6 ieteikumi, kas garantēs labu miegu

© unsplash.com

Labs un kvalitatīvs, pietiekami ilgs miegs ir svarīgs, lai mūsu organisms atjaunotos un prāts atpūstos. Ja esam slikti gulējuši, tas noteikti ietekmēs mūsu nākamās dienas pašsajūtu. Eksperti norāda, ka, ievērojot šos paradumus, ir garantēts, ka izgulēsieties labi.

unsplash.com

1. Mainiet pozu, kādā guļat

Eksperti norāda, ka vislabākā gulēšanas poza ir uz muguras. Šādi guļot, mugura un kakls jutīsies ļoti labi, taču šādas pozas risks ir krākšana. Ja guļat uz vēdera, tad pēc kāda laika varat izjust sāpes sprandā. Guļot uz sāniem, varat mazināt spiedienu uz mugurkaulu, taču papildus tiks izdarīts spiediens uz gurniem. Katrai gulēšanas pozai ir savas priekšrocības un trūkumi, tāpēc eksperti iesaka regulāri mainīt pozu, kādā iemiegat, lai no rīta neizjustu diskomfortu.

pexels.com

2. Miega disciplīna

Lai labi izgulētos un no rīta justos mundri, svarīgi ir ievērot noteiktu disciplīnu attiecībā uz gulētiešanas laiku un celšanos. Svarīgi ir katru vakaru iet gulēt vienā un tajā pašā laikā, kā arī celties katru dienu vienā laikā.

unsplash.com

3. Gulta - tikai gulēšanai

Daudzi gultu izmanto ne tikai tam, lai gulētu, bet, piemēram, arī lai ēstu, skatītos filmas, lasītu grāmatas u.c. Tomēr gultai ir jābūt mūsu "miera ostai", kurā atrodamies vien tad, kad vēlamies doties pie miera. Uzturēšanās gultā, kad negrasāmies iet gulēt, var izraisīt trauksmi, kas pēcāk apgrūtinās iemigšanu.

unsplash.com

4. Vakaros iztieciet bez fiziskām aktivitātēm

Dažkārt mūsu dienas ir tik piepildītas, ka sportošanu atliekam uz vakaru. Vingrošana vakarā paaugstina mūsu ķermeņa temperatūru un palielina enerģiju, un šie divi faktori neiet roku rokā ar labu miegu. Vakaros ieteicams labāk doties nelielās pastaigās, nevis apmeklēt, piemēram, sporta zāli. Tāpat mēģiniet izvairīties no karstām vannām tieši pirms gulētiešanas.

unsplash.com

5. Vieglas vakariņas palīdzēs labāk aizmigt

Lai labāk gulētu, vislabāk ir ēst vieglas vakariņas un vienmēr vienā un tajā pašā laikā. Ir ļoti svarīgi izvairīties no pārāk smagas maltītes pirms gulētiešanas. Tas nenozīmē to, ka neēšana vispār palīdzēs ātri aizmigt. Jums nevajadzētu iet gulēt ar tukšu vēderu, jo tas novērsīs domas par iemigšanu. Īsi pirms gulētiešanas vajadzētu arī izvairīties no enerģijas dzērienu, kafijas un jebkura cita kofeīnu saturoša dzēriena lietošanas.

unsplash.com

6. Perfektā vide labam miegam

Lai labi gulētu, svarīgi ir izveidot tādus apstākļus, kas veicina miegu, nevis to "aizbaida". Guļamistabā izvēlieties maigu gaismu, atkaņojiet mierīgu mūziku un iegādājieties ērtu gultu. Tāpat svarīga, lai miegs būtu labs, ir istabas temperatūra. Ideālā laba miega temperatūra ir no 17 līdz 18 grādiem. Pirms gulētiešana izvēdiniet guļamistabu, lai tajā ienāk svaigs gaiss.

Avots

Veselība

D vitamīns ir uzturviela, kas vitāli nepieciešama mūsu ķermenim, lai būtu veseli un justos labi. Par šī vitamīna deficītu organismā var liecināt vairākas veselības likstas. Lai tādās neiedzīvotos, svarīgi ir parūpēties par sevi, ēst veselīgu pārtiku, kurā ir D vitamīns, kā arī regulāri pārbaudīt to vai jums nav šī vitamīna deficīts, nododot asins analīzes.

Svarīgākais