5 ieteikumi, ko darīt vasarā, lai stiprinātu imunitāti pirms vīrusu sezonas

© Publicitātes foto

2.lapa

Publicitātes foto

2. Staigāšana basām kājām

Pēdās ir ap 70 000 nervu receptoru, kas uztver informāciju par apkārtējo vidi - temperatūru, spiedienu, pieskārienu un tie savienoti ar daudziem ķermeņa orgāniem, taču valkājot apavus tie netiek nodarbināti. Staigāšana basām kājām darbina visus pēdu muskulīšus un stimulē daudzos pēdās esošos nervu galus. Pateicoties tai tiek stiprināta imūnsistēma, uzlabojas asinsrites un limfātiskās sistēmas darbība, mazinās saspringums, kā arī jūtamies možāki un dzīvespriecīgāki.

Lai organismam radītu dažādu impulsu buķeti, vienlaikus stiprinot adaptācijas spējas mainīgiem dzīves apstākļiem, ieteicams staigāt pa siltām smiltīm, grants celiņu, mīkstu zālīti vai vienkārši bradājot pa ūdeni. Savukārt, ja pēdu āda ir sausa, papēži ir raupji vai pat saplaisājuši, pirms došanās pastaigā ar basām kājām, pēdas vispirms nepieciešams sadziedēt. Šādos gadījumos ieteicams izmantot aptiekās pieejamos krēmus, kas satur vismaz 15-20% urea skābi, kas mitrinās un dziedēs papēžu sauso ādu.

Turpinājumu lasi nākamajā lapā

Veselība

Pilnībā gatavas melones ir saldas un sulīgas, kas nozīmē to, ka ļoti gardas. Tās nav tikai gardas, bet arī veselīgas. Šoreiz noskaidrosim, kāpēc ieteicams ēst melones (tieši Katalupes šķirnes melones) jeb kādu labumu tās var sniegt mūsu veselībai. Katalupes šķirnes melones no citām melonēm var atšķirt ar to, ka tās ir ar gaišu miziņu, bet oranžu mīkstumu!