Neatkarīgā iesaka: Bezmaksas TOP 6 kultūras pasākumi līdz 15. oktobrim

© Publicitātes foto

3.lapa

Alises Sondores personālizstāde Rīgas Mazākajā galerijā

Publicitātes foto

Rīgas Mazākajā galerijā 7 dienas nedēļā, 24 stundas diennaktī norisinās mākslinieces Alises Sondores personālizstāde «Kāda iespēja», kurā galerijas skatlogs pārveidots par improvizētu, kinētisku loteriju.

Izstādes norises laikā ikvienam tās apmeklētājam ir iespēja piedzīvot satraucošo gaidīšanas procesu un novērot galerijas skatlogā jautri lēkājošās bumbiņas. Ja nu šoreiz paveiksies un izdosies izvilkt lielo laimestu? «Site-specific» instalācija «Kāda iespēja» komentē gan vēlmi riskēt un tieksmi pēc azarta sekmēta adrenalīna, gan naivo ļaušanos loterijas burvībai.

Alise Sondore par izstādi izsakās: «Varbūtība tikt uzņemtam kanonā Svēto lietu kongregācijas ekspertu komisijas vārdā, esot divas reizes lielāka nekā vinnēt loterijā. Tapt zibens saspertam - piecas reizes lielāka. Kas cits ir veiksme un nelaime, ja ne skaitliska vērtība matemātiskā statistikā? Ticība brīnumam ir tik liela, cik ilgs ir bumbiņas ceļš līdz izlozes rezultātam. Balstoties uz skaitļiem, iznākums solās būt nelabvēlīgs. Taču, ja gaidīšanas brīdis pirms izšķirošā rezultāta paziņošanas ir nebeidzams, loterijas biļetē iezīmētais brīnums neizdziest. Lai to pasludinātu par svēto, Pāvestam nepieciešams atzīt divus ar kandidātu saistītus brīnumus. Tā tik vien saka, ka zibens divreiz vienā vietā nesper. Šis varētu būt daudzsološs sākums.»

Izmantojot humoru, atsaucoties uz globāli nozīmīgiem procesiem un sabiedrības paradigmu pētniecību, šajā un citos savos darbos Alise Sondore rada pati savu amizantu pasauli, kurā mākslas darbi un to skatītāji kļūst par vienotas spēles elementiem.

Alise Sondore 2019. gadā absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļu, iegūstot bakalaura grādu. Kopš 2012. gada viņa veido videoinstalācijas dažādiem projektiem, kopš 2017. gada sarīkojusi vairākas personālizstādes un piedalījusies nozīmīgās grupu izstādēs, tostarp «Nosaukumam nav nozīmes» Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā un «Sintēze. Īstenības pētīšana caur kustību, attīstību un pretrunām» bijušajā tekstilrūpnīcā «Boļševička».

Rīgas Mazākā galerija ir eksperimentāla izstāžu telpa, kas atrodas K. K. fon Stricka villas skatlogā un tajā notiekošās izstādes skatāmas vienīgi no Aristida Briāna ielas. Tā ir kvadratūras ziņā mazākā galerija Rīgā un katra tajā risinātā projekta koncepcija radīta rēķinoties ar attiecīgo telpu un novietojumu, tostarp arī K. K. fon Stricka villas unikālo arhitektūru.

Izstādes kuratore: Auguste Petre.

Turpinājumu lasi nākamajā lapā

Pasākumi

Teju vai neticama ziņa – jau šoruden pie saviem daudzskaitlīgajiem cienītājiem atgriežas tradīcijām bagātais mūzikas un mākslas festivāls “Bildes”, kas bija iepauzējis uz četriem gadiem un kura sakarā nekas neliecināja, ka šogad tas varētu atdzimt! Tiesa, nebija ne mazāko šaubu, ka uzņēmīgā “Bilžu” “māte” Tija Auziņa festivālu atjaunos, taču neticējās, ka tas notiks tik spēji un tik drīz – festivāls sāksies jau pēc mēneša!