Neatkarīgā iesaka: TOP 10 notikumi kultūrā no 20. līdz 26. augustam

© F64

6.lapa

Santas Nagobades ceļojums

Publicitātes foto

Ojāra Vācieša muzejā (Rīga, Ojāra Vācieša iela 19) līdz 1. oktobrim aplūkojama mākslinieces Santas Nagobades izstāde «Tāds ceļojums». Līdzās gleznām izstādē lasāmi arī mākslinieces pašas rakstīti dzejoļi.

Izstādē aplūkojamas Santas Nagobades gleznas (attēlā) un dzejoļi, kas tapuši laika posmā no 2019. līdz 2022. gadam. 16 gleznu un 16 dzejoļu salikums apmeklētāju ved ceļojumā uz mākslinieces vizuālo un radošo pasauli.

«Es gleznoju savu pasauli. Es gleznoju prieku, brīnumu un dziļumu. Ja manās gleznās ir tēli, tie paši ir atradušies manis zīmētajās līnijās un iedzīvojušies tajās uz palikšanu,» saka māksliniece, aicinot izstādes apmeklētāju noskaņoties ceļojumam, lai satiktu savus tēlus, savu prieku un savus dziļumus.

Savu radošo izpausmi Santa Nagobade izsaka dzejā un gleznās, savukārt ikdienā viņa strādā par masieri. Izstādes tapšanas laikā viņa satika savu skolas laika zīmēšanas skolotāju Brigitu Ulasu, kā arī turpināja apgūt gleznošanas tehnikas pie Tautas tēlotājmākslas studijas «Umbra» vadītājas Agnijas Ģērmanes.

«Tā mūsdienās ir reta attiecību māksla - spēt novērtēt un pateikt paldies tiem skolotājiem, kuri mums dzīves ceļa sākumā ir devuši impulsus, kas turpina būt svarīgi arī turpmākajā dzīvē,» piebilst Ojāra Vācieša muzeja speciāliste Dace Micāne-Zālīte.

Ojāra Vācieša muzeja apkārtne Santai Nagobadei ir tuva. Šeit absolvēta Rīgas Angļu ģimnāzija un pavadīti bērnības gadi. «Tāds ceļojums» ir viņas otrā personālizstāde, un tā būs aplūkojama līdz 1. oktobrim.

Turpinājumu lasi nākamajā lapā

Pasākumi

Šis mēnesis Latgalē aizrit kāda nebijuša un varbūt pat unikāla mūzikas un dzejas kopprojekta zīmē – uz vienas skatuves un vienā kultūrtelpā satiekas 20. gadsimta latgaliešu dzeja ar 21. gadsimta latviešu hiphopu. Proti, Seimaņa Putāna dzeja tiek apspēlēta Ūgas, anša, Gustavo un citu hiphopa meistaru radošajā apdarē.

Svarīgākais