«Neatkarīgā» iesaka: TOP10 notikumi kultūrā no 2. līdz 8. jūlijam

© Publicitātes foto

8.lapa

Elektriskā ģitāra un ērģeles kolorītā koncertprogrammā

Publicitātes foto

Sestdien, 2. jūlijā, pulksten 12 Bauskas Svētā Gara Evaņģēliski luteriskā baznīcā aizsāksies vasaras festivāla «Knifs?» emocijām bagāta tradīcija - labdarības koncerts Ukrainas atbalstam.

Koncertprogrammā «Neredzamā klātbūtne» satiksies divi spilgti un ievērojami mākslinieki - ērģelniece Ilona Birģele (attēlā) un ģitārists, ilggadējs ansambļa «Credo» mūziķis Armands Alksnis. Šī ir jau trešā mūziķu kopīgi veidotā programma. Līdzšinējā sadarbība guva ievērojamu atzinību gan klausītāju, gan mūzikas speciālistu vidū, un Ilonai Birģelei un Armandam Alksnim radās iedvesma turpināt iesākto ceļu, aicinot komponistus rakstīt jaunus darbus. Divi tembrāli atšķirīgi, tomēr savā spēkā, krāsu daudzveidībā un niansētībā līdzvērtīgi instrumenti - elektriskā ģitāra un ērģeles satiksies interesantā, kolorītā koncertprogrammā, kurā atklās, cik ļoti spēj papildināt viens otru gan monologā, gan ansamblī.

Programmā tiks atskaņota latviešu komponistu radīta mūzika - komponista un ērģeļspēles virtuoza Aivara Kalēja skaņdarbi ērģelēm, vairākas Armanda Alkšņa labi pazīstamas un augsti novērtētas kompozīcijas, kā arī Uģa Prauliņa «Dialogi» - te atklāsies gan ērģeļu varenība, gan ģitāras smeldzīgās, dažbrīd maigās un apcerīgās melodijas. Skanēs arī mūžam skaistā un iedvesmojošā J. S. Baha mūzika.

Programmas «Neredzamā klātbūtne» vēstījums ir mūzikā saņemt un dot katram no mums neredzamu garīgo spēku, gremdēties Dievišķajā - neredzamajā klātbūtnē un caur to ikkatram klausītājam rast patiesu prieku, iedvesmu, cerību un mūzikā tērptu neredzamu, bet visaptverošu mīlestības pieskārienu.

Ieeja labdarības koncertā pret ziedojumiem Ukrainas atbalstam.

Turpinājumu lasi nākamajā lapā

Pasākumi

Šis mēnesis Latgalē aizrit kāda nebijuša un varbūt pat unikāla mūzikas un dzejas kopprojekta zīmē – uz vienas skatuves un vienā kultūrtelpā satiekas 20. gadsimta latgaliešu dzeja ar 21. gadsimta latviešu hiphopu. Proti, Seimaņa Putāna dzeja tiek apspēlēta Ūgas, anša, Gustavo un citu hiphopa meistaru radošajā apdarē.