6 pārsteidzoši fakti par veselīgo kumelīti

© Lauris Vīksne/F64

Ja būtu jāveido ārstniecības augu tops, Latvijā pirmo vietu ar visai lielu varbūtību varētu ieņemt kumelīte jeb Matricaria recutita. Kāpēc tā, stāsta farmaceite Ērika Pētersone.

Lauris Vīksne/F64

1.Latvijas žeņšeņs

Vieglās, bet efektīvās iedarbības dēļ nav brīnums, ka kumelītei piedēvē universālas iedarbības statusu. Parādoties pirmajām saaukstēšanās vai kādas citas saslimšanas pazīmēm, tā pirmā dodas cīņā. Ne tikai dzeramā veidā - arī kumelīšu eļļa, iespēja izmērcēties kumelīšu vannā vai arī smaržīgs un nomierinošs kumelītes ziedu spilvens uzskatāms par dziedniecisku. Šīs drogas vēsturei var izsekot no viduslaikiem līdz pat Senajai Ēģiptei, Romai un Grieķijai - visur kumelīte ārstējusi daudzas slimības. Tās lietošana medicīnā bija tik plaša, ka kumelīti, varbūt gan ne iedarbības, bet nozīmības ziņā, droši var salīdzināt ar žeņšeņa lomu Austrumos. Interesanti, ka vairākās valodās kumelītes nosaukums ir saistīts ar āboliem, piemēram, sengrieķu valodā - zemes ābols vai spāņu - mazais ābols.

Turpinājumu lasi nākamajā lapā

Veselība

Bezmiegs vai miega traucējumi skar lielu daļu iedzīvotāju, taču parasti tas tiek ignorēts - tomēr veselības eksperti norāda, ka sliktai miega kvalitātei var būt ārkārtīgi nopietnas sekas, sākot no uzmanības un atmiņas traucējumiem līdz pat diabēta vai sirds un asinsvadu slimību attīstības riskam. Ar ieteikumiem, kā parūpēties par savu miegu, dalās tv3.lt.

Svarīgākais