Neatkarīgā iesaka: Bezmaksas TOP 7 kultūras pasākumi līdz 17. septembrim

© Publicitātes foto

***

Sarunu koncerts «Čaklais. Cits»

Svētdien, 11. septembrī, pulksten 19.00 Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrs «Mazā ģilde», atzīmējot Dzejas dienas, klausītājiem piedāvā iespēju Lielajā zālē bez maksas baudīt sarunu koncertu «Čaklais. Cits».

Aktrises Karīnas Tatarinovas un mūziķa Roberta Dintera (attēlā) literāri muzikālajā programmā «Čaklais. Cits» skanēs komponistu Imanta Kalniņa, Ērika Ķiģeļa, Ģederta Ramana dziesmas ar dzejnieka Māra Čaklā dzeju - gan populāras un tautā mīlētas dziesmas no teātra izrādēm un kinofilmām, gan arī mazāk zināmas - «Akāciju palags», «Tu mani dzen», «Apvij rokas», «Melnā aronija», «Dziesmiņa par Napoleonu» un citas. Muzikālo daļu papildinās paša dzejnieka rakstītais par radīšanas procesu, laiku un personībām, saskarē ar kurām šīs dziesmas un dzejas tapušas un ir tādas, kādas tās zina un mīl publika.

Karīna Tatarinova ir ne tikai Liepājas teātra aktrise, bet daudzu gadu garumā pierādījusi sevi kā multimākslinieci, izcilu dziedātāju un interpretētāju. Savukārt Roberts Dinters ir brīvmākslinieks, mūziķis, komponists, producents, multiinstrumentālists no Liepājas. Kopš 2000. gada darbojies dažādos projektos un sadarbojies ar dažādiem māksliniekiem.

«Čaklā dzeju uztveru kā... sarunu. Tas provocē arī mani atrasties dialogā - ar klausītājiem, ar mūziķiem, ar mūziku... Tāpēc šī koncerta formāts - sarunu koncerts un šī koncerta dziesmu arheoloģija. Tās ir ārkārtīgi skaistas, zināmas dziesmas, kurās šoreiz pievēršu vairāk uzmanības tieši dzejai. Esat mēģinājuši populāras dziesmas tekstu runāt/lasīt kā dzejoli...?» jautā Karīna Tatarinova.

Dziesmu skanējums un to interpretācija ir abu mākslinieku kopdarbs un redzējums. Instrumenta skanējuma un balss transformācija, kas palīdz radīt atmosfēru vēstījumam - šīs koncertprogrammas konceptuālais piedāvājums/risinājums. Programmā ir arī iekļauti Māra Čaklā pēdējie dzejoļi, kas pirmo reizi publicēti vien 2014. gadā. Pirmizrādi sarunu koncerts piedzīvoja 2021. gada 11. septembrī Liepājas teātrī.

Ieeja koncertā bez maksas.

Turpinājumu lasi nākamajā lapā

Pasākumi

Krievijas Aizsardzības ministrijas Galvenās izlūkošanas pārvaldes (GRU) aģenti Anatolijs Čepiga un Aleksandrs Miškins, zināmi arī ar segvārdiem Boširovs un Petrovs, kuri patlaban uzturas Maskavā, nodarbojas ar cilvēku vervēšanu un viņu apmācīšanu diversiju organizēšanai Eiropā – telekanālā "Doždj" paziņojis bulgāru žurnālists – izmeklētājs Hristo Grozevs. Saskaņā ar Grozeva teikto, Anatolijs Čepiga dzīvo Maskavā, Mičurina prospektā, netālu no VDK augstskolas, un nodarbojas ar spiegu apmācību gan profesionāļu, gan neprofesionāļu līmenī.

Svarīgākais