Sāk diskusiju par Strēlnieku laukuma turpmāko likteni

Šodien sākusies Latviešu strēlnieku laukuma teritorijas detālplānojuma pirmās redakcijas sabiedriskā apspriešana, kas turpināsies līdz 25. novembrim.

Rīdzinieki tiek aicināti līdz 25.novembrim izteikt savu viedokli par strēlnieku laukuma rekonstrukciju.

Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments aicina piedalīties arī speciāli izveidotā aptaujā par Latviešu strēlnieku laukuma turpmāko attīstību. Visi interesenti aicināti atbildēt uz jautājumiem par dažādu laukuma funkciju attīstību, par labiekārtojuma elementiem, kas visvairāk pietrūkst laukumā, par atklātām virszemes autostāvvietām, par kafejnīcu izbūvi Daugavas krastmalā kuģīšu piestātņu rajonā un citiem jautājumiem. Aptauja pieejama visās priekšlikumu iesūtīšanas vietās, kā arī mājas lapā www.rdpad.lv .

Detālplānojums apskatāms Rīgas domē, Rātslaukumā, kā arī Rīgas pilsētas būvvaldes Klientu apkalpošanas centrā, Amatu ielā 4, un Latviešu strēlnieku laukumā. Ar to var iepazīties arī mājas lapā - www.rdpad.lv sadaļā "Sabiedriskās un publiskās apspriešanas".

Plānojuma izstrādes mērķis ir iekļaut teritoriju starp Rātslaukumu un 11.Novembra krastmalu Vecrīgas telpiski kompozicionālajā un funkcionālajā struktūrā, atrisinot telpisko konfliktu starp viduslaiku un Otrā pasaules kara rezultātā izveidotajām apbūves struktūrām, izvērtējot Latviešu strēlnieku laukuma iespējamo tālāko attīstību zaudētā pilsētvides rakstura atgūšanai.

Detālplānojums, ievērojot atļauto izmantošanu, nosaka atšķirīgas funkcionālās zonas gan virszemes, gan pazemes līmenī. Virszemes līmenī detālplānojumā apskatītā teritorija ir sadalīta trīs daļās: publiskās apbūves teritorija, Latviešu strēlnieku laukums un lielceļu daļa.

Publiskās apbūves teritorijā ir noteiktas trīs izmantošanas zonas: esošā Okupācijas muzeja teritorija; teritorija, kas paredzēta pārvaldes, izglītības, kultūras un zinātnes iestāžu būvniecībai un teritorija, kur paredzēta Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla izveide.

Savukārt, laukuma teritorijā ir noteiktas piecas zonas ar atšķirīgiem veidošanas un labiekārtojuma principiem: laukuma centrālā daļa; laukuma maģistrālās kustības zona; laukuma apstādījumu zona; laukuma daļa ar iespējamu atšķirīgu virsmas līmeņa starpību; Rīgas Tehniskās universitātes priekšlaukums.

Laukuma pazemes telpu ir paredzēts izmantot autonovietņu kompleksam.

Latvijā

Taksometru pakalpojumu pieejamība dažādām sabiedrības grupām un invaliditātes veidiem var būt atšķirīga, tomēr transportlīdzekļu pielāgošanā jāveic ievērojami uzlabojumi, jāizglīto vadītāji un jāveicina empātija, reizē neaizmirstot par drošas braukšanas kultūru, lai taksometru pakalpojumus pilnvērtīgi varētu izmantot arī pasažieri ar invaliditāti un vecāki ar maziem bērniem, uzskata Tiesībsarga birojs.

Svarīgākais