Neatkarīgā iesaka: TOP 10 notikumi kultūrā no 13. līdz 19. martam

© Publicitātes foto

Vērts redzēt, dzirdēt, izlasīt: Jančevskis un Kaupers, Greters un Rubiķis, Brekte un Benksijs, Kaupuža un Šolis.

Lielās mūzikas balvas pasniegšanas ceremonija

Ar krāšņu koncertu Latvijas Nacionālajā operā sestdien, 13. martā, izskanēs Lielās mūzikas balvas pasniegšanas ceremonija, kuru varēs vērot LTV1 un klausīties Latvijas Radio «Klasikā» (pulksten 21.05).

Ceremonijas koncertā muzicēs Lielās Mūzikas balvas nominanti - komponists un pianists Raimonds Pauls, ērģelniece Iveta Apkalna, pianisti Agnese Egliņa, Reinis Zariņš un Georgijs Osokins, dziedātāji Beāte Zviedre, Aleksandrs Antoņenko, vijolnieki Kristīne Balanas, Magdalēna Geka un Daniils Bulajevs. Pie Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra diriģenta pults arī nominanti - Aivis Greters un Ainārs Rubiķis.

Mūzikas svētku sajūtu būs iespēja izdzīvot, klausoties Imanta Kalniņa simfonisko svītu «Rotāju, dancoju», romantiskās mūzikas pasaulē varēs aizceļot Frederika Šopēna skaņdarbā, savukārt Astora Pjacollas «Ave Maria» aizvedīs pārdomās par pārlaicīgo un mūžīgo. Neizpaliks arī pavasarīgas noskaņas Latvijas Radio bigbenda aranžijās.

Lielās Mūzikas balvas 2020 nominanti izvirzīti šādās kategorijās: «Gada koncerts», «Gada jaunais mākslinieks», «Gada mūziķis», «Par izcilu sniegumu gada garumā», «Par izcilu darbu ansamblī», «Gada jaundarbs», «Par radošu, drosmīgu un inovatīvu māksliniecisko darbību Covid-19 krīzes apstākļos» un «Par mūža ieguldījumu», ko šoreiz saņems komponists Imants Kalniņš un diriģents Aleksandrs Viļumanis.

Ceremoniju vadīs Ints Teterovskis un Eva Johansone.

Turpinājumu lasi nākamajā lapā

Pasākumi

Krievijas Aizsardzības ministrijas Galvenās izlūkošanas pārvaldes (GRU) aģenti Anatolijs Čepiga un Aleksandrs Miškins, zināmi arī ar segvārdiem Boširovs un Petrovs, kuri patlaban uzturas Maskavā, nodarbojas ar cilvēku vervēšanu un viņu apmācīšanu diversiju organizēšanai Eiropā – telekanālā "Doždj" paziņojis bulgāru žurnālists – izmeklētājs Hristo Grozevs. Saskaņā ar Grozeva teikto, Anatolijs Čepiga dzīvo Maskavā, Mičurina prospektā, netālu no VDK augstskolas, un nodarbojas ar spiegu apmācību gan profesionāļu, gan neprofesionāļu līmenī.

Svarīgākais