Nav obligāti jādzīvo laukos, lai ziemai varētu sarūpēt daudz un dažādus dārza labumus. Augļus un dārzeņus var saldēt, mēnešiem ilgi saglabāt svaigus vai pārvērst gardos konservos. Svarīgākais nosacījums, lai dārza veltes saglabātos svaigas līdz pēdējai miziņai, ir paša pieredze.
Āboli
Manierīgie angļi katru ābolu iesaka ievīstīt pergamenta papīrā un kastēs likt vienā kārtā, citi ir pārliecināti, ka, uzmanīgi salikti vaigu pie vaiga, āboli ilgi nezaudēs mitrumu, atliks vien ik pa laikam tos vērīgi pārlūkot, vai kāds nav sācis bojāties. Daži uzskata - katrs ābols iečubināms savā skaidu pēlī. Speciālisti gan piekodina - izmantojiet vienīgi lapu koku skaidas, ja tās būs skujkoku, āboli ātri vien pārvērtīsies milzu rūgtenās kadiķu ogās... Jā, tie kļūs nebaudāmi, arī ja kaimiņos garos kāda benzīna kanna vai savu ceļu uz virtuvi pacietīgi gaidīs kartupeļi. Protams, vislabāk vēlās ābolu šķirnes jutīsies telpās, kur nebūs nedz mīnusi, nedz plusi, lielāki par pieciem grādiem. Un gaiss - ne sausāks par 80%.
Sīpoli un ķiploki
Ja dzīvo pilsētā, arī tad vitamīni ziemā nodrošināti, jo sīpoli, ķirbji un ķiploki labprāt pārziemo pat daudzdzīvokļu māju siltajos pagrabos, ja vien to čaukstošos cekulus būsiet sapinuši vitamīniem pārbagātās pīnēs, sabēruši tīklotos maisos vai iemitinājuši pārtikas kastēs. (Tās iztur no -35 līdz +60 grādu temperatūru.) Sīpolus un ķiplokus droši varat likt arī vienā kastē.
Burkāni un bietes
Vēsās, mitrās smiltīs burkāni draudzīgi sadzīvos ar bietēm. No tādas smilšu pils neatteiktos arī kolrābji (atcerieties, visgaršīgākie ir tie, kas nav apvēlušies lielāki par tenisa bumbiņu). Turpat, temperatūrā nedaudz virs nulles, varat sakarināt arī vēlo šķirņu kāpostus, vien jāraugās, lai tie nebadītos ar pierēm.
Kartupeļi
Ja dažu labu saulainu rudens dienu esat pavadījuši, kartupeļus lasot, neaizmirstiet tos uz dažām stundām atstāt saulē apžūt, tad laiks ieripot papīra vai audekla maisos, vienīgais noteikums - lai gaisma kartupeļiem netraucētu gulēt. Ja vēl sarūpēsiet vēsu, tumšu telpu un ik pa laikam kartupeļus uzmanīgi pārlasīsiet, kādu aizdomīgāku meklējot, otrās maizes galdam netrūks. Atcerieties, jo veselāki dārzeņi izvēlēti glabāšanai, jo ilgāk tie būs kā no dārza nākuši.
Iespējams saldēt
Nav tādas mājas vai dzīvokļa, kurā nevarētu atrast vietu saldētavai vai vismaz kārtīgam ledusskapim. Lai saknes un dārzeņi ilgāk saglabātos, speciālisti sparģeļus, baklažānus, bietes, lauku pupas, Briseles kāpostus, brokoļus, burkānus, ziedkāpostus, lapu kāpostus, mangoldus, tomātus, turnepšus u. c. pirms saldēšanas iesaka blanšēt (uz brīdi iemērkt verdošā ūdenī un uzreiz atdzesēt zem auksta ūdens strūklas). Lai gatavojot būtu ērtāk, sasmalcinātus saldē baklažānus, kāpostus, kātu selerijas, rabarberus un kāļus. Jaunas, vēl nenobriedušas saldē bietes, burkānus, kāļus un pastinakus.
NODERĪGI
Ja sapņu māja vēl top, neaizmirstiet tajā sakņu un dārzeņu glabāšanai ieplānot vietu arī kārtīgam pagrabam ar nemainīgu temperatūru un gaisa mitrumu