Uz šo brīdi Latvijā ir reģistrēti jau 53 jaunās gripas AH1N1 saslimšanas gadījumi, mediju pārstāvjus informēja Latvijas Infektoloģijas centra direktora pienākumu izpildītājs Jāzeps Keišs.
Kā sacīja Keišs, šīs gripas gadījumiem jau ir redzama tendence pieaugt, kas nozīmē, ka dienas beigās gadījumu skaits varētu būt ievērojami lielāks. Pārskatot pēdējās nedēļās reģistrētos gadījumus, Keišs stāstīja, ka, piemēram, laikā no 12. līdz 18.oktobrim Latvijā netika reģistrēti šīs gripas gadījumi, iepriekšējā nedēļā tie bija pieci, bet šonedēļ jau 15 gadījumi, "bet nedēļa vēl nav beigusies", sacīja Keišs.
Keišs gan uzsvēra, ka pozitīva tendence ir tā, ka pagaidām reģistrēti atsevišķi gadījumi, nevis cilvēku grupu saslimšanas gadījumi.
Situācija pasliktināsies, ja tiks reģistrēti vairāki gadījumi, piemēram, tādos slēgtos kolektīvos kā bērnudārzi vai citas iestādes. Tāpat Keišs arī pastāstīja, ka viena sieviete šobrīd atrodas smagā stāvoklī. Viņa bija devusies ekskursijā uz Kaļiņingradas apgabalu ap 22.oktobri, pēc tam nedēļu ārstējusies mājās un pēc tam nonākusi slimnīcā. Šobrīd viņas stāvokli ārsti raksturo kā smagu.
Tāpat Keišs pastāstīja, ka pārsvarā ar jauno gripu inficējas gados jauni cilvēki, jo viņiem, iespējams, nav izstrādājusies imunitāte pret gripu, ja viņi līdz šim ar to vēl nav slimojuši, turpretī Stradiņa slimnīcā smagā stāvoklī nonākusī sieviete ir aptuveni 50 gadus veca.
Keišs aicināja cilvēkus tomēr nekrist panikā un ievērot dažādus profilaktiskus pasākumus. Viņš arī aicināja pēc iespējas neceļot uz jaunās gripas skartajām valstīm vai arī izceļošanas gadījumā profilakses nolūkos lietot pretgripas medikamentu ''Tamiflu''.
Jau ziņots, ka Latvijā vakcīna pret jauno gripu nav pieejama, bet LIC speciālisti iesaka vakcinēties pret sezonālo gripu, kā arī ievērot visus gripas nespecifiskās profilakses paņēmienus, tas ir, izvairīties no publisku pasākumu apmeklēšanas, ja vien iespējams, neizmantot sabiedrisko transportu, bieži vēdināt telpas, ievērot personīgo higiēnu.
Ja mājās ir gripas slimnieks, vēlams viņu izolēt atsevišķā telpā, bet, ja tas nav iespējams, pacienta gultu norobežot ar vismaz 1,5 metrus augstu aizslietni, izdalīt atsevišķus traukus un lietot tikai savus higiēnas piederumus. Slimniekam deguna šņaukšanai jāizmanto vienreiz lietojamie mutautiņi, ko pēc lietošanas jāiznīcina.