Gada spocīgākie svētki ir aizvadīti. Jāsāk domāt par Halovīna dekorāciju novākšanu un gatavošanos valsts svētkiem. Ja dažādas plastmasas un papīra dekorācijas varam saglabāt nākamajam gadam, tad izgrebtie ķirbji nākamos svētkus nesagaidīs. Ko iesākt ar izgrebtajiem ķirbjiem pēc Halovīniem?
Ja jūsu Halovīna ķirbī joprojām iekšā atrodas sēklas, izņemiet tās laukā. Notīriet tās un izgrauzdējiet - apslakiet sēklas ar eļļu, uzberiet garšvielas un apcepiet uz pannas. Sēklas būs garda un veselīga piedeva salātiem un zupām.
Ja jūsu izgrebtais svētku ķirbis nav sabojājies vai arī tajā neesat ievietojis svētkos sveces, tad no tā varat pagatavot gardu maltīti. Apcepiet, vāriet vai kā citādāk pagatavojiet ķirbi, lai tas neietu zudībā un nenāktos izmest pārtiku.
Kāpēc nevar ēst vizuāli labu ķirbi, kuram iekšā bijušas sveces? Tas ir tāpēc, ka pateicoties sveču liesmas izdalītajam siltumam, ķirbī var savairoties baktērijas. Šādu ķirbi labāk neēst!
Ar svētku ķirbjiem varat iepriecināt vistas. Sagrieziet ķirbi mazākos gabalos un atdodiet to vistām. Vislabāk vistām atdot tos ķirbjus, kas izgrebti aptuveni pirms dienas vai divām, jo ilgāk ķirbis stāvēs siltumā un būs izgrebts, jo lielāka iespēja, ka tajā var savairoties baktērijas un pelējums.
Pēc svētkiem pāri palikušo dekorāciju lieciet kompostā. Pirms ķirbja atstāšanas kompostā, sagrieziet to nelielos gabalos, lai tas vieglāk varētu sadalīties.
No Halovīna ķirbja var pagatavot arī putnu barotavu. Nogrieziet nost ķirbja augšdaļu, ieberiet ķirbja apakšdaļā sēklas. Pakariniet ķirbja "sēklu trauku" jeb barotavu kokā. Pēc tam atlikušo ķirbi lieciet kompostā.
Vēl viens veids, kā tikt vaļā no svētku dekorācija, ir aprakt ķirbi. Tam sadaloties, tas augsni nodrošinās ar vērtīgām barības vielām. Pirms aprakt ķirbi sagrieziet to mazākos gabaliņos, lai tas vieglāk un ātrāk sadalītos.
Pirms aprakšanas pārliecinieties, ka esat no ķirbja izņēmis visas sēklas, pretējā gadījumā nākamajā rudenī konkrētajā vietā var izaugt ķirbis.