Neatkarīgā iesaka: TOP 10 notikumi kultūrā no 12. līdz 18. novembrim

© Publicitātes foto

5.lapa

Paula «Paradīze» Rīgā

Publicitātes foto

Pirmo reizi pēc trīs gadu pārtraukuma Daugavpils teātris viesosies Rīgā, šoreiz piedāvājot skatītājiem bilingvālu iestudējumu ar Raimonda Paula mūziku «Paradīze», kas veidots pēc mūzikla «Dāmu paradīze» motīviem - pirmdien, 14. novembrī, pulksten 19.00.

Iestudējumā kopā ar teātra trupu piedalās arī soliste Ilona Bagele un aktieris Rihards Lepers, turklāt ir iecerēts, ka pie klavierēm būs arī pats Maestro.

«Paradīze» ir unikāls iestudējums, kurš tapa šovasar par godu desmitgadei kopš mūzikla «Dāmu paradīze» pirmizrādes Daugavpils teātrī un kuru režisors Oļegs Šapošņikovs veidoja kā muzikālu ceļojumu ar šo mūziklu saistītās vēstures liecībās. Šo desmit gadu laikā muzikāli dramatiskās izrādes ir kļuvušas par neatņemamu teātra repertuāra sastāvdaļu un vienām no iecienītākajām skatītāju vidū. Muzikālā kompozīcija «Paradīze» ir artava šim teātra attīstības sākumpunktam un visiem, kas ar to saistīti.

Iestudējuma «Paradīze» pamatā ir Emīla Zolā 1883. gadā radītais mīlas stāsts par vienkāršu meiteni no provinces, kura iekaro tā laika Parīzes lielākā veikala īpašnieka sirdi, sižetu papildina pārdomas par romānā iekodētajiem vēstījumiem un ar mūzikla tapšanu saistītiem notikumiem. Taču galvenā loma šajā iestudējumā ir atvēlēta Raimonda Paula radītajai mūzikai.

Izrādes «Paradīze» muzikālo pavadījumu veido komponista skaņdarbi no mūzikla «Dāmu paradīze», kurš pirmo reizi tika iestudēts 2001. gadā Liepājas teātrī (latviešu valodā) un tad 2012. gadā, pateicoties Maestro iniciatīvai, arī Daugavpils teātrī (krievu valodā), kļūstot par teātra repertuāra pērli piecu gadu garumā. Tagad Mārča Auziņa aranžējumā Raimonda Paula sacerētās muzikālās kompozīcijas guvušas jaunu skanējumu, kuras iestudējumā «Paradīze» kopā ar Maestro izpilda instrumentālā grupa. Iestudējumā skan dziesmas abās valodās, tādā veidā godinot abus vienīgos šī mūzikla iestudējumus Latvijā. Muzikālo kompozīciju papildina Irinas Bogerukas horeogrāfija teātra dejotāju trupas izpildījumā.

Turpinājumu lasi nākamajā lapā

Pasākumi

Šis mēnesis Latgalē aizrit kāda nebijuša un varbūt pat unikāla mūzikas un dzejas kopprojekta zīmē – uz vienas skatuves un vienā kultūrtelpā satiekas 20. gadsimta latgaliešu dzeja ar 21. gadsimta latviešu hiphopu. Proti, Seimaņa Putāna dzeja tiek apspēlēta Ūgas, anša, Gustavo un citu hiphopa meistaru radošajā apdarē.

Svarīgākais