Astoņi unikāli Rīgas arhitektūras objekti Eiropas kultūras mantojuma dienās

© publicitātes foto

Eiropas kultūras mantojuma dienām šogad izvēlēti astoņi unikāli arhitektūras kultūrvēsturiskie objekti Rīgā un četri tās tuvējā apkārtnē.

Ik gadu Eiropā norit Eiropas kultūras mantojuma dienas,šogad – 11. un 12. septembrī, kurās katra valsts piedāvā interesantiem apmeklēt un iepazīties ar vairākiem interesantiem un savdabīgiem kultūras mantojuma objektiem.

Latvija kultūras mantojuma dienās ar devīzi - “Kultūras mantojums – mūsdienu izaicinājums”, piedalās ar 48 objektiem, no kuriem vairāki atrodas Rīgā vai tās pievārtē. Daudzi no šiem objektiem ikdienā plašākai publikai nav pieejami, tāpēc šajās dienās jebkurš profesionālu gidu pavadībā varēs tos apmeklēt un izzināt celtņu kultūrvēsturisko vērtību.

Rīgā šādi objekti ir :

Spīķeru kvartāls;

Rīgas otrās gāzes fabrikas bijušais mākslīgās deggāzes rezervuārs, tagad akciju sabiedrības “Latvijas gāze” sporta centrs (Matīsa ielā)

Rīgas Doma baznīcas Ziemeļu portāls;

dzīvoklis – jūgendstila muzejs Rīgā (Alberta ielā 12);

biedrības “Uļejs” nama, tagad – Rīgas Krievu teātra svētku zāle;

koka dzīvojamā ēka Krišjāņa Valdemāra ielā 45;

bijušais Aleksandra Popova Rīgas radiorūpniecības ražošanas korpuss, tagad laikraksta “Diena” galvenā ēka (Mūkusalas ielā 15);

dzīvojamā ēka – viesnīca “Dome Hotel & SPA” Rīgā (Miesnieku ielā 4);

Rīgas Biržas ēka (Doma laukumā).

Rīgas apkārtnes objekti:

Durbes muižas pils (Tukums, Mazā parka iela 7);

Rūmenes muižas kungu māja un parks (Kandavas novads);

Kristapa Morberga vasarnīca Jūrmalā (Dzintaru prospekts 52/54);

Turaidas luterāņu baznīca (Turaidas muzejrezervāts, Sigulda).

Šogad 48 Eiropas valstis, uzsverot kultūras mantojuma vērtību un potenciālu, kas kalpo kā resurss ilgtspējīgas attīstības un dzīves kvalitātes nodrošināšanā nepārtrauktas attīstības procesam pakļautajā sabiedrībā, kā arī atzīstot nepieciešamību arvien lielāku vērību pievērst cilvēku un cilvēciskajām vērtībām, Eiropas kultūras mantojuma dienām izvēlējušās tēmu, kas it kā apvieno visu iepriekšējo gadu tēmas (līdz šim tās bijušas veltītas baznīcām, koka mantojumam, pirmskara mantojumam, pilsētu vēsturiskajiem centriem, sakoptākajiem kultūras pieminekļiem, apdraudētākajiem pieminekļiem, pilskalniem, vēsturisko interjeru saglabāšanai un restaurācijai un citām), konkrētajā objektā izceļot veiksmi vai potenciālu, kas izriet no cilvēka radošas pieejas mantojuma saglabāšanā.

Latvijā

Taksometru pakalpojumu pieejamība dažādām sabiedrības grupām un invaliditātes veidiem var būt atšķirīga, tomēr transportlīdzekļu pielāgošanā jāveic ievērojami uzlabojumi, jāizglīto vadītāji un jāveicina empātija, reizē neaizmirstot par drošas braukšanas kultūru, lai taksometru pakalpojumus pilnvērtīgi varētu izmantot arī pasažieri ar invaliditāti un vecāki ar maziem bērniem, uzskata Tiesībsarga birojs.

Svarīgākais