Nereti receptēs varam lasīt, ka tiek īpaši uzsvērta istabas temperatūras olu izmantošana, taču ne visi ievēro šos norādījumus, bieži vien aizmirstot laikus izņemt olas no ledusskapja. Portāls “SimplyRecipes” kopā ar konditoriem noskaidroja, kāpēc daudzām receptēm ir nepieciešamas istabas temperatūras olas un vai šī nianse tiešām ir tik svarīga.
Kāpēc olām ir jābūt istabas temperatūrā?
Daudzas receptes pieprasa sviesta sakulšanu ar cukuru, lai maisījums būtu gaisīgs - šajā gadījumā aukstu olu pievienošana šim maisījumam var ietekmēt gatavās mīklās tekstūru un vieglumu.
"Aukstās olas liek sviestam sacietēt," saka konditore un šefpavāre Olīvija Makkoja.
Turklāt dažādas sastāvdaļas dažādās temperatūrās ne vienmēr labi sajaucas un var radīt blīvu mīklu.
“Kad jūs sajaucat aukstas olas ar, piemēram, sviestu, taukviela sarecē un sabiezē,” skaidro konditore.
Kad izmantot istabas temperatūras olas?
Istabas temperatūras olas ir svarīgas vieglām un gaisīgām kūkām, piemēram, biskvīta kūkām, saka konditori. Arī bezē, piemēram, pavlova, ir stabilākas, ja tās gatavo ar olu baltumiem istabas temperatūrā.
"Ir ārkārtīgi svarīgi izmantot istabas temperatūras olas, jo tad tās labāk putojas, ļauj kūkai labāk pacelties, būt gaisīgai un mazāk blīvai," viņa saka.
Tajā pašā laikā, ja jūs neiebilstat par blīvāku kūku un izmantojat aukstas olas, ņemiet vērā, ka cepšanas laiks būs ilgāks, jo, jo vēsāka ir mīkla, jo ilgāks gatavošanas laiks.
Kad lietot aukstas olas?
Konditori skaidro, ka ir receptes, kurās mīkla var būt stingra, piemēram, cepumiem, kurās var izmantot vai nu aukstas, vai istabas temperatūras olas. Olu temperatūra nav svarīga arī, piemēram, crème anglaise, crème brulee un citās līdzīgās receptēs.