrētas aprises. Es nevaru pilnībā pieņemt kādas cilvēku grupas interpretāciju par neatbildamiem jautājumiem, man tas būtu strupceļš. Darbi, kas tapuši, pauž manu iekšējo disonansi pakļāvībā absolūtajam un institucionalizēta garīguma noliegšanā. Tur nav atbilžu, drīzāk jautājumi,» par izstādi stāsta Ieva Stalšene.

Māksliniece turpina pētīt dažādu mediju iespējas, un arī šoreiz vienkopus būs skatāma laikmetīgā glezniecība, fotogrāfija un objekti. Izstādes telpa skatītājus ievadīs mākslinieces duālajā pasaulē, iespējams, šokēs un balansēs uz ķecerības naža asmens.

Savos darbos Ieva Stalšene turpina sev raksturīgo sakrālo plākšņu glezniecību, kur galveno lomu spēlē teksta un metāliskā fona attiecības. Šoreiz izvēlētās frāzes pauž neatkarību, taču eksponētā fotogrāfija uzrāda pakļaušanās katarsi. Sakrālie un seksuālie elementi Ievas Stalšenes mākslā pastāv simbiozē, paužot miesas un gara vienotību.

Līdzās sakrālajiem mākslas darbiem būs skatāma arī Latvijas Republikas jeb «sarkanās» pases iedvesmota «personu apliecinošu ikonu» sērija, kas reflektē par izsniegto brīvību un identitāti.

Ieva Stalšene ieguvusi bakalaura grādu Latvijas Mākslas akadēmijā scenogrāfijas apkašnozarē un turpina glezniecības studijas maģistra programmā. Mākslā reflektē par dabiskā un pārdabiskā mijiedarbību, cilvēka saikni ar absolūto un pašam ar sevi. Vizuālajā valodā bieži rodamas atsauces uz BDSM un garīgajām praksēm, tāpat darbos nozīme tiek piešķirta izvēlētajai materialitātei. 2022. gadā aizvadījusi trīs personālizstādes: «Pieaugušie vēnas negriež» (Latvijas Mākslas akadēmijā), «Grēciniekus vārīs katlā» («M/Gallery») un «Nevainība» (galerijā «DOM»). 2022. gadā uzsākusi mākslas norišu kūrēšanas procesu, izzināšanu un praksi.

Izstādes darba laiks līdz 26. novembrim - no trešdienas līdz sestdienai (plkst.18.00-23.00). Adrese: Avotu iela 29, Rīga. Ieeja bez maksas.

Turpinājumu lasi nākamajā lapā

Pasākumi

Šis mēnesis Latgalē aizrit kāda nebijuša un varbūt pat unikāla mūzikas un dzejas kopprojekta zīmē – uz vienas skatuves un vienā kultūrtelpā satiekas 20. gadsimta latgaliešu dzeja ar 21. gadsimta latviešu hiphopu. Proti, Seimaņa Putāna dzeja tiek apspēlēta Ūgas, anša, Gustavo un citu hiphopa meistaru radošajā apdarē.