Neatkarīgā iesaka: TOP 10 notikumi kultūrā no 11. līdz 17. decembrim

© Publicitātes foto

8.lapa

Zigmars Liepiņš Aleksandra Čaka dzejas vakarā

Publicitātes foto

Otrdien, 14. decembrī, pulksten 19 izstāžu zālē «Rīgas mākslas telpa» norisināsies Aleksandra Čaka dzejas vakars «Tu, bezgalība, savas acis tev sūtu!» ar komponista Zigmara Liepiņa mūziku, papildinot dzejnieka 120. dzimšanas dienai veltīto ekspozīciju «No Aleksandra līdz Čakam».

Jaunības spirgtums, krogus dejas, lepnas un kaislīgas sievietes, ormaņi un šveicari - tik bezgalīgi plašs ir bijis Rīgas dzejnieka Aleksandra Čaka (1901-1950) poētiskais tvērums 20. gadsimta trīsdesmito gadu dzejoļu krājumā «Iedomu spoguļi».

Viņa acis ierauga daudz vairāk, un dzeja ir kļuvusi bezgalīga: tā turpinājusies neskaitāmos uzvedumos un mūzikas darbos, arī Zigmara Liepiņa tāda paša nosaukuma dziesmu ciklā dzejas izrādei, kas pirmatskaņots pirms vairākām desmitgadēm.

Jaunu un mūsdienīgu interpretāciju gan Aleksandra Čaka dzejai, gan Zigmara Liepiņa mūzikai piešķirs Latvijas Nacionālā teātra aktieri Agnese Budovska un Gundars Grasbergs, solists Mikus Abaroniņš, «Jasmīnas kora» dziedātāji, instrumentālā grupa Romāna Vendiņa vadībā dzejas un mūzikas vakarā «Tu, bezgalība, savas acis tev sūtu!».

Dzejnieka Aleksandra Čaka krājuma «Iedomu spoguļi» top laikā, kad dzejnieks ir ierauts popularitāti skurbinošajos viļņos, svarīgi arī gluži personiski apstākļi - iepazīšanās ar nākamo dzīvesbiedri Anitu Bērziņu. Kuri dzejoļi ir veltīti Anitai, to var noskaidrot, iepazīstoties ar krājumu.

Dzejas un mūzikas vakara radošā komanda: režisore Zane Gargažina, sižeta autors - Andris Saulītis, mūzikas materiālu atlase - Agita Ikauniece-Rimšēviča.

Uzmanību!

Pasākumu drīkst apmeklēt personas, kuras pasākuma norises dienā varēs uzrādīt derīgu Covid-19 vakcinācijas vai izslimošanas sertifikātu; pie ieejas būs jāuzrāda personu apliecinošs dokuments kopā ar derīgu digitālo Covid-19 sertifikātu.

Turpinājumu lasi nākamajā lapā

Pasākumi

Šis mēnesis Latgalē aizrit kāda nebijuša un varbūt pat unikāla mūzikas un dzejas kopprojekta zīmē – uz vienas skatuves un vienā kultūrtelpā satiekas 20. gadsimta latgaliešu dzeja ar 21. gadsimta latviešu hiphopu. Proti, Seimaņa Putāna dzeja tiek apspēlēta Ūgas, anša, Gustavo un citu hiphopa meistaru radošajā apdarē.