Daudzi atceras, kā bērnībā vecāki, kā "pirmo palīdzību" nobrāzumu gadījumos nereti izmantoja ceļmallapas. Ceļmallapām piemīt daudz pozitīvu īpašību un tās var izmantot arī matu maskām un pat pagatavot no tām salātus.
Ņem vienādos daudzumos ceļmallapas, salviju, nātres, raudenes, kumelītes un aplej ar verdošu ūdeni. Ļauj tam ievilkties - vēlams ielikt termosā uz vienu stundu. Ta nolējumu izkāš, un tam pievieno rupjmaizes mīkstumu. Šo masku liek matos un apliek dvieli. Masku patur vienu stundu, lai tā ievelkas.
Ceļmallapu sulu pa vienai ēdamkarotei trīs reizes dienā pirms ēšanas ieteicams lietot, ja ir pazemināts skābes daudzums - gastrīta, aknu slimību, kuņģa slimību, zarnu trakta slimību, čūlas un žultspūšļa iekaisuma ārstēšanā.
Ceļmallapu tēja palīdz garā klepus ārstēšanai, kā arī pret urinēšanu naktīs un pat sklerozes ārstēšanai.
Ceļmallapu un nātru uzlējumu vienādās proporcijās (1:10) lieto deguna asiņošanas gadījumos. Ceļmallapas var kaltēt, un arī ziemā likt uz brūcēm, tās izmērcējot.
Pavasarī jaunās lapas izmanto salātos, zupās, kas īpaši vērtīgi ir diabēta un gastrīta slimniekiem.
Zupai klāt pievieno nātres un skābeņu lapas.
Sastāvdaļas:
Lapas blanšē karstā ūdenī. Lapas smalki sagriež un pievieno sīpolu vai sīpola lokus. Samaisa ar krējumu. Pasniedz ar vārītām olām, pārkaisa ar diļļu un pētersīļu zaļumiem. Salātiem var pievienot rīvētu mārrutka sakni. Pievieno nedaudz sāli pēc garšas.