Neatkarīgā iesaka: Bezmaksas TOP 10 kultūras pasākumi līdz 5. novembrim

© Publicitātes foto

4.lapa

Tikai keramika

Publicitātes foto

Pirmdien, 31. oktobrī, pulksten 18.00 mākslas telpā «Aminori» (Krišjāņa Valdemāra ielā 69) tiks atklāta tikai keramikai veltīta personālizstāde, kuras autors ir pazīstamais keramiķis Dainis Lesiņš.

Uz jautājumu, kāpēc izstādei dots šāds nosaukums, mākslinieks, Latvijas Mākslas akadēmijas profesors, atbild: «Tas nav labirints burtiskā nozīmē, drīzāk prāta konstrukcijas, kur prāts ir ceļojis no vienas situācijas uz citu un atkal atgriezies pie pirmsākuma. Tā ir domu ceļošana, maldīšanās, pārklāšanās un ideju transformācija. Zem visa slēpjas struktūra jeb matrica.»

Mākslas interesentiem izstādē būs iespējams iepazīt keramikas mākslu, kam nav nekāda sakara ar tik populāro lietišķo mākslu un ikdienā lietojamiem traukiem. Izstādes darbi veidoti no papīra porcelāna masas, kas ļauj atveidot detaļas no autora apziņā esošā labirinta, pārnesot viņa domas režģus telpiskos, fiziski eksistējošos objektos.

«Materiāla sajūta nav tikai tas, ko tu jūti ar pirkstu galiem,» par izstādes darbiem stāsta Dainis Lesiņš. «Tā ir izpratne par materiāla dabu, procesiem un kā to lietot. Būtiska ir materiāla izvēle un apzināta klātbūtne saskarē ar to.»

Dainis Lesiņš beidzis Latvijas Mākslas akadēmijas Lietišķi dekoratīvās mākslas nodaļu 1989. gadā. Kopš 2007. gada viņš ir Latvijas Mākslas akadēmijas profesors, kopš 2000. gada - LMA keramikas katedras vadītājs. Sarīkojis vairāk nekā 10 personālizstādes, piedalījies grupu izstādēs un simpozijos Latvijā, Igaunijā, Krievijā, Somijā, Zviedrijā, Spānijā, Korejā u. c. Daiņa Lesiņa darbi atrodas Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā, Kauņas keramikas muzejā, muzeju kolekcijās Igaunijā, Spānijā, Krievijā u. c.

Daiņa Lesiņa izstāde «Labirints» tiks būs aplūkojama līdz 7. decembrim darba dienās no pulksten 11.00 līdz 18.00 un sestdienās no pulksten 11.00 līdz 16.00. Ieeja bez maksas.

Turpinājumu lasi nākamajā lapā

Pasākumi

Šis mēnesis Latgalē aizrit kāda nebijuša un varbūt pat unikāla mūzikas un dzejas kopprojekta zīmē – uz vienas skatuves un vienā kultūrtelpā satiekas 20. gadsimta latgaliešu dzeja ar 21. gadsimta latviešu hiphopu. Proti, Seimaņa Putāna dzeja tiek apspēlēta Ūgas, anša, Gustavo un citu hiphopa meistaru radošajā apdarē.