Rīgas vēsturiskā centra teritorijas plānojuma izstrāde izmaksās vairāk nekā 1,2 miljonus eiro

© Dmitrijs Suļžics/MN

Rīgas vēsturiskā centra un tā aizsardzības zonas teritorijas plānojuma izstrādei Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments prasa papildus piešķirt vairāk nekā 800 000 eiro, liecina Pilsētas attīstības komitejas deputātiem iesniegtā informācija.

Iepriekš šim mērķim no Rīgas pilsētas infrastruktūras fonda bija piešķirti 451 000 eiro.

Projekta īstenošanas nākamajiem posmiem esot papildus nepieciešami 879 271,58 eiro.

No minētās summas 600 160 eiro nepieciešami Rīgas vēsturiskā centra un tā aizsardzības zonas teritorijas plānojuma redakciju izstrādei.

Vēl 208 120 eiro nepieciešami pētījumam "Ārtelpas struktūras attīstības uzdevumi un risinājumi Rīgas vēsturiskā centra un tā aizsardzības zonas teritorijas plānojumā".

Savukārt 70 991 eiro paredzēts izlietot pētījumam "Rīgas vēsturiskā centra un tā aizsardzības zonas kultūras mantojuma saglabāšanas un attīstības nosacījumu izvērtējums".

Kā ziņots, Rīgas dome 2023. gadā pieņēma lēmumu sākt Rīgas vēsturiskā centra un tā aizsardzības zonas teritorijas plānojuma izstrādi ar mērķi veicināt pilsētas vēsturiskā centra kā UNESCO Pasaules mantojuma vietas un tā aizsardzības zonas ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanu, vienlaikus veidojot dzīvotspējīgu un mūsdienu sabiedrības prasībām atbilstošu pilsētvidi.

Teritorijas plānojums būs galvenais pašvaldības ilgtermiņa teritorijas attīstības plānošanas dokuments, kurā tiks noteiktas prasības teritorijas izmantošanai un apbūvei, tajā skaitā funkcionālais zonējums, publiskā infrastruktūra, teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi, kā arī citi teritorijas izmantošanas nosacījumi.

Tas nepieciešams, lai iedzīvinātu mūsdienīgas nostādnes attiecībā uz mobilitātes, publiskās ārtelpas, apbūves attīstību un veicinātu iedzīvotāju piesaisti teritorijā.

Lai sasniegtu izvirzīto mērķi, teritorijas plānojuma izstrādes procesā tiek risināta virkne uzdevumu, kas izriet no normatīvo aktu regulējuma, teritorijas plānojuma mērķiem, apkopotajiem sabiedrības viedokļiem, kā arī sabiedriskajās, profesionālajās un politiskajās diskusijās iezīmētajām aktualitātēm un saistīti ar dažādām pilsētbūvnieciskām tēmām - kultūras mantojumu, publisko ārtelpu, mobilitāti, vides kvalitāti, valsts un pašvaldības pakalpojumu infrastruktūru un uzņēmējdarbību.

Teritorijas plānojums tiek apstiprināts ar Rīgas domes saistošajiem noteikumiem un ir saistošs jebkurai fiziskai un juridiskajai personai.

Latvijā

Ceļu kvalitāte Latvijā ir viens no autovadītājiem sāpīgākajiem jautājumiem. Lai arī "Latvijas valsts ceļu" ieskatā patlaban gandrīz 80% valsts galveno autoceļu un praktiski puse reģionālo autoceļu ir labā tehniska stāvoklī, situāciju varētu pasliktināt fakts, ka pēc diviem gadiem par ceturto daļu, visticamāk, samazināsies ceļu būvniecībai pieejamais finansējums. Tas tāpēc, ka šobrīd vairākus desmitus miljonu eiro ceļu būvei gūstam no Eiropas Atveseļošanās un noturības mehānisma, kas savu darbu beigs 2026. gadā. Kāda ir Latvijas autoceļu turpmākā nākotne, vairāk vēsta 360TV ziņu raidījums “Ziņneši”.

Svarīgākais