Neatkarīgā iesaka: TOP 10 notikumi kultūrā no 2. līdz 8. oktobrim

© Publicitātes foto

4.lapa

«Tumšie brieži» Daugavpils teātrī

Publicitātes foto

Sestdien, 2. Oktobrī, pulksten 18 pirmizrāde Daugavpils teātrī - režisors Dmitrijs Petrenko iestudējis ģimenes drāmu «Tumšie brieži».

«Tumšie brieži» ir Ingas Ābeles pirmā luga, kura tiek uzskatīta arī par vienu no autores nozīmīgākajiem veikumiem dramaturģijā. Pēc lugas publicēšanas 2000. gadā, tā ar panākumiem tika iestudēta Valmieras drāmas teātrī, Jaunajā Rīgas teātrī, kā arī izrādīta ārzemēs (Grieķijā, Vācijā), savukārt 2006. gadā piedzīvoja ekranizāciju Viestura Kairiša režijā. Tagad savu šīs lugas redzējumu Daugavpils teātrī piedāvās režisors Dmitrijs Petrenko.

«Lugā ir vairākas tēmas: meitas un tēva attiecības, cilvēka attiecības ar dabu, cilvēka pieaugšana. Taču es savā izrādē vēlos runāt par vīrieša attiecībām ar dzīvi, kad viņš sasniedz briedumu. Manuprāt, Inga Ābele ļoti precīzi uzrakstīja mūsu vīrieša portretu - sapinies neatzītajos aizvainojumos, bailēs, viņš slēpjas aiz mēģinājumiem būt stingram, taču cieš vēl lielāku sakāvi. Mani interesē vīrieša traumatiskā pieredze ar apkārtējo pasauli un nespēja pilnvērtīgi dzīvot emocionāli piesātinātu dzīvi, veidot veselīgas attiecības ar citiem cilvēkiem un arī ar savu iekšējo pasauli. Mēs bieži uzskatām, ka vīrietis kaut kā tiek galā ar visu pats, jo «neraud un nesūdzas». Taču arī varmācīgai dabai, dusmām, aizvainojumiem, un kā rezultātā, nespējai tikt galā ar sevi un citiem, ir nopietni un sarežģīti cēloņi,» stāsta jauniestudējuma režisors Dmitrijs Petrenko.

Izrādes «Tumšie brieži» darbība risinās kādā pēcpusdienā lauku mājā «Rasa Panemune». Ģimenes galvas Alfa tumšo briežu saimniecības bizness nenes cerētos augļus, attiecības ģimenē saspīlējas ar katru dienu aizvien vairāk. Lai glābtu ģimenes finansiālo stāvokli, Alfs pieņem smagu lēmumu - nokaut visus briežus un pārdot gaļu draugam Leonam, taču to kā nodevību uztver viņa pusaugu meita Ria.

Izrādē kā viena no Rias lomas attēlotājām iesaistīta jaunā Daugavpils teātra aktrise Agnese Laicāne, kura savu varoni salīdzina ar uguni: «Ria ir karstasinīga, droša pusaudze, kura ļoti spītīgi cenšas iemācīties, kā izdzīvot pasaulē ar to, kas viņai ir, varbūt dažkārt izvēloties arī ne tos pareizākos līdzekļus.»

Izrādē piedalās: Māris Korsiets, Zanda Mankopa/Agnese Laicāne, Marģers Eglinskis, Līga Ivanova, Egils Viļumovs, Ritvars Gailums.

Režija un telpa - Dmitrijs Petrenko, gaismas - Sergejs Vasiļjevs.

Izrāde latviešu valodā, paredzēta skatītājiem no 12 gadu vecuma.

Nākamā izrāde - svētdien, 3. oktobrī, pulksten 18.

Uzmanību!

Izrādes pieejamas personām, kuras ir vakcinētas pret Covid-19 vai pārslimojušas to pēdējo sešu mēnešu laikā. Ierodoties teātrī, skatītājiem jāuzrāda personalizēta ieejas biļete, personu apliecinošs dokuments un sadarbspējīgs digitālais Covid-19 sertifikāts.

Turpinājumu lasi nākamajā lapā

Pasākumi

Šis mēnesis Latgalē aizrit kāda nebijuša un varbūt pat unikāla mūzikas un dzejas kopprojekta zīmē – uz vienas skatuves un vienā kultūrtelpā satiekas 20. gadsimta latgaliešu dzeja ar 21. gadsimta latviešu hiphopu. Proti, Seimaņa Putāna dzeja tiek apspēlēta Ūgas, anša, Gustavo un citu hiphopa meistaru radošajā apdarē.