Pusē Rīgas pieaugs maksa par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu

© Dmitrijs Suļžics/F64

Aptuveni pusē Rīgas pieaugs maksa par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, paredz šodien Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas sēdē akceptētais domes lēmumprojekts.

Tas paredz grozījumus līgumā ar atkritumu apsaimniekošanas kompāniju "Clean R", kas nodrošina pakalpojumu Centra rajona, Latgales priekšpilsētas un Kurzemes rajona teritorijā.

Rīgas Centra rajona un Rīgas Latgales priekšpilsētas teritorijā maksa par vienu kubikmetra sadzīves atkritumu apsaimniekošanu pieaugs no 22,54 eiro uz 22,97, jeb par 0,43 eiro vai 1,9%.

Savukārt Rīgas Kurzemes rajona administratīvajā teritorijā maksa par viena kubikmetra sadzīves atkritumu apsaimniekošanu palielināsies no 22,79 eiro līdz 23,22 eiro jeb par 0,43 eiro vai 1,88%.

Kā tika skaidrots domes deputātiem, rēķinot pēc visvairāk izmantotajiem atkritumu konteineriem, iedzīvotājiem maksa palielināsies par 6 līdz 12 centiem.

Izmaiņas tarifā esot saistītas ar darba algas pieaugumu, kā arī ar dīzeļdegvielas cenas samazinājumu, kas esot ņemts vērā.

Gala lēmums par sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksas palielināšanu jāpieņem Rīgas domes sēdē.

LETA jau ziņoja, ka atkritumu apsaimniekotājs SIA "Clean R" pagājušajā gadā strādāja ar 48,679 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 18,7% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga par 46,1% un bija 4,833 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

LETA jau ziņoja, ka nešķiroto atkritumu apsaimniekošanas maksa Rīgas Ziemeļu rajonā un Vidzemes priekšpilsētā jau vasarā pieauga par 2,4% jeb par 0,52 eiro kubikmetrā bez PVN, aģentūru LETA informēja vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA "Eco Baltia vide" pārstāvji.

No 20.augusta maksa par atkritumu apsaimniekošanu Rīgas Ziemeļu rajonā un Vidzemes priekšpilsētā par sadzīves nešķirotajiem atkritumiem ir 22,4 eiro par kubikmetru bez PVN.

Latvijā

Taksometru pakalpojumu pieejamība dažādām sabiedrības grupām un invaliditātes veidiem var būt atšķirīga, tomēr transportlīdzekļu pielāgošanā jāveic ievērojami uzlabojumi, jāizglīto vadītāji un jāveicina empātija, reizē neaizmirstot par drošas braukšanas kultūru, lai taksometru pakalpojumus pilnvērtīgi varētu izmantot arī pasažieri ar invaliditāti un vecāki ar maziem bērniem, uzskata Tiesībsarga birojs.

Svarīgākais