Kāpēc kafija silda?

© Publicitātes foto

3.lapa

pexels.com


3. Možs gars - možs arī ķermenis

Lai gan kafija palīdz sasildīties, dzēriena temperatūra var nebūt galvenais faktors. Kafija satur daudz kofeīna, kas stimulē vielmaiņu, mudinot ķermeni sadedzināt degvielu. Dažādu zinātnieku pētījumi apliecinājuši, ka kofeīns ir saistīts arī ar ietekmi uz garastāvokli un reakcijas laiku. Atkārtota 75 mg kofeīna (jeb vienas tases kafijas) uzņemšana ik pēc četrām stundām veicina ilgstošu garastāvokļa uzlabošanos, īpaši cilvēkiem, kuri jūtas noguruši. Korejiešu un japāņu zinātnieki pat apgalvo, ka kofeīnu saturošu dzērienu lietošana var palīdzēt mazināt depresijas simptomus. Tiesa, pārāk liela kofeīna deva var izraisīt nevēlamu efektu - trauksmi, nervozitāti un miega traucējumus.

“Te ir vietā teiciens - viss ir labs ar mēru. Ja kafijas dzeršanu no sirds izbaudām un ļaujam tai iedarboties, uzmundrinošo efektu jutīsim arī no dažiem malkiem. Bet, ja jūtamies enerģiski un moži, arī aukstums nebiedē,” rezumē Edīte Vimba.

Dzīvo gudri!

Melnā piektdiena ir kļuvusi par iepirkšanās svētkiem, kas vilina ar īpašām atlaidēm un it kā neatvairāmiem piedāvājumiem. Tomēr, lai šis laiks neizvērstos par nevajadzīgu pirkumu maratonu ar liekiem izdevumiem, būtiski ir iepirkties pārdomāti.

Svarīgākais