Neatkarīgā iesaka: Bezmaksas TOP 7 kultūras pasākumi līdz 1. oktobrim

© Publicitātes foto

3.lapa

Ejamizrāde «Aleksandrs un Čaks»

Publicitātes foto

Sagaidot Aleksandra Čaka 120. dzimšanas dienu, biedrība «DrKT» piedāvā ejamizrādi - audiopastaigu «Aleksandrs un Čaks». Režisore Indra Vaļeniece.

Telefons, austiņas, gaisā virmo rudens smaršas, kā raksta pats Čaks, un pamazām caur skaņu uzburas pasaule, kāda tā bija 20. gadsimtā - pasaules kari, Rīgas starpkaru bohēma, padomju pelēkā patina un Rīgas dzeja. Tas viss vienas stundas laikā tepat Rīgas centrā.

Čaka dzejoļos un stāstos, vēsturiskos avotos un laikabiedru atmiņās balstītā ejamizrāde ir raidieraksts (podkāsts), kas klausāms, ejot un izjūtot Čaka dzīves nozīmīgos mirkļus. Dzejnieka dzīves stāsts ved no Čaka pēdējās mūža mīlestības Mildas Grīnfeldes dzīvesvietas Brīvības un Ģertrūdes ielu krustojumā uz Blaumaņa ielu, kur dzejnieks dzimis, vijas cauri Vērmaņdārzam līdz Rīgas Latviešu biedrības namam, pagriežas uz Benjamiņu namu, un pa Marijas un paša Aleksandra Čaka ielu aizved līdz dzejnieka mājām Lāčplēša ielā, no kurienes atgriežas sākumpunktā.

Laikmeta reālajā dzīvē balstīts dzejnieka dzīves stāsts sniedz izpratni par dzejnieka Aleksandra Čaka un rīdzinieku dzīvi 20. gadsimtā. Tas tiek stāstīts tieši tur, kur savulaik ir risinājušies notikumi - tajās ielās un pie tām mājām, kur pirms daudziem gadiem bijis dzejnieks, uzzinot ne tikai Čaka dzīvesstāsta, bet arī dažas Rīgas vēstures lappuses.

Aptuveni trīs kilometru un stundu garā pastaigā ar savu klausītāju Arta Robežnieka balsī runā Aleksandrs Čaks un dažādi citi viņa dzīvē nozīmīgi tēli, kurus ierunājuši Juris Kalniņš, Armins Ronis, Indra Vaļeniece.

Uzmanību!

Izrādi var piedzīvot gan grupās, ejot kopā, gan individuāli.

Izrāde ir pieejama tīmekļvietnē audiopastaigas.lv.

Turpinājumu lasi nākamajā lapā

Pasākumi

Šis mēnesis Latgalē aizrit kāda nebijuša un varbūt pat unikāla mūzikas un dzejas kopprojekta zīmē – uz vienas skatuves un vienā kultūrtelpā satiekas 20. gadsimta latgaliešu dzeja ar 21. gadsimta latviešu hiphopu. Proti, Seimaņa Putāna dzeja tiek apspēlēta Ūgas, anša, Gustavo un citu hiphopa meistaru radošajā apdarē.

Svarīgākais