Neatkarīgā iesaka: TOP 10 notikumi kultūrā no 21. līdz 27. augustam

© Publicitātes foto

5.lapa

«LNSO vasarnīca 2021» Rēzeknē

Publicitātes foto

Šajā nedēļas nogalē Rēzeknē, Latgales vēstniecībā GORS, norisināsies Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) festivāls «LNSO vasarnīca 2021».

Programmā: Raimonds Pauls (attēlā) un naktstauriņi, pianists Luks Geņušs un Čaikovska ikoniskais Pirmais klavierkoncerts, spilgtā eksperimentētāja Matīsa Čudara jaundarbs, kā arī nepārspējamais Intara Busuļa un Latvijas Radio bigbenda tandēms.

«Šogad «LNSO vasarnīcas» apmeklētājiem esam sagatavojuši daudzveidīgu, muzikāliem pārsteigumiem bagātu festivāla programmu. Esam priecīgi, ka varam strādāt ar tādiem Latvijā mīlētiem māksliniekiem kā Raimonds Pauls, Intars Busulis un Matīss Čudars. Tāpat ļoti priecājamies par atkal satikšanos ar Luku Geņušu un Latvijas Radio bigbendu. Kā ierasts, neesam aizmirsuši arī par jaunākajiem klausītājiem. Bērniem un jauniešiem īpaši veltītos notikumus līdz 12 gadu vecumam varēs apmeklēt bez Covid-19 vakcinācijas sertifikāta vai testa. Savukārt apmeklētājiem, kas vecāki par 12 gadiem, ieeja iespējama, uzrādot negatīvu Covid-19 testu. Jauniešiem vecumā no 12 līdz 18 gadiem tests pirms ieejas koncertos tiks nodrošināts bez maksas,» uz festivālu ielūdz LNSO direktore Indra Lūkina.

Sestdien, 21. augustā, pulksten 16 koncertā «LNSO un Čaikovskis» Latgales vēstniecības GORS Lielajā zālē LNSO sadarbībā ar Lietuvas Valsts simfoniskā orķestra un Igaunijas Valsts simfoniskā orķestra mūziķiem diriģenta Andra Pogas vadībā atskaņos Pētera Čaikovska fantāzijuvertīru «Romeo un Džuljeta». Izskanēs arī Čaikovska populārais Pirmais klavierkoncerts ar pasaulē pieprasītā pianista Luka Geņuša solo.

Krievu-lietuviešu izcelsmes pianists Luks Geņušs dzimis Maskavā izcilā mūziķu ģimenē. Piecu gadu vecumā viņš sāka apgūt klavierspēli Friderika Šopēna mūzikas koledžā Maskavā, 2008. gadā absolvējot to ar izcilības apbalvojumu. Viņš sevi pieteicis kā viens no aizraujošākajiem un atšķirīgākajiem savas paaudzes māksliniekiem. Luks Geņušs ir vairāku prestižu starptautisku konkursu laureāts, īpaši izceļama sudraba medaļa 2015. gada Čaikovska konkursā Maskavā un 2010. gada starptautiskajā Šopēna konkursā.

Tajā pašā vakarā, 21. augustā, pulksten 19 LNSO tiksies ar nepārspējamo un unikālo maestro Raimondu Paulu koncertā «LNSO un Raimonds Pauls». Muzikālā satikšanās notiks miniatūru cikla «Naktstauriņi» skaņās, ko no klavieru solo orķestrim pārveidojis talantīgais komponists Jēkabs Jančevskis. Līdzās šim liegajam un nakts veldzes un mistikas apburtajam ciklam - Holivudas spožums ar mūziku, kas simbolizē īsti amerikānisku glamūru, eleganci un kino zelta klasiku.

Svētdien, 22. augustā, pulksten 17 Latgales vēstniecības GORS Lielajā zālē diriģenta Gunta Kuzmas vadībā uz vienas skatuves varēs redzēt LNSO, Latvijas Radio bigbendu un Intaru Busuli. Šajā programmā tiks atskaņota simfodžeza milža Djūka Elingtona kompozīcija «Black, Brown and Beige», džeza hiti «Fly me to the moon» un «I am fool to want you», kā arī Kārļa Lāča dziesmas «Brīvdiena», «Dejo vientulību», «Viss ir iespējams» un «Miglas rīts» Intara Busuļa izpildījumā.

«Šajā koncertā dziedātājs Intars Busulis skatītājiem atklāsies no neierastas puses, tā kā programma veidota simfodžeza stilā. Domāju, ka daudziem šie skaņdarbi Intara izpildījumā sagādās patīkamu pārsteigumu. Sevišķu intrigu koncertā raisa ģitārista un komponista Matīsa Čudara speciāli festivālam radītais jaundarbs ģitārai un orķestrim «biezi plāni»,» atzīmē LNSO direktore Indra Lūkina.

Kā ierasts, festivāls nav aizmirsis arī par jaunākiem apmeklētājiem.

Sestdien, 21. augustā, pulksten 14 Latgales vēstniecības GORS Mazajā zālē notiks režisora Elmāra Seņkova muzikālā izrāde pusaudžiem «Otello», kas veidota, lai iepazīstinātu jauniešus ar Viljama Šekspīra slavenās lugas notikumiem caur objektiem, kas ir ap mums - ikdienā, sadzīvē vai noteiktās dzīves situācijās. Izrādes mūzikas autors ir Ernests Mediņš.

Savukārt svētdien, 22. augustā, pulksten 13 Latgales vēstniecības GORS Mazajā zālē tiks izrādīta muzikālā pasaka «Kaķpēdiņu skola», kuru režisors Edgars Niklasons veidojis, par pamatu ņemot Herberta Dorbes stāstu «Tas notika Kaķpēdiņu bulvārī».

Uzmanību!

Koncertus «LNSO un Čaikovskis», «LNSO un Raimonds Pauls», kā arī «LNSO, Latvijas Radio bigbends un Intars Busulis» būs iespēja apmeklēt vakcinētām vai Covid-19 pārslimojušām personām, pasākuma norises vietā uzrādot digitālo Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu.

Bērniem un jauniešiem paredzētajos pasākumos apmeklētājiem no 12 gadu vecuma jāuzrāda Covid-19 sertifikāts, kas apliecina, ka apmeklētājs ir pabeidzis pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19, pārslimojis Covid-19 pēdējo 6 mēnešu laikā vai tam ir derīgs Covid-19 negatīvs analīžu rezultāts. Latgales vēstniecības GORS telpās tiks nodrošināta pieeja ātrajiem antigēna testiem divas stundas pirms bērnu un jauniešu pasākumiem. Testēšanu veiks laboratorijas BIOR izbraukuma komanda. Viena testa cena 10,47 EUR. Apmeklētājiem vecumā no 12 līdz 18 gadiem testi būs pieejami bez maksas. Bērniem, kas jaunāki par 12 gadiem, sertifikāts vai tests nav nepieciešams.

Turpinājumu lasi nākamajā lapā

Pasākumi

Šis mēnesis Latgalē aizrit kāda nebijuša un varbūt pat unikāla mūzikas un dzejas kopprojekta zīmē – uz vienas skatuves un vienā kultūrtelpā satiekas 20. gadsimta latgaliešu dzeja ar 21. gadsimta latviešu hiphopu. Proti, Seimaņa Putāna dzeja tiek apspēlēta Ūgas, anša, Gustavo un citu hiphopa meistaru radošajā apdarē.