Neatkarīgā iesaka: TOP 10 notikumi kultūrā no 23. līdz 29. janvārim

© Publicitātes foto

8.lapa

Personību stāstu vietne

Publicitātes foto

Memoriālo muzeju apvienība ir izveidojusi Personību stāstu vietni «www.memorialiemuzeji.lv», kuru aicina apskatīt jau tagad, kad muzeji ir slēgti, lai tad, kad muzeji atkal būs atvērti, uz tiem varētu doties vēl zinošāki.

«Slēgtie muzeji un sabiedrības prāta pārorientēšanās uz kultūras piedāvājuma izzināšanu digitālajā vidē rosināja mūs, Memoriālo muzeju apvienību, meklēt jaunus veidus un vides, kur satikt savu apmeklētāju un padarīt pieejamu pētniecībā balstītu saturu citā formā, kontekstā un pieejamības pakāpē,» stāsta Sanita Kossoviča, Memoriālo muzeju apvienības direktores vietniece attīstības darbā.

Personības stāstu vietne ir digitālā vide, kur no neierastāka skatpunkta var iepazīt izcilas personības: Raini un Aspaziju (attēlā), Jani Rozentālu, Rūdolfu Blaumani, Jāni Akurateru, Ojāru Vācieti, Andreju Upīti, Krišjāni Baronu.

Īsi, kodolīgi, vizuāli stāsti aicina iepazīt tuvāk empātisko Rūdolfu Blaumani, uzzināt, kādas pārdomas nodarbināja Raini jaunības gados, kad viņš vaicāja pats sev «Par ko man neiznāk dzeja iz manām sirdssāpēm?», ieskatīties Jaņa Rozentāla viesistabā, apskatīt Aspazijas krātās atklātnes, uzzināt, ka viens no Andreja Upīša uzticamākajiem līdzgaitniekiem pēdējos dzīves gados bija runcis Pīka.

Stāsti tiks papildināti, un jau drīzumā būs iespējams uzzināt par Ojāru Vācieti un ekoloģiju, kā arī noskaidrot Jāņa Akuratera domas par korupciju.

«Memoriālo muzeju apvienības muzejos pārstāvētās personības dzīvoja un radīja 19. un 20. gadsimtā. Mūsu uzdevums ir ar tām iepazīstināt un viņu devumu saprotamu un nepieciešamu darīt 21. gadsimta cilvēkiem. Arī muzejos strādā 21. gadsimta personības, tāpēc mums ir vēlēšanās uzrunāt apmeklētājus ne tikai par šodien svarīgām tēmām un problēmām, aktuāliem jautājumiem, bet arī darīt to mūsdienīgā valodā. Mēs gribam, lai muzeji, kultūras mantojums un mūsu veikums tā saglabāšanā un aktualizācijā būtu nepieciešams sabiedrībai. Esmu pārliecināta, ka jaunais formāts - personību stāstu vietne -, muzeju speciālistus iedvesmos pētīt un stāstīt, bet sabiedrību - atklāt sev līdz šim mazāk zināmo vai izbaudīt tuvo un pazīstamo un atrast iemeslu personības muzeja apmeklējumam,» stāsta Memoriālo muzeju apvienības vadītāja Rita Meinerte.

*Kad muzeji atkal būs atvērti apmeklētājiem, vietnē varēs iegūt informāciju par muzejos notiekošajiem pasākumiem, izstādēm, izglītojošām programmām.

Turpinājumu lasi nākamajā lapā

Pasākumi

Šis mēnesis Latgalē aizrit kāda nebijuša un varbūt pat unikāla mūzikas un dzejas kopprojekta zīmē – uz vienas skatuves un vienā kultūrtelpā satiekas 20. gadsimta latgaliešu dzeja ar 21. gadsimta latviešu hiphopu. Proti, Seimaņa Putāna dzeja tiek apspēlēta Ūgas, anša, Gustavo un citu hiphopa meistaru radošajā apdarē.