Neatkarīgā iesaka: TOP 10 notikumi kultūrā no 21. līdz 27. augustam

© Publicitātes foto

9.lapa

Vīrieša vīrišķība un sievietes sievišķība izrādē bez vārdiem

Publicitātes foto

Piektdien, 27. augustā mūzikas un drāmas telpā «OratoriO» pirmizrādi piedzīvos kustību izrāde bez vārdiem «paraDIZZY». Uzvedumu iestudējusi un horeogrāfiju veidojusi Inga Krasovska.

Iedegas gaisma. Sieviete un vīrietis. Vīrieša vīrišķība un sievietes sievišķība. Satikšanās. Vērtējošs skatiens. Sievietes vīrišķība un vīrieša sievišķība.

«paraDIZZY» ir poētiski rotaļīga izrāde, kas bez vārdiem vēsta par dažādu laikmetu un kultūru liecībām, kurās atspoguļotas attiecības starp vīriešiem un sievietēm, kā arī mūsu trauslā, taču aizraujošā līdzāspastāvēšana.

Radošā komanda: iestudējuma autore un horeogrāfe - Inga Krasovska, scenogrāfe un kostīmu māksliniece - Ilze Vītoliņa, gaismu mākslinieks - Maksims Ustimovs, muzikālais noformējums, tostarp oriģinālkompozīcijas - Zane Dombrovska, dramaturģijas konsultants - Klāvs Mellis, skaņu operators - Reinis Rabenau.

Izrādē piedalās: Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra aktieri Vitālijs Jakovļevs un Aleksandrs Maļikovs, dziedātājas Aija Andrejeva-Aišpure un Zane Dombrovska.

Izrādē skan Kārļa Lāča un Arvo Perta sacerējumi.

«Man ir ļoti liels prieks un pateicība, ka Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris un režisore Inga Krasovska man deva iespēju būt daļai no šīs izrādes,» saka Aija Andrejeva-Aišpure. Dziedātāja atzīst, ka dalība izrādē viņai nozīmē absolūti izkāpt no komforta zonas un atrast sevī pavisam jaunus izteiksmes līdzekļus. «Caur kustību un skaņu izstāstīt stāstu, likt emocionāli dzīvot līdzi notiekošajam - bez vārdiem. Piedzīvot sievišķo pieaugšanu, uzziedēšanu. No pusaudžu delvermeitenes līdz ziedošai sievietei. Man patīk šis uzdevums un es līdz kaulam izbaudu procesu kopā ar brīnišķīgajiem kolēģiem! Protams, nevaru sagaidīt tikšanos ar skatītāju, jo to maģisko atgriezenisko saiti, dod tikai skatītājs zālē.»

Turpinājumu lasi nākamajā lapā

Pasākumi

Šis mēnesis Latgalē aizrit kāda nebijuša un varbūt pat unikāla mūzikas un dzejas kopprojekta zīmē – uz vienas skatuves un vienā kultūrtelpā satiekas 20. gadsimta latgaliešu dzeja ar 21. gadsimta latviešu hiphopu. Proti, Seimaņa Putāna dzeja tiek apspēlēta Ūgas, anša, Gustavo un citu hiphopa meistaru radošajā apdarē.